Ciga Design - najbardziej nagradzane serie

Ciga Design

Ciga Design - najbardziej nagradzane serie

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

10 czerwca 2021

Znudziły ci się klasyczne zegarki i ich powtarzalne projekty? Myślisz, że widziałeś już wszystko, to co mają do zaoferowania firmy zegarmistrzowskie, a jednak wciąż marzysz o niebanalnym zegarku, który przeciwstawia się sztampowości i łamie wszelkie zasady? Poznaj nieszablonowe nowości od designerskiej marki Ciga Design.

 

Ciga Design - cenione projekty od początku istnienia marki

Ciga Design jest młodą, powstałą w 2012 roku, prężnie rozwijającą się marką zegarkową, która w bardzo krótkim czasie podbiła nie tylko rodzimy rynek, ale również międzynarodowy rynek zegarmistrzowski. Modele tworzone przez jednego z czołowych projektantów chińskich z ponad 30-letnim stażem - Zhanga Jianminga - podbiły serca wielu miłośników zegarków. Co sprawiło, że firmę tak szybko doceniono w wielu krajach, a po jej produkty sięgają spragnieni nowości użytkownicy?

 
Zegarek Ciga
 

Przede wszystkim niepowtarzalne i niekonwencjonalne projekty, które przeczą klasycznym formom. Do tego połączenie dobrej jakości materiałów z innowacyjnymi rozwiązaniami i domieszką luksusu. Wisienką na torcie, charakterystyczną dla każdego zegarka Cigy, jest nawiązanie do wzornictwa przemysłowego, które widoczne jest w konstrukcji tarczy, mechanizmu i całego modelu.

 

Ciga Design - wielokrotnie nagradzane nowatorstwo

Nieszablonowe podejście do tematu zegarków sprawiło, że marka Ciga Design od początku swojej działalności została zauważona przez znawców mody, designu i branżę zegarkową. Doceniono ją również w cenionych międzynarodowych konkursach. Od 2013 roku już kilkukrotnie zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot Design Award w kategorii „Product Design”. Oprócz tego zwyciężyła również w iF Gold Award. Do tego jako pierwsza firma zegarmistrzowska pochodząca z Chin w 2014 roku (zaledwie 2 lata po powstaniu) wystawiła swoje produkty w Brand Hall podczas międzynarodowych targów Baselworld Watch and Jewellery Show. Mało? W takim razie, co powiesz na to, że w 2018 roku Ciga Design nawiązała współpracę ze znaną firmą Xiaomi i została oficjalnym partnerem „Xiaomi Ecological Chain Partner”, a zegarki Cigy można nabyć w wybranych sklepach Xiaomi Mi. Firma Ciga nie zwalnia i pora byś poznał/-ła te naprawdę wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju zegarki.

 

Zegarek Ciga na ręku

 

Inspirujący design nagradzanych zegarków od Ciga

Ciga Design z pewnością nie należy do tych marek, które mają przerost formy nad treścią. Zostały tak zaprojektowane, by tworzyły odważne, modne i jednocześnie wysublimowane połączenia kształtów, kolorów i materiałów. Jesteś gotów, by poznać ofertę od Ciga Design? Oto zestawienie kilku wybranych modeli, które zostały docenione i nagrodzone przez branżę zegarmistrzowską

 

Ciga Full Hollow

Zegarek męski Ciga Full Hollow Skeleton Automatic Z011-BLBL-W13 przyciąga uwagę nowatorskim wyglądem połączonym z innowacyjnym wyposażeniem i eleganckim wykonaniem. W centrum znajduje się transparentna tarcza ze szczątkową podziałką indeksową na obrzeżach, zabezpieczona twardym szkłem szafirowym. Widać przez nią całkowicie odkryty mechanizm automatyczny, który, może na pierwszy rzut oka nie wygląda, ale jest wstrząsoodporny. Odpowiedzialna jest za to specjalnie zaprojektowana wewnętrzna struktura z elastycznymi wspornikami umieszczonymi pomiędzy częściami mechanizmu a kopertą. Tym samym odporność na wstrząsy jest trzykrotnie większa niż w przeciwieństwie do tradycyjnych zegarków automatycznych. Wyróżniający się cyferblat przełamuje kwadratowa koperta ze stali szlachetnej 316L oraz klasyczna meshowa bransoleta mesh. Oba elementy utrzymano w stonowanej czarnej stylistyce. Za ten projekt firma otrzymała dwie znaczące nagrody - Red Dot Award w 2017 oraz German Design Award w 2019.

 

Ciga Z-Series Titanium

Kolejnym prezentowanym zegarkiem premium, który został nagrodzony w 2020 roku German Design Award, jest Ciga Z-Series Titanium Skeleton Automatic Z031-TITI-W15OG - męski model o niekonwencjonalnej konstrukcji. Oszałamiający i wyrafinowany - tak w skrócie można opisać jego charakterystyczny wygląd. Z pewnością zegarek odróżnia się od pozostałych odważną kolorystyką. Szarość koperty i odkrytego mechanizmu mocno kontrastuje z pomarańczowym, prawie że neonowym, silikonowym paskiem. Każdy szczegół został dokładnie przemyślany. Tak na przykład kopertę o oryginalnym kształcie beczki z sześcioma śrubami zwiększającymi wytrzymałość wykonano z tytanu - materiał ten jest o 40% mocniejszy i 30% lżejszy od stali szlachetnej, a do tego ma właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne. Z kolei pasek został odznaczony certyfikatem FDA (jest to dowód wysokiej jakości materiałów i standardów produkcji), który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, wygodę noszenia i odpowiednią elastyczność. Nie dziwi więc oświadczenie Jury powołanego w ramach German Design Award wypowiadało się następująco na temat tego modelu:

„Zegarek wygląda olśniewająco, wyjątkowo i finezyjnie, a dodatkowo można go spersonalizować dzięki rozmaitym paskom z różnych materiałów i kolorów. Połączenie szafirowego szkiełka ze stalową obudową i przezroczystą tarczą, przez którą widać cały mechanizm zegarka, przełożyło się na powstanie wytrzymałego, niezawodnego zegarka, który wzbudza zachwyt zarówno wśród oglądających go klientów, jak i samych użytkowników.”
 

Zegarek Ciga męski

 

Ciga MY Series Stainless Steel

Przeciwieństwem zegarków o sportowej elegancji wspomnianych powyżej jest kolekcja stworzona przez Michaela Younga - słynnego projektanta, którego prace wystawiane są w Luwrze, Centrum Pompidou we Francji, Die Neue Sammlung Gallery w Niemczech oraz London Design Museum. Jego projekty to nowoczesna interpretacja klasyki, elegancji i ponadczasowego stylu. Nie inaczej jest z zegarkami męskimi Ciga MY Series Stainless Steel Skeleton Automatic M021-SISI-W13 oraz M021-BLBL-W13. Są to dwie wersje kolorystyczne srebrna oraz czarna, które zdobyły nagrody iF Gold Award (2017) oraz German Design Award (2019). Unikalny design tych dwóch modeli sprawia, że jest to zegarmistrzowskie dzieło sztuki. Oba zegarki prezentują piękne zestawienie modnej bransolety mesh z okrągłą kopertą i atrakcyjną czytelną tarczą, która prezentuje częściowo skeletonową konstrukcję. Tym samym użytkownik może podziwiać pracę i dopracowany wygląd mechanizmu automatycznego. Model z pewnością spodobają się panom, którzy pragną przełamać garniturowy wygląd lekką ekstrawagancją.

 

Ciga MY Titanium

Ostatnią propozycją, obok której nie można przejść obojętnie i również z serii zaprojektowanej przez Michaela Younga, jest zegarek Ciga MY Titanium Skeleton Automatic M031-TITI-W15BK. Klasyczno-nowoczesną formę przełamuje sportowy sznyt podkreślony czarnym paskiem z drobnymi wypustkami zrobionym z elastycznego silikonu i skóry naturalnej. Łączy się on z lekką i jednocześnie solidną i wytrzymałą okrągłą kopertą wykonaną z szarego tytanu. Podobnie jak w wersji ze stali szlachetnej, tak i tu uwagę zwraca częściowo skeletonowa tarcza. Jednak tutaj dodatkowym ulepszeniem są wskazówki z masą luminescencyjną. Świecące oznaczenia ułatwiają nie tylko odczyt godziny w dowolnym momencie, ale również możliwość korzystania z zegarka w całkowitych ciemnościach. Piękny charakterystyczny design również w tym przypadku został nagrodzony zarówno iF Gold Award, jak i German Design Award.

 

Zegarek Ciga skeleton

 

Zainspiruj się zegarkami Ciga Design

Zegarki Ciga Design to niestandardowe modele, które zachwycają estetyką, materiałami premium i przyjmowaną formą. Zaskakujące jest to, że każdy model ma swoje własne cechy charakterystyczne i każdy zegarek nigdy nie wygląda tak samo. Jeśli zaintrygowała cię ta marka, to śmiało, wybierz dla siebie zegarek, który odda twój charakter i styl. Twórz modowe inspiracje nie tylko od święta, ale również na co dzień i na oficjalne okazje.

 

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.