Co przyda Ci się podczas biegania?

Co przyda Ci się podczas biegania?

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

10 września 2020

Na zewnątrz jest coraz chłodniej, liście dynamicznie zmieniają kolor i częściej spotykamy je pod stopami niż na drzewach, natomiast grzyby i jabłka cieszą się naszym szczególnym upodobaniem. Nie możemy mieć już wątpliwości, że przyszła jesień. Aby jednak nie pozwolić sobie zasiedzieć się na zbyt długo pod kocem na kanapie dobrze jest już teraz zastanowić się nad tym, jak biegać również w takich chłodniejszych dniach?

Jak zacząć przygodę z bieganiem?

Bieganie dziś jest sportem zorganizowanym. Wyjście na zewnątrz w pierwszych lepszych butach z szafy może okazać się dosyć ryzykowne i skończyć się bolesną kontuzją wraz z jeszcze intensywniejszym zniechęceniem. Bardzo dobrze jest na początek zadbać o odpowiednią motywację, której można znaleźć pełno na licznych forach internetowych, grupach na Facebooku lub tematycznych materiałach dostępnych m.in. na naszym blogu.

Co przyda Ci się podczas biegania?

Podczas uprawiania biegania (i jakiegokolwiek innego sportu) szczególnie istotna jest wygoda. Dlatego warto zacząć od nabycia odpowiedniego obuwia, które będzie amortyzatorem dla wszystkich stawów, szczególnie umiejscowionych w dolnych partiach ciała. Buty do biegania są szeroko dostępne w rozmaitej kolorystyce i fasonach, co jest szczególnie istotne zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Nie mniej kluczowe są pozostałe elementy odzieży, które mają zapewnić Ci komfort w każdym zakresie. Sugerowany jest przewiewny materiał, który będzie mógł powstrzymywać pocenie, jednocześnie ze względu na coraz niższe temperatury na zewnątrz muszą zapewniać Ci one konieczne poczucie ciepła. W przypadku odzieży kobiecej bardzo ważna jest odpowiednia bielizna. Co więcej, kolorystyka i fason muszą być pod każdym względem dopasowane do właścicielki. Nie oszukujmy się: ładne ubrania, w których się dobrze czujemy są dodatkową motywacją do kolejnego treningu.

Co przyda Ci się podczas biegania

W XXI wieku mamy bardzo dużo technicznych udogodnień, które mogą rewelacyjnie sprawdzić się w czasie biegania. Jednym z nich jest pasek HR (który musi być kompatybilny z Twoim zegarkiem). Jest to dodatkowy pomiar tętna zakładany na wysokości klatki piersiowej, który pomaga w osiągnięciu dużo bardziej precyzyjnego wyniku.

Pasek HR

Niektórzy czują się zniechęceni bieganiem przez poczucie nudy. Nie da się nie zauważyć, że poza zmianą tempa i widokami na świeżym powietrzu nie ma tu za wiele bodźców. Idealnym rozwiązaniem jest nabycie odpowiednich słuchawek i wyruszenie na trening z energetyczną muzyką, ciekawym podcastem lub audiobookiem. Słuchawki do biegania powinny być bezprzewodowe, aby kabelek nie krępował ruchów. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ponieważ czas trwania słuchanego materiału może być jednocześnie wyznacznikiem czasu trwania treningu.

Co przyda Ci się podczas biegania

Zegarek sportowy - must-have każdego biegacza

Zegarek sportowy jest urządzeniem, które może motywować zawsze, nie tylko podczas treningu. Liczne funkcje będą mogły pomóc Ci zmierzyć wszystkie aspekty uprawiania sportu, których nie można zauważyć samoistnie. Niewielki model na Twoim nadgarstku jest w stanie zmierzyć ilość spalanych kalorii podczas treningu, tętno, tempo i wiele innych. Cały dystans jest zapisany dzięki wbudowanemu GPS. Funkcja licznika kroków powoduje, że już na wstępnie możesz podnosić poprzeczkę podczas zwykłego spaceru lub załatwiania codziennych spraw na mieście. Jak widać, bieganie z zegarkiem znacznie urozmaica całą fascynującą przygodę, jaką jest codzienny jogging.

Polar M430-bialy-M-L

Jednym z najlepszych propozycji zegarka dla każdego biegacza jest Polar M430-bialy-M-L, którego funkcję zaspokoją zarówno osoby początkujące, jak i profesjonalistów. Jest on wyposażony w liczne funkcje wspomagające tę aktywność sportową z Running Indexem na czele, który monitoruje efektywność biegu. Ponadto funkcja obciążenia treningowego jest w stanie pomóc oszacować, czy trening nie jest zbyt dużym wysiłkiem, co jest przydatne szczególnie osobom zaczynającym swoją przygodę z joggingiem. Nie mniej praktyczne są również takie udogodnienia, jak Training Benefit, Sleep Plus, licznik kalorii i wiele innych.

Polar M430-bialy-M-L

Suunto 9 Baro Titanium Ambassador Edition SS050438000

Modelem idealnym dla każdego biegacza jest również Suunto 9 Baro Titanium Ambassador Edition SS050438000. Składa się on z koperty wykonananej z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym (uzupełnionej tytanowym bezelem), materiałowego, wygodnego paska oraz wyświetlacza, które zabezpieczono przed zarysowaniami szkiełkiem szafirowym. Ponadto zegarek posiada szereg praktycznych funkcji dla każdej osoby uprawiającej jogging, takich jak szacowane tempo nadgarstkowe, nawigację GPS, funkcje pogodowe lub FusedTrack: udogodnienie zegarków marki Suunto polegające na łączeniu danych GPS i czujnika ruchu w celu zwiększenia dokładności śledzenia osiągnięć biegacza.

Suunto 9 Baro Titanium Ambassador Edition SS050438000

Garett Lady Lira 5903246286526

Szukasz czegoś, co nie zrujnuje Twojego portfela i jednocześnie zapewni Ci profesjonalny zegarek do Twojej przygody z joggingiem? Marka Garett wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom. Dziś przedstawiamy szczególnie gustowny model Garett Lady Lira 5903246286526, który tworzą okrągła koperta, wyświetlacz zabezpieczony szkiełkiem hesalitowym (produkt jest zabezpieczony przed uszkodzeniami zewnętrznymi) oraz silikonowy pasek w kolorze jasnoróżowym, który szczególnie łatwo utrzymać w czystości. Co więcej, szczelność IP67 zabezpiecza go przed wodą oraz pyłem, co jest bardzo praktyczne podczas codziennego treningu na zewnątrz. To praktyczne urządzenie wygląda rewelacyjnie na kobiecym nadgarstku.

Garett Lady Lira 5903246286526

Zadbaj o swoją kondycję tej jesieni

Chłodniejsze chwile nie oznaczają, że teraz czas na zebranie kilogramów do spalania wiosną. W naszej ofercie znajduje się szereg fantastycznych zegarków sportowych, które będą niezawodną pomocą w Twojej przygodzie z bieganiem. Oczywiście, że dobrze jest wyposażyć się w różne przedmioty, które czas poświęcony bieganiu czynią przyjemniejszym i bardziej profesjonalnym. Jednocześnie dużo ważniejsza od wszystkich gadżetów jest mobilizacja i dyscyplina, która z pewnością odpłaci Ci się fantastycznymi efektami i cudowną satysfakcją z podjętego wysiłku.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.