Nowość od włoskiej marki Venezianico - premiera zegarka Nereide GMT

Venezianico

Nowość od włoskiej marki Venezianico - premiera zegarka Nereide GMT

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

17 sierpnia 2022

Włoskie zegarki Venezianico od niedawna podbijają rynek zegarmistrzowski wysokiej klasy produktami premium. Każda kolejna pojawiająca się nowość od manufaktury staje się bestsellerem i wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno klientów i miłośników zegarków, jak i środowiska branżowego. Marka jednak nie osiada na laurach i stawia sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Po hitowych premierach zegarków Nereide Tungsteno i Nereide Ceramica pora na prawdziwy przełom. Poznaj najnowszą serię Venezianico Nereide GMT 39!

 

Kolekcja premierowych zegarków Venezianico Nereide GMT

Venezianico jest manufakturą garściami czerpiącą z dziedzictwa historii i sztuki Wenecji. Każdy powstający projekt danej kolekcji zegarkowej to pomost łączący tradycyjne wartości zegarmistrzowskie nowoczesną formą i innowacyjnymi pomysłami. Właśnie w tym duchu powstała unikatowa nowość – zegarek Venezianico Nereide GMT 39.

 

Zegarek męski Venezianico Nereide GMT 39 3521501C

 

Producent postanowił stworzyć produkt o uniwersalnym rozmiarze koperty, czyli szerokości 39 milimetrach, dla wymagających osób. Po pierwsze dla tych, którzy kochają podróżować i zależy im na sprawdzonym działaniu funkcji GMT i wysokiej dokładności wskazań. Po drugie, grupy użytkowników uprawiających sporty wodne, poszukujących niezawodnego i wytrzymałego divera z nietypową komplikacją mechanizmu. Przy tego rodzaju aktywnościach zaletą jest odporność na silne naprężenia i częste zmiany ciśnienia gwarantuje wodoszczelność klasy 20 ATM.

 

Zegarek Venezianico Nereide GMT 39 z premierowym kalibrem Seiko NH34A

Venezianico Nereide GMT 39 to nietypowy i jedyny w swoim rodzaju zegarek podróżnika, który dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych: jasnoantracytowym 3521501C, turkusowym 3521502C, perłowoszarym 3521503C i czarnym 3521504C. Jest dedykowany pasjonatom, którzy potrafią docenić zarówno klasyczną formę zewnętrznych elementów obudowy, jak i piękno, znajdującego się w jej wnętrzu, mechanicznego serca. I to nie byle jakiego, ponieważ w środku umieszczono premierowy mechanizm automatyczny kalibru NH34A od japońskiej marki Seiko – po raz pierwszy zastosowany właśnie w tym modelu. Wprowadzony w lipcu 2022 r., mechanizm z funkcją GMT, jest pierwszym takim werkiem z tym modułem wyprodukowanym przez uznanego światowego zegarkowego giganta.

 

Zegarek Venezianico Nereide GMT 39 mechanizm Seiko NH34A

 

Mechanizm Seiko NH34A jest łożyskowany na 24 kamieniach. Jego rezerwa chodu pozwala na 41-godzinną nieprzerwaną pracę bez konieczności dokręcania. Jednak najważniejszą zaletą tego najnowszego kalibru jest wyposażenie, nie tyle, co w funkcję datownika dni miesiąca, ale w jeden z najpopularniejszych i rozchwytywanych modułów GMT.

 

Funkcja GMT we włoskim zegarku Venezianico Nereide

Moduł GMT, czyli Greenwich Mean Time (nazywany czasem lokalnym południka zerowego homonimicznej dzielnicy Londynu), w zegarku Venezianico Nereide GMT 39 występuje w postaci dodatkowej wskazówki w kształcie strzałki, która wykonuje jeden obrót co 24 godziny. Funkcja umożliwia śledzenie przez użytkownika strefy czasowej innej niż czas lokalny, a do tego może być niezależnie regulowana za pomocą koronki (w pierwszej pozycji z ruchem zgodnym ze wskazówkami zegara).

 

Zegarek Venezianico Nereide GMT 39 funkcja gmt

 

Do modułu GMT nawiązuje starannie wykonany grawer upamiętniający przyjęcie w 1884 r. systemu 24 stref czasowych jako globalnego systemu czasu odniesienia opartego na czasie uniwersalnym Greenwich. Wykonano go na zakręcanym stalowym deklu. Przedstawia glob ziemski, wokół którego znajdują się głównego miasta świata wraz ze swoimi strefami czasowymi. Grawerunek ma jeszcze dodatkową zaletę – umożliwia ustawienie konkretnej strefy w tradycyjny sposób bez konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi.

 

Klasyczne piękno i kunszt zegarmistrzowski włoskich zegarków Venezianico Nereide GMT 39

Zegarki Venezianico Nereide GMT 39 wyróżniają się na tle innych marek zegarków GMT przede wszystkim: włoskim sznytem, ponadczasową elegancją, nowoczesną formą i smukłymi kształtami. Na uwagę zasługuje ich przejrzysty wygląd wraz ze starannie zaplanowanymi detalami, lekkością obudowy i bardzo dobrze przemyślaną klasyczną stylistyką. Takie połączenie elementów wprowadza do całościowego projektu ład, porządek i harmonię.

 

Zegarek męski Venezianico Nereide GMT 39 3521502C

 

Ekskluzywny charakter zegarków Nereide GMT 39 wydobywa zestawienie, wykonanej ze stali szlachetnej 316L, srebrnej bransolety Canova (jej zarejestrowany wzór składa się z 16 różnych części wraz ze zintegrowanym zapięciem motylkowym) z przyciągającymi wzrok pięknymi kolorami tarcz i bezeli o błyszczącym wykończeniu – jasnoantracytowym w zegarku Venezianico 3521501C, turkusowym w Venezianico 3521502C, perłowoszarym w Venezianico 3521503C i czarnym w modelu Venezianico 3521504C.

Oprócz tego marka Venezianico przy produkcji zegarkowych nowości korzystała wyłącznie z najlepszych materiałów premium, dlatego też: cyferblat osłania twarde szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną, wskazówki i szlifowane, ręcznie nakładane indeksy pokryto luminescencyjnym pigmentem BGW9 Super-LumiNova zapewniającym doskonałą czytelność w ciemnościach i pod wodą, a wkładki do jednokierunkowo obracających się sportowych pierścieni wykonano z lekkiego i przejrzystego szkła optycznego BK7 o niskiej dyspersji.

 

Zegarek Venezianico Nereide GMT 39 bezel insert BK7

 

Nowość! Zegarek Venezianico Nereide GMT 39 już w sprzedaży!

Wenecka marka Venezianico ponownie udowodniła, że liczy się dla niej przede wszystkim najlepsza jakość, innowacyjne podejście do produkcji, dbałość o każdy najmniejszy detal i wysoką precyzję chodu. Niezwykła nowość – zegarek Venezianico Nereide GMT 39 to specjalistyczny luksusowy diver cechujący się zegarmistrzowskim kunsztem i klasą premium. Poszukujesz nowoczesnego divera premium bądź unikatowego podróżniczego zegarka z prawdziwego zdarzenia dla obieżyświata? Sprawdź premierową kolekcję zegarków Venezianico Nereide GMT 39 już dostępną na naszej stronie internetowej i w sklepie stacjonarnym w Warszawie!


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.