Bulova - wyjątkowa marka dla wymagających

Bulova to wyjątkowa marka, tworząca zegarki z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Cechy charakterystyczne modeli sygnowanych logiem manufaktury to niesamowita, dopracowana w każdym szczególe jakość wykonania, imponująca funkcjonalność oraz zastosowanie szeregu innowacyjnych rozwiązań, które raz na zawsze odmieniły rynek zegarmistrzowski. Sprawdź co wyróżnia zegarki Bulova i czyni je tak specjalnymi!

Bulova – efekt wieloletniej konsekwencji

Powstanie marki Bulova datuje się na 1875 rok, kiedy to dwudziestoczteroletni Joseph Bulova postanowił założyć mały sklepik jubilerski na Manhattanie. W swojej ofercie posiadał on zegarki, które uważał nie tyko za narzędzie do odmierzania czasu, ale również za element biżuterii. Rozwiązanie to idealnie trafiło w gust konsumentów, pozwalając Bulovie na standaryzacje procesu produkcji, co w konsekwencji przyniosło marce imponujący sukces i światową sławę. W drodze na szczyt pomogły manufakturze ciekawe i innowacyjne na swoje czasy zabiegi marketingowe, jak np. transmitowane w radio reklamy, które trafiały niemal do wszystkich mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Zegarki Bulova – modele do zadań specjalnych

Zegarki Bulova imponują nie tylko dopracowaną w każdym szczególe jakością wykonania, ale również swoim zastosowaniem, dzięki któremu manufaktura zapisała się na kartach historii. W 1927 roku zegarek sygnowany jej logiem gościł na nadgarstku Charlesa Lindbergha podczas pierwszego na świecie lotu nad Atlantykiem bez międzylądowań. Kolejny przełomowy moment dla marki to rok 1971 i związana z nim misja Apollo, czyli czwarte, zakończone powodzeniem lądowanie na księżycu. David Scott, uzbrojony w zegarek od oficjalnego sponsora misji, który uległ awarii wskutek różnic w ciśnieniu, postanowił założyć na swój nadgarstek prywatny model Bulova, Zegarek zdał egzamin na piątkę z plusem, czyniąc z marki legendarną i udowadniając jej klasę i kunszt. Modelem inspirowanym bezpośrednio zegarkiem który posiadał David Scott jest Bulova Moon Watch apollo 15 Special Edition 96B251, który wyposażono w tak praktyczne funkcje jak dodatkowe sub-tarcze chronografu, funkcja czasu dobowego, skala tachymetru oraz luminescencyjne wskazówki i indeksy, pozwalające na odczyt danych z cyferblatu w każdych warunkach.

Zegarki męskie Bulova – dla najbardziej wymagających

Dedykowane mężczyznom zegarki Bulova wyróżnia rozbudowana, niezwykle praktyczna i innowacyjna funkcjonalność. Ciekawą propozycją jest model Bulova Curv Chronograph 98A162. Jego pracę oparto o niezwykle precyzyjny mechanizm kwarcowy Bulova High Frequency, który działa w oparciu o potrójny kamerton, wytwarzający 8-krotnie większą częstotliwość niż klasyczny mechanizm kwarcowy. Zastosowanie takiego rozwiązania zapewnia bezdźwięczną pracę oraz imponująco płynne działanie wskazówki sekundowej.

Zegarek Meski Bulova Curv Chronograph 98A162 Zegarek Meski Bulova Classic Automatic 97A109

Zwolennicy klasycznych rozwiązań powinni zainteresować się modelem Bulova Classic Automatic 97A109, którego pracę oparto o wyposażony w 21 kamieni łożyskujących, napędzany ruchami nadgarstka mechanizm automatyczny Seiko 21. Jego pracę możemy obserwować poprzez specjalne okienko, które umieszczono na przykrytej szkiełkiem mineralnym tarczy. Kopertę w kolorze różowego złota zawieszono na brązowym pasku z najwyższej jakości skóry naturalnej.

Zegarki Bulova – z myślą o wyjątkowych kobietach

Marka Bulova w swojej ofercie posiada również zegarki damskie, które dedykowane są wszystkim wyjątkowym kobietom. Na szczególną uwagę zasługuje model Bulova Diamond 98P170, który stanowi idealne uzupełnienie każdej bardziej formalnej stylizacji. Utrzymana w srebrno-złotym kolorze koperta ze stali szlachetnej zawieszona została na srebrnej bransolecie, do której wykonania użyto tego samego materiału. Pracę zegarka oparto o mechanizm automatyczny, którego pracę można obserwować poprzez cyferblat typu open heart. Uroku dodają całości zdobienia w postaci kryształków, które umieszczone zostały w miejscach indeksów.

Zegarek Damski Bulova Diamond 98P170 Zegarek Damski Bulova Marine-Star Ceramic 98R242

Inną ciekawą propozycją jest zegarek Bulova Marine Star 98R242. Do wykonania jego czarnej koperty oraz bransolety w tym samym kolorze użyto niezwykle odpornego na zarysowania spieku ceramicznego. Model wyposażono w zdobienia w postaci diamentów, które umieszczono na jego bezelu, oraz w ulokowany przy godzinie trzeciej analogowy datownik dni miesiąca. Całość przykryta została za pomocą szkiełka szafirowego, które posiada 9 na 10 punktów w Skali Mohsa, co w praktyce oznacza, że może być zarysowane jedynie za pomocą diamentu.

Zegarki Bulova to modele stworzone do zadań specjalnych. Pracujący nad nimi sztab najlepszych inżynierów dokłada wszelkich starań, aby każdy z modeli dopracowany był w każdym szczególe. Poza imponującą precyzją i funkcjonalnością, zegarki Bulova charakteryzuje ciekawa i przyciągająca wzrok stylistyka. Jeśli szukasz zegarka, który stawi czoła każdemu ze stawianych mu wymagań, zainteresuj się ofertą tej wyjątkowej marki!

średnia ocena: 4.8