Certina - podróż na mitycznym żółwiu

Certina

Certina - podróż na mitycznym żółwiu

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

20 października 2021

Wodoszczelność, ponadczasowość i wytrzymałość — to trzy cechy, które są przypisane nie tylko do skorupy żółwia, ale także do marki, która utożsamia się z tymi wartościami. Certina z pełną świadomością reprezentuje wszystkie te atrybuty, a w jej logo króluje właśnie owa skorupa żółwia, mająca wszystko to spiąć w całość. Co wiemy o legendarnym producencie?

Zegarki Certina - jakość ponad wszystko

Marka Certina początkowo nie miała w swoim logo charakterystycznej żółwiej skorupy. Firma została założona w roku 1888 w Szwajcarii - kraju słynącym z najlepszych zegarków na świecie. Producent jasno od początku dawał do zrozumienia, że pragnie spełniać trzy najsurowsze kryteria, czyli szwajcarską jakość, tradycję oraz niezawodność. Ciekawostką jest samo słowo "certina". Producent początkowo swoją firmę nazwał zupełnie inaczej, jednak w 1939 brand zmienił nazwę na "Certina" od łacińskiego słowa "certus", czyli "niezawodny". Do dziś producent mocno trzyma się tego, co oznacza jego nazwa — zegarki Certina cieszą się nieposzlakowaną opinią w kwestii niezawodności.

Certina to także innowacja i dążenie do nowoczesności. Firma nie stoi w miejscu. Jej pomysły cieszą się uznaniem. Marka opracowała kilka autorskich pomysłów, które wcieliła w życie, patentując je, czym wzbudziła uznanie nie tylko klientów na całym świecie. System DS, czyli DoubleSecurity to pierwsza z innowacji brandu. Jest to podwójna ochrona mechanizmu zegarka przed uszkodzeniem. Sprężyna włosowa Nivachron to drugie ulepszenie - jest ona całkowicie antymagnetyczna, co chroni zegarek przed rozstrojeniem. Marka Certina stworzyła też mechanizm Powermatic 80, który cechuje się rezerwą chodu liczącą aż 80h. Wszystkie zegarki kwarcowe Certina są chronometrami posiadającymi certyfikat COSC. Kaliber Precidrive to z kolei chronometryczna precyzja modeli Certiny, które wyposażono w kwarc!

Certina - żółw i podwodny świat
 

Kolekcje Certina — zegarki dla każdego

Marka Certina stworzyła 4 główne kolekcje, które stały się znakiem rozpoznawczym brandu z żółwiem w logo. Każda z serii skierowana jest do innej grupy kupujących, ale łączy je jakość i niezawodność.

Zegarki Certina Heritage — spojrzenie w przeszłość

Certina nie wstydzi się swojej przeszłości ani korzeni. Seria zegarków Certina Heritage to kolekcja nawiązująca do zacnej przeszłości marki. Zegarki cechuje styl retro, który znajduje wciąż swoich wiernych fanów. Certina liczy sobie ponad 130 lat, a jej modele wciąż są świeże. Heritage nie pozwala zapomnieć o tym, skąd wziął się brand, oferując zegarki z klasycznymi tarczami, na bransoletach i paskach, pasujące do każdego stroju i na każdą okazję. Każdy zegarek Certina to ponadczasowość, która pozwoli ci cieszyć się tym urządzeniem przez następnych wiele lat! To tutaj tradycyjna sztuka zegarmistrzostwa łączy się poprzez sublimację z nowoczesną myślą techniczną. Spójrz tylko i zakochaj się w zegarkach Powermatic 80, PH200 czy DS1 Big Date!

Zegarek Certina Heritage
 

Wielkomiejski szyk zegarków Certina Urban

Kochasz miejski zgiełk, szum miasta jest twoim ukochanym dźwiękiem, stanowiącym kołysankę do snu lub motor napędzający do działań? Kochasz spotkania ze znajomymi, kawę na mieście, randkę z ukochaną osobą w parku, koncerty? Pokochasz więc kolekcję Certina Urban, która reprezentuje wszystko to, co marka o sobie sądzi, czyli wielkomiejski, międzynarodowy wdzięk i dopasowanie. Londyn, Paryż, Warszawa, Nowy Jork, Bangladesz, Tokio, Mediolan, a może Sydney? Nieważne, w każdym mieście możesz nosić zegarek męski lub zegarek damski Certina Urban, dopasowując go do każdego swojego stylu. Modele D2-8 Moonphase, DS-8, DS-8 Jubile i Podium to dopiero początek!

Zegarki Certina Urban
 

Zegarki Certina Aqua, czyli nurkuj jak chcesz

Kochasz nurkowanie, woda to twój żywioł i nie wyobrażasz sobie życia bez tego sportu, a przy tym marzysz o idealnym zegarku - skieruj wzrok na zegarki diver z kolekcji Certina Aqua. To zegarki skonstruowane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, które doskonale nadają się do nurkowania i głębokiego schodzenia pod wodę. Marka kocha sporty wodne i tego nie kryje, współpracując przy wielu projektach międzynarodowych związanych właśnie z deep divingiem. Tutaj znajdziesz takie modele jak DS Action i DS Action Diver, dzięki którym zejdziesz pod wodę nawet z zegarkiem o wodoszczelności powyżej 300 metrów! Zegarki Certina Urban brały udział w dwóch projektach podwodnych Sealab oraz Marynarki Wojennej USA. Skusisz się?

Zegarki Certina Aqua
 

Zegarki Certina Sport — prędkość nade wszystko!

Brand kocha prędkość, wiatr we włosach i pisk opon. Z tego też powodu powstała kolekcja zegarków Certina Sport, będąca partnerem sportów motorowych na całym świecie. Modele z tej serii zdobią nadgarstki największych gwiazd sportów motoryzacyjnych! Znajdziesz tutaj same smaczki takie jak na przykład DS Podium Chronograph Automatic, który wyposażony jest w niezwykłą technologię Nivachron (wspomniana sprężyna włosowa o właściwościach antymagnetycznych) oraz chronograf z licznikami 6-godzinnym, 30-minutowymi i 60-sekundowymi, a napędza go mechanizm automatyczny. Drugim ciekawym modelem jest na przykład zegarek DS-2, będący przedstawicielem kwarcu z kalibrem Precidrive. Męskie zegarki Certina z tej serii wyposażone są w kolorowe akcenty, chronografy i funkcję flyback.

Zegarki Certina Sport
 

Certina — zegarki najwyższej jakości tylko dla ciebie

Marka Certina od ponad 130 lat jest doceniana przez klientów na całym świecie. Należący do Grupy Swatch brand dba o to, by zegarki, które sprzedaje, były wykonane z najlepszych na świecie materiałów — tutaj stal szlachetna łączy się z ceramiką, królują modele ze szkłem szafirowym (jedynie w kolekcji Heritage znajdziesz modele ze szkiełkiem hesalitowym), zegarki wyposażone w aluminium, zdobione masą perłową lub diamentami, posiadające wskaźnik EOL (zegarki kwarcowe z kalibrem Precidrive). To producent, który chce, byś cieszył się jego modelami jak najdłużej. Zajrzyj do naszej kategorii zegarków Certina i wybierz już dzisiaj swój zegarek luksusowy z półki premium!


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.