G-Shock Adventurer Stone. Zegarek na 40-lecie marki

Newsy

G-Shock Adventurer Stone. Zegarek na 40-lecie marki

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

30 stycznia 2023

Dokładnie 40 lat temu na rynku pojawił się pierwszy na świecie wstrząsoodporny zegarek G-SHOCK, który zrewolucjonizował całą branżę zegarmistrzowską. Rok 1983 okazał się przełomowy dla producenta Casio nie tylko pod względem premiery autorskiego systemu zabezpieczeń, ale również z innego ważnego powodu. Był to początek narodzin prawdziwej legendy – marki niezniszczalnych japońskich zegarków G-SHOCK. Dołącz do nas! Świętuj 40. rocznicę G-SHOCK razem z niezwykłą limitowaną serią, jedynych w swoim kolekcjonerskich zegarków Casio G-SHOCK Original 40th Anniversary Adventurer’s Stone!

 
 

40 lat zegarków G-SHOCK – rocznicowa edycja G-SHOCK Adventurer’s Stone

Marka G-SHOCK to niegasnący duch przygody, ciągłego samorozwoju i doskonalenia umiejętności zegarmistrzowskich, podejmowania nowych wyzwań oraz szukania coraz to nowszych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Dzięki tym wartościom i niezniszczalnej konstrukcji swoich zegarków wiedzie prym na rynku. Dzisiaj G-SHOCK w lekko zmienionej formie obchodzi swoje 40-lecie. Z tej okazji japoński potentat zaprojektował kilka wyjątkowych limitowanych kolekcji Casio G-SHOCK. Jedną z nich jest właśnie rocznicowa linia sześciu zegarków G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Limited Edition nawiązujących do wspomnianych idei.

 

Zegarki Casio G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Limited Edition

 

G-SHOCK Adventurer’s Stone – podróżnicza seria inspirowana trzema minerałami

Odporne na wstrząsy modele Adventurer’s Stone przedstawiają ducha przygody Casio G-SHOCK i osób lubiących podejmować trudne wyzwania. Dlatego też inspirowane są trzema minerałami energetycznymi, znanymi i wykorzystywanymi już w starożytności i średniowieczu. W dawnych czasach miały spore znaczenie dla poszukiwaczy przygód i podróżników. Po pierwsze, ich właściwości załamywania światła służyły do określenia pozycji słońca, a tym samym pomagały w nawigacji i orientacji na morzu i lądzie. Po drugie, spełniały symboliczną funkcję ochronnych talizmanów – kamień słoneczny przynosił zwycięstwo, kalcyt prowadził do sukcesu, a kordieryt wskazywał drogę.

 

Limitowana edycja zegarków G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Limited Edition

Limitowana kolekcja G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Limited Edition wyróżnia się oryginalnymi projektami sześciu zegarków. Żywa kolorystyka, wielobarwny blask oraz fascynująca forma i szorstka kamienna tekstura każdego z nich to efekt uzyskany dzięki poddaniu obróbce metalowych elementów unikalnym technologiom. Modele prezentują charakterystyczny kształt, formę i połysk kamieni mineralnych powstałych w procesach m.in. kucia za pomocą specjalnych matryc, platerowania jonowego IP i maskowania. Jak prezentują się poszczególne zegarki G-SHOCK z tej specjalnej serii?

 

Zegarki Casio G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Limited Edition

 

Kordieryt i zegarek podróżników – G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Cordierite

Kordieryt, znany jako kamień podróżników lub „kompas wikingów”, dawniej służył przede wszystkim do wskazywania drogi. Jego niezwykłe właściwości związane ze zmianą barwy w zależności od polaryzacji światła często pomagały żeglarzom w ustaleniu pozycji słońca po jego zachodzie i przy zachmurzonym niebie. Obecnie jego faktura i piękny niebieski kolor został odwzorowany w wyglądzie koperty i ośmiokątnego bezela zegarka Casio G-SHOCK Original 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Cordierite Limited Edition GM-2140GEM-2AER. Pożądany wielobarwny efekt polaryzacji, zbliżony właściwościami do minerału, podkreślają kuty pierścień pokryty powłoką IP oraz tarcza wykończona metodą CVD, czyli w chemicznym procesie osadzania powłoki z fazy gazowej.

 

Zegarek męski Casio G-SHOCK Original 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Cordierite Limited Edition GM-2140GEM-2AER

 

Zegarek jak kamień słoneczny – G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Sunstone

Migotliwe refleksy świetlne, krystaliczna struktura i tęczowy połysk kamienia słonecznego od pokoleń zachwyca pięknem, kolorami i czystą formą. Uznawany jest za jeden z najpiękniejszych i najrzadziej występujących minerałów, który można skojarzyć z małym promykiem słońca odmalowującym szarą rzeczywistość. Nic więc dziwnego, że producenci G-SHOCK zainspirowani feerią barw kamienia słonecznego odwzorowali ją w oryginalnej formie limitowanego zegarka G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Sunstone Limited Edition GM-5640GEM-1ER. Dzięki odwzorowaniu właściwości skalenia awenturynowego i niesamowitej grze kolorów zmieniających swoje odcienie w zależności od padania promieni słonecznych model ten będzie nakierowywał właścicieli tej kolekcjonerskiej edycji na osiąganie celów oraz motywował do działania i robienia rzeczy na pozór niemożliwych.

 

Zegarek G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Sunstone Limited Edition GM-5640GEM-1ER

 

Kolekcja inspirowana kalcytem G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Calcite

Czym byłoby odkrywanie nowych lądów i kontynentów te kilka wieków temu, gdyby nie trzy bardzo ważne dla śmiałych podróżników minerały – kordieryt, kamień słoneczny i oczywiście kalcyt. Kalcyt, czyli kamienień równowagi i talizman wędrowców, najbardziej rozpowszechniony, najchętniej wykorzystywany w wielu przemysłach i występujący w naturze pod wieloma różnobarwnymi kolorami. Jego czysta (przezroczysta) odmiana cechuje się zjawiskiem podwójnego załamania światła. Ten wyjątkowy efekt był często wykorzystywany właśnie do określenia kierunku podróży w czasie dużego zachmurzenia i niskiej widoczności.

Subtelna barwa, wyjątkowa przejrzystość oraz romboidalna struktura kalcytu, były i wciąż są cenione za swoje właściwości polaryzacyjne. Dlatego też piękną krystaliczną formę odwzorowano w pozostałych czterech rocznicowych zegarkach G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Limited Edition. Projekt pierwszego modelu GM-S2140GEM-9AER czerpie inspirację ze złotej odmiany kalcytu. Delikatny połysk kutego pierścienia podkreśla biały elastyczny pasek. Jest zegarkowe yin, to nie może zabraknąć również przeciwieństwa yang.

 

Zegarek damski Casio G-SHOCK Original 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Cordierite Limited Edition GM-S2140GEM-9AER

 

Z okazji 40-lecia niezniszczalnych japońskich zegarków dla prawdziwych twardzieli powstał drugi, pochodzący z kalcytowej linii, limitowany męski zegarek GM-114GEM-1A9ER. Charakterystyczną wymiarową tarczę z dwoma wyświetlaczami umieszczono w specjalnej wstrząsoodpornej obudowie. Kopertę wyróżnia bezel pokryty czarną i złotą powłoką IP. Pożądany efekt wzmacnia czarny żywiczny pasek, którego nierówną fakturę uzyskano w technice termodruku (hot-stamping). Z tego samego sposobu skorzystano przy produkcji pasków do pozostałych modeli z serii Adventurer’s Stone GEM Limited EditionGM-S114GEM-1A2ER prezentującego głębię fioletowego odcienia kalcytu oraz GM-S5640GEM-7ER odwzorowujący półprzezroczystą krystaliczną poświatę minerału. Zjawisko podwójnego załamywania światła imituje laserowe grawerowanie metalowej ramki z naniesioną warstwowo tęczową powłoką IP.

 

Zegarek męski Casio G-SHOCK Original 40th Anniversary Adventurer’s Stone GEM Limited Edition GM-114GEM-1A9ER

 

Zegarki G-SHOCK Adventurer’s Stone – bestsellery na 40-lecie marki

Limitowana kolekcja zegarków Casio na 40. rocznicę marki G-SHOCK, inspirowana fascynującymi podróżami i niezwykłymi kamieniami poszukiwaczy przygód, ma do zaoferowania znacznie więcej. Użytkownicy mogą być pewni niezawodności tych modeli, zastosowania sprawdzonych funkcji oraz wyposażenia w najnowocześniejsze technologie i systemy zabezpieczeń. Wyznacz kurs razem z limitowanymi zegarkami Casio G-SHOCK 40th Anniversary Adventurer’s Stone Series Limited Edition i dołącz do fascynującej przygody G-SHOCK, która nieprzerwanie trwa już od 40 lat.


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.