Przemysłowy charakter polskich zegarków. Odkryj nowości z limitowanej kolekcji Błonie Polan

Błonie

Przemysłowy charakter polskich zegarków. Odkryj nowości z limitowanej kolekcji Błonie Polan

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

19 lipca 2022

Wspominając czasy PRL-u, można zacytować refren piosenki Maryli Rodowicz: „Ale to już było i nie wróci więcej [...] znikło gdzieś za nami [...]”. Z czym ci się kojarzą, wykluczając aspekt polityczny? My mamy we wspomnieniach kultową muzykę, rozwój mody i kreowanie ciekawych trendów, na które obecnie trwa boom, wszechobecny modernizm w architekturze i sztuce, charakterystyczny styl przemysłowy lat 50. i 60. XX wieku, ale także rozwój polskiej produkcji m.in. związanej z motoryzacją (Syrena, Warszawa, Fiat 125p), sprzętem AGD czy zegarmistrzostwem. Do tych właśnie nostalgicznych czasów przenosi nas marka Błonie ze swoją premierową kolekcją. Odkryj najnowszą kolekcję zegarków Błonie Polan Limitowane!

 

Błonie Polan Limitowane - wspomnienie kultowych lat 50. i 60. XX wieku

Tradycja i symbol narodowy - Błonie - polska marka zegarkowa, która po prawie 50 latach powróciła na rynek w nowej, ulepszonej odsłonie, stawia na dobrą jakość produkcji, funkcjonalność i niezawodność. Nowoczesny design z vintage’owymi elementami to udana próba zrekonstruowania kultowego stylu typowego dla PRL-u i przełomu lat 50/60 zamkniętego we współczesnej formie. Zegarki Błonie od prawie dekady cieszą się uznaniem zarówno wśród starszego, jak i młodszego pokolenia. Dlatego też i tym razem, polski producent postanowił zaskoczyć swoich fanów i potencjalnych klientów, projektując i wypuszczając na rynek zachwycające nowości - kolekcję Błonie Polan Limitowane!

 

Limitowana seria Błonie Polan - odkryj kolekcjonerską wartość polskich zegarków vintage

Ścisła limitacja, charakterystyczna czcionka indeksów godzinowych, ażurowe wskazówki i dwupoziomowa tarcza - tym cechuje się najnowsza edycja zegarków Polan Limitowane od marki Błonie.

 

Najnowsza kolekcja zegarków Błonie Limitowane Polan

 

Błonie Polan Limitowane z pewnością wprawi niejedną osobę w melancholijny nastrój i przywoła wspomnienia ubiegłych dziesięcioleci. Nostalgiczne projekty 3 limitowanych zegarków Polan 1, Polan 2 i Polan 3, wchodzących w skład specjalnej serii, to gratka nie do przegapienia dla kolekcjonerów z prawdziwego zdarzenia. Modele są symbolem polskiej tradycji zegarmistrzowskiej. Kultowy design, wzornictwo przemysłowe i materiały zastosowane przy ich produkcji ściśle nawiązują do pierwowzorów z połowy lat 50., z początków działalności ZMP w Błoniu. Każda z wersji kolorystycznych należy do ścisłej limitacji ograniczonej do zaledwie 200 sztuk! To sprawia, że Błonie Polan Limitowane to unikatowe zegarkowe perełki dla najbardziej wymagających pasjonatów.

 

Inspirująca kolekcja limitowanych zegarków Błonie Polan

Pierwsza wersja kultowego zegarka Błonie Polan 1 prezentuje tradycyjny wygląd w nowoczesnym wydaniu. Nawiązanie do przemysłowego stylu widoczne jest w projekcie dwupoziomowej srebrnej tarczy. Dolną warstwę wykończono przy pomocy koncentrycznego szczotkowania, dzięki czemu światło wydobywa z niej mieniące się refleksy. Z kolei górna prezentuje matowe wykończenie - to właśnie na niej wycięto stylizowane na lata 60. 4 indeksy godzinowe: 12, 3, 6 i 9. Ciekawym nawiązaniem do dawnych czasów i archiwalnego modelu „Mery”, z zakładów Błonie, są wyróżniające się, ażurowe, trójkątne, niebieskie wskazówki, które były importowane w PRL-u z moskiewskiej fabryki zegarków im. Kirowa.

 

Zegarek Błonie Limitowane Polan 1 nowość

 

Druga odsłona limitowanego zegarka Błonie Polan 2 Limitowane to klasa sama w sobie. Garniturowy szyk nie jest tylko nostalgicznym zwrotem ku przeszłości, to również odważne spojrzenie w nowsze czasy. Dobrze znany design z poprzedniego modelu został delikatnie zmodyfikowany. W centralnej części tarczy, zamiast dolnej warstwy w srebrnym kolorze, umieszczono ten sam szczotkowany element o hipnotyzującym granatowym odcieniu. Specjalny model Polan 2 zachwyca ponadczasowością, którą reprezentują wysokiej jakości czarny pasek z wysokogatunkowej skóry cielęcej, zapinany na tradycyjną klamerkę, oraz wypukłe szafirowe szkło będące symbolem szkiełek pleksi stosowanych w zegarkach na przełomie XX wieku.

 

Zegarek Błonie Limitowane Polan 2 nowość

 

Klasa, piękno, wyrafinowanie i funkcjonalność to również zalety ostatniego zegarka Polan 3 z ograniczonej ilościowo linii Błonie Limitowane. Ten kolekcjonerski produkt, podobnie jak poprzednie wersje, prezentuje niestandardową dwupoziomową tarczę, ażurowe wskazówki i wycięte indeksy arabskie, a także logotyp marki na godz. 12, wypukłe szkło szafirowe i wygodny pasek uszyty ze skóry cielęcej. Jednak to, co ten model wyróżnia, to gustowna i elegancka kolorystyka utrzymana w tonacjach ciepłego brązu, złota, srebra i czerni. Jest to ponadczasowy sznyt, vintage’owa stylistyka i nowoczesna konstrukcja w jednym.

 

Zegarek Błonie Limitowane Polan 3 nowość

 

Atutem wszystkich trzech dostępnych wersji Błonie Polan Limitowane jest punktualność. Ich precyzja chodu to zasługa niezawodnego japońskiego mechanizmu automatycznego Miyota 8315 ze zdobieniem mostków pasami genewskimi i z 60-godzinną rezerwą chodu. Zamknięto go w szczotkowanych kopertach ze stali szlachetnej 316L. Do tego każdy model przechodzi trzyetapową kontrolę i jest sprawdzany przez polskiego wykwalifikowanego zegarmistrza, który reguluje pracę mechanizmu.

 

Nowość! Kolekcja Błonie Polan Limitowane - wybierz własny kultowy zegarek od polskiej marki premium

Błonie to polskie dziedzictwo, symbol niezapomnianych lat 50. i 60. i kultowy styl reaktywowany po długim czasie zapomnienia. Zegarki Błonie to propozycja skierowana zarówno do młodszych użytkowników, jak i pokolenia naszych ojców i dziadków. Każdy z limitowanych egzemplarzy Błonie Polan Limitowane sprzedawany jest w etui podróżnym oraz drewnianym pudełku. Przywołaj pozytywne wspomnienia z dawnych czasów!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.