Casio G-Shock dobry w każdych warunkach

G-SHOCK

Casio G-Shock dobry w każdych warunkach

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

28 kwietnia 2017

Casio G-Shock, w założeniu producenta, mają być czasomierzami uniwersalnymi. I rzeczywiście, zastosowana w kolekcji synteza sportowego urządzenia oraz nienagannego wykończenia detali powoduje, że G-Shock doskonale sprawdza się nie tylko w wyczynowym użytkowaniu, ale również przy zwykłym codziennym korzystaniu. Co więcej multifunkcjonalność czasomierzy, a także ich wytrzymałość dają pewność działania nawet przy najbardziej ekstremalnych czynnościach.

G-Shock na lądzie, w wodzie i w powietrzu

Japoński producent doskonale zdaje sobie sprawę, że przy głębszych specjalizacjach sportowych lub zawodowych jedne cechy odpornościowe zegarka będą preferowane w większym stopniu niż inne. Dlatego też seria G-Shock została podzielona na pomniejsze linie odpowiadające konkretnym rodzajom aktywności. Podział zastosowany przez Casio opiera się na niezwykle prostym zabiegu; producent wyszedł z założenia, że zupełnie inne moduły będą potrzebne przy zmaganiu się z żywiołem ziemi, powietrza lub wody. Stworzono zatem trzy linie: Mudmaster, Gulfmaster i Gravitymaster.

Wszystkie serie posiadają rzecz jasna pewien podstawowy zakres trybów działania oraz cech wytrzymałościowych, charakterystycznych dla G-Shock. Zatem opisywane Casio wyposażono w tryb antywstrząsowy „G-Shock”, w funkcje stopera, alarmu i timera, a ich wodoszczelność określono w klasie 200 m, co oznacza, że każdy model nadaje się do nurkowania z akwalungiem. Zegarki są też w mniejszym lub większym stopniu wykonane z trwałego oraz wygodnego w noszeniu tworzywa sztucznego.

Casio G-Shock Mudmaster - ochrona przed błotem oraz wszelkimi drganiami

Przechodząc jednak do opisywania konkretnych serii wypada zacząć od żywiołu, w którym spędzamy najwięcej czasu, czyli kolekcji „Ląd”. W założeniu zwiększona wytrzymałość w warunkach przypowierzchniowych ma sprostać wymaganiom ekip ratunkowych przy opanowywaniu katastrof lądowych. Zatem kluczowa ma być szczególnie łatwość obsługi czasomierzy. Ich konstrukcja zapewnia ochronę przed błotem oraz wszelkimi drganiami, a potrójny sensor 3 generacji poda właściwe wskazanie kompasu, termometru oraz barometru, służącego także jako wysokościomierz. Ponadto większość zegarków tego typu ma osłonięty dekiel oraz łatwy do aktywowania centralny przycisk podświetlenia.

Wszystkie czasomierze „lądowe” można podzielić na trzy grupy, czyli wspominany już topowy Mudmaster, Rangeman oraz ekonomiczny Mudman. Z cech szczególnych można nadmienić, że najlepsze modele posiadają wskazówkę sekundnika, wykonaną z włókna węglowego, a ich mechanizmy zasilane są energią świetlną.

Casio G-Shock Gravitymaster - sprostające potrzebom pilotów

Kolejną grupą zegarków jest seria „powietrzna” z jedną kolekcją G-Shock Gravitymaster, spośród której można wydzielić zarówno droższe zaawansowane czasomierze, jak i modele ekonomiczne. Niezależnie od ceny wszystkie cechują się zwiększoną wytrzymałością w „podniebnym świecie”, przez co z pewnością sprostają potrzebom pilotów.

W trakcie latania najważniejsza wydaje się być widoczność oraz precyzja wskazywanej godziny, dlatego też większość modeli posiada funkcję sterowania za pomocą fal radiowych, automatyczną aktualizację czasu letniego i strefowego, a także rozszerzony system G-Shock, czyli autorski „Triple G Resist”, uodparniający zegarek na wstrząsy, wibracje oraz nagłe zmiany ciśnienia. Większość modeli działa w oparciu o mechanizmy kwarcowe, które pobierają energię z promieni światła słonecznego, a także posiada powłokę antyrefleksyjną, pokrywającą szafirowe – przeważnie – szkiełka.

Casio G-Shock Gulfmaster - wyposażone w mnóstwo funkcji

Wreszcie ostatnią serią zegarków jest kolekcja „morska” z kompletnymi i ekskluzywnymi Gulfmaster oraz bardziej przystępnymi cenowo Frogman oraz Gulfman. Jednak zarówno modele droższe, jak i tańsze zostały stworzone do jednego celu – radzenia sobie w utrudnionych warunkach morskich, szczególnie w trakcie działań morskich ekip ratunkowych.

Najważniejsza w tym wypadku wydaje się być wygoda użytkowania oraz ochrona przed nagłymi zmianami pogody. Zegarki wykorzystują wspomniany już potrójny sensor 3 generacji, wskaźnik faz księżyca, a także poinformują o nadchodzących zmianach pogodowych. Ponadto czasomierze są specjalnie chronione przed korozją, mogącą w słonym środowisku bardzo łatwo uszkodzić zegarek.

Naturalnie wybór czasomierza z jednej grupy nie dyskryminuje go jako skutecznego w innych warunkach. G-Shock są jedynie dostosowane do innego rodzaju środowiska, żeby w ten sposób móc działać jak najefektywniej. Ze względu na fakt, iż nie sposób w jednym artykule opisać wszystkich modeli, warto spojrzeć na kolekcję zegarków Casio dostępnych na stronie Zegarownia.pl, by w ten sposób zapoznać się z kompletną specyfikacją wybranego egzemplarza.

Zegarki Casio w najlepszych cenach

Wytrzymały i solidny nie musi oznaczać, że również ekstremalnie drogi! Zegarki G-Shock w Zegarownia.pl dostępne są w naprawdę dobrych cenach, a świetny i multifunkcyjny zegarek G-Shock, który wytrzyma wiele, można zakupić już za mniej niż 400zł. Wystarczy zajrzeć na stronę i poszukać tego, który najbardziej będzie odpowiadał naszym wymaganiom i potrzebom. Zaś najlepsze modele z serii Mudmaster i Gravitymaster, opisywanych w tym tekście, dostępne są w promocyjnych cenach poniżej 1000zł. Warto skorzystać, bo G-Shocki to zegarki na naprawdę długie lata.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.