Psychodeliczna podróż przez kolory i kształty z Casio G-SHOCK Time Distortion

Newsy

Psychodeliczna podróż przez kolory i kształty z Casio G-SHOCK Time Distortion

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

17 stycznia 2023

Śmiało powiedzieć można, że zegarki japońskiej marki G-Shock to jedne z bardziej popularnych zegarków na świecie. Charakteryzuje je dynamiczny, sportowy wygląd, zastosowanie zdecydowanej kolorystyki i mnogość funkcji. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku trzech nowych modeli, które składają się na linię Time Distortion. Zapraszamy do przyjrzenia się bliżej psychodelicznej wersji zegarków G-Shock.

 

Zegarki Casio G-SHOCK Time Distortion – futurystyczny design w jaskrawych barwach

Pierwszy zegarek G-Shock miał swoją premierę 1983 roku i od tego czasu stawia sobie za cel produkowanie wytrzymałych, multifunkcjonalnych modeli o oryginalnym designie. Najnowsza kolekcja Time Distortion nie odstaje od tych założeń, prezentując trzy modele we fluorescencyjnej kolorystyce i psychodelicznych wzorach, które zawiązują do nazwy serii — zniekształcenia czasu. Falujące desenie mogące przysporzyć lekkiego zawrotu głowy widoczne są na paskach zegarków i płynnie przechodzą na ich tarcze. Dodatkowej dynamiki dodają zastosowane jaskrawe kolory przywołujące obrazy ze świata science fiction. Kolekcja Time Distortion składa się z trzech modeli: żółto-niebieskiego DW-5900TD-9ER, pomarańczowego DW-6900TD-4ER oraz zielonego DW-D5600TD-3ER.

 

Casio G-SHOCK Time Distortion

 

Żółto-niebieska psychodelia Casio G-SHOCK DW-5900TD-9ER

Zegarek męski Casio G-SHOCK Original Time Distortion Limited Edition DW-5900TD-9ER charakteryzuje się podwójną, żółto-niebieską kolorystyką. Model wyposażono w system wstrząsoodporny, czas światowy, stoper, timer, pięć alarmów dziennych oraz funkcję drzemki. Wodoszczelność w klasie 20 ATM pozwala na nurkowanie bez akwalungu. Zegarek posiada podświetlenie Illuminator, które podświetla równomiernie całą tarczę, a dzięki funkcji AfterGlow działa przez kilka sekund po puszczeniu przycisku. Bateria, w którą został wyposażony model, zapewnia 5-letnią pracę. Czarną kopertę wykonano z tworzywa, które jest lekkie i wytrzymałe. Wyświetlacz przed uszkodzeniami zabezpiecza szkiełko mineralne. Koperta tego modelu jest szeroka na 47 mm i gruba na 15 mm.

 

Casio G-SHOCK DW-5900TD-9ER

 

Solidna koperta pomarańczowego Casio G-SHOCK DW-6900TD-4ER

Casio G-SHOCK Original Time Distortion Limited Edition DW-6900TD-4ER posiada największą spośród trzech modeli kolekcji kopertę. Jest szeroka na 50 mm i gruba na 19 mm. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu wykonano ją z lekkiego tworzywa i połączono z gumowym, pomarańczowym paskiem. Model posiada pięć alarmów dziennych, funkcję drzemki, system wstrząsoodporny, czas światowy, stoper, timer, możliwość wyświetlania czasu w formacie 12 lub 24-godzinnym, diodę LED świecącą podczas działania alarmu oraz kalendarz automatyczny. Podświetlenie Illuminator zapewnia komfortowe odczytywanie godziny w ciemności. Ten zegarek G-Shock wyposażony jest w baterię zapewniającą 2- letnią pracę. Wodoszczelność oszacowano na 20 ATM.

 

G-SHOCK DW-6900TD-4ER

 

Zielony Casio G-SHOCK DW-D5600TD-3ER – najmniejszy, z najdłużej funkcjonującą baterią

Casio G-SHOCK Original Time Distortion Limited Edition DW-D5600TD-3ER posiada z kolei najmniejszą kopertę o charakterystycznym, przypominającym kostkę, kwadratowym kształcie. Jest szeroka na 43 mm i gruba na 13 mm. W porównaniu z pozostałymi zegarkami serii model ten wyposażono w najdłużej funkcjonującą baterię zapewniającą aż 10-letnią żywotność. Wśród funkcji urządzenia znajdziemy m.in. podświetlenie Auto-Illuminator, system wstrząsoodporny, Display Flasher (diodę LED), czas światowy, Yacht Timer, timer, 3 multialarmy, funkcję drzemki, sygnały przycisków on/off i kalendarz automatyczny. Podobnie jak w przypadku wcześniej omawianych modeli, tak i ten posiada 20 ATM wodoszczelności.

 

G-SHOCK DW-D5600TD-3ER

 

Daj się uwieść wzorom i jaskrawym kolorom serii Time Distortion

Jak widać kolekcja G-Shock Time Distortion to wielofunkcyjne, kolorowe modele, które z pewnością znajdą uznanie zarówno wśród wielbicieli marki, jak i entuzjastów odważnych kolorów i stylistyki nawiązującej klimatem do science fiction. Zegarki Casio G-Shock z tej linii dodadzą charakteru i koloru streetwearowym stylizacjom. Pozostaje tylko wybrać, który z tych fluorescencyjnych modeli najlepiej uzupełni Twój outfit. Przyjrzyj się bliżej wszystkim zegarkom z kolekcji w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie lub na Zegarownia.pl.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.