Odbudowa raf koralowych z Davosą - poznaj dwie limitacje

Newsy

Odbudowa raf koralowych z Davosą - poznaj dwie limitacje

Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.

01 lutego 2023

Branża zegarmistrzowska, szczególnie z rejonów Szwajcarii coraz częściej porusza temat ochrony środowiska i konsekwencji płynących z nieodpowiedzialnej produkcji. Skutecznie zapobiega katastrofie ekologicznej, podejmując działania proekologiczne, sięgając po bezpieczne dla środowiska materiały i współpracując z fundacjami na rzecz ochrony środowiska. Davosa umożliwia nabywcom realny wpływ na odbudowę raf koralowych w limitowanej kolekcji Argonautic Coral. Sprawdź szczegóły ciekawej współpracy z organizacją Coral Guardian.

 

Davosa na pomoc w odbudowie raf koralowych

Całkiem niedawno pisaliśmy o zrównoważonym rozwoju manufaktury Oris, która dziś jest całkowicie neutralna klimatycznie podczas procesu produkcji. Teraz przyszedł czas na Davosę z kolekcją Argonautic Coral, powstałą we współpracy w celu ochrony oceanów. Patrząc na dwa limitowane modele, zauważymy energiczną kolorystykę tarcz, symbolizującą rafę koralową. Davosa nawiązała współpracę z organizacją pozarządową Coral Guardian, wspierają odbudowę rafy koralowej na wyspie Hatamin w Indonezji. Dobrze wiemy, jak globalne ocieplenie wpływa na podwyższenie temperatury wód śródlądowych, a w konsekwencji umieranie raf koralowych. Organizacja zajmuje się ochroną koralowców, zwiększanie świadomości zagrożenia i odbudowy raf. Każdy nabywca zegarka Davosa Argonautic BG Coral Limited Edition wspiera inicjatywę — wpływy z projektu trafiają bezpośrednio do Coral Guardian, a właściciel modelu otrzyma zaświadczenie załączone wraz z zegarkiem.

 

Davosa Argonautic Coral 161.527.40

 

Czym wyróżnia się linia Davosa Argonautic Coral?

Do stworzenia bezeli Argonautic Coral 161.527.40 i 161.527.60 Davosa wykorzystała autorski, opatentowany materiał Beyond Steel® - czterokrotnie twardszy niż tytan i 2 razy twardszy niż stal. Jest praktycznie niezniszczalny, odporny na wpływy chemiczne i wolny od niklu i rdzy. Zegarki są w pełni wodoszczelne, ich klasę określono na 30 ATM. Cechy zegarka diver podkreśla zawór helowy przy godzinie 10, a także charakterystyczny układ tarczy, złożony z dużych, czytelnych indeksów i wskazówek, dodatkowo wypełnionych Superluminovą BG W9. Koperta i bransoleta wykonane są w obu modelach ze stali szlachetnej, a tarcza zabezpieczona szkłem szafirowym z antyrefleksem. Wnętrze kryje mechanizm z naciągiem automatycznym DAV3021 (SW 200-1), a każdy z modeli wyprodukowano jedynie w ilości 300 sztuk

 

Davosa Argonautic Coral Automatic Limited Edition

 

Zegarki Davosa Argonautic Coral dostępne są w naszym sklepie. Zapraszamy do zakupów i Ty możesz mieć realny wpływ na odbudowę raf koralowych. 


Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.