Twój asystent treningu i dostępności - recenzja smartwatcha Garett GT20S

Recenzje

Twój asystent treningu i dostępności - recenzja smartwatcha Garett GT20S

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

09 grudnia 2019

Smartwatche to silnie rozwijająca się półka urządzeń, które mają aspiracje, by zastąpić na naszych nadgarstkach tradycyjne zegarki. Dziś w naszej redakcji testujemy smartwatch Garett GT20S! 

Smartwatch Garett GT20S - konfiguracja i skład zestawu

Przeznaczony na testy egzemplarz smartwatcha Garett GT20S w składzie zestawu zawiera podstawową instrukcję obsługi, która pokazuje jak rozpocząć przygodę z urządzeniem, w tym także QR-code do pobrania dedykowanej aplikacji na smartfon. 

Smartwatch Garett - recenzja - front Smartwatch Garett - recenzja Smartwatch Garett - recenzja

Nie brakuje oczywiście kabla do ładowania (zabrakło samej ładowarki, ale kabel pasuje do każdej standardowej ładowarki smartfonowej). Całość została zapakowana w sztywne, tekturowe pudełko, które doskonale chroni urządzenie przed uszkodzeniem. 

Aplikacja do smartwatch Garett - pierwsze kroki

Rozpocząłem swój test od naładowania smartwatcha oraz pobrania na mój smartfon (używam smartfona z Androidem, ale producent posiada również aplikację na iOS) aplikacji Garett Active przy użyciu QR-code z instrukcji obsługi. 

Na początku należy skonfigurować aplikację, podając swoje dane takie jak wzrost, waga, wiek. Następnie należy uruchomić smartwatch i sparować oba urządzenia poprzez Bluetooth. Urządzenie całkiem sprawnie radzi sobie z parowaniem, dlatego po kilku chwilach możemy cieszyć się w pełni funkcjonalną konfiguracją.

Smartwatch Garett - recenzja - aplikacja widok Smartwatch Garett - recenzja - aplikacja

Co potrafi aplikacja Garett Activ? To przede wszystkim bardzo wygodne narzędzie do zbierania danych na temat aktywności oraz odczytywania danych na temat treningów, w tym wykresów postępów, czy monitorowania jakości snu. Dostępne są również możliwości śledzenia trasy treningu - np. biegu, i wyświetlania średniego tempa na podstawie przebytej odległości w czasie. 

Funkcje smartwatcha Garett 

Smartwatch Garett GT20S duży nacisk kładzie na sportowe aspekty - monitorowanie aktywności, trasy oraz dzięki wykorzystaniu technologii nadgarstkowego pomiaru tętna - również pulsu podczas treningu. Dla osób, które dużo przesiadują przy biurku, przydatna będzie opcja przypomnienia o braku aktywności - motywując do wstania sprzed biurka i zaangażowania się np. w pomoc przy przenoszeniu segregatorów koleżance z biurka obok :)

Monitorowanie snu

Oprócz tego, zakładając smartwatch na noc do snu, mamy możliwość monitorowania naszego snu. Polega to na monitorowaniu naszej aktywności gdy śpimy - często nie jesteśmy świadomi tego, że nasz sen nie jest odpowiednio głęboki, że często się przekręcamy z boku na bok, rezultatem czego jest uczucie niewyspania, bądź syndrom “jeszcze jednej drzemki”. 

Powiadomienia ze smartfona w zegarku

Natomiast synchronizacja ze smartfonem umożliwia odblokowanie kolejnych ciekawych funkcji, spośród których wymienię tylko możliwość odczytywania powiadomień o wiadomościach, połączeniach czy powiadomień z aplikacji typu Messenger, Whastapp, Instagram czy Facebook. Możliwości jest całkiem sporo i tylko od nas zależy, jak bardzo online chcemy być. Plusem w tym modelu, w przypadku urządzeń z Androidem, jest wsparcie dla wywoływania komend Google Assistance

Smartwatch Garett - recenzja - lifestyle Smartwatch Garett - recenzja - lifestyle

Przydatne funkcje i widgety

Na koniec warto wspomnieć o takich małych funkcjach, które dla niektórych mogą okazać się bardzo przydatne. Mowa tu m.in. o funkcji dyktafonu, kalkulatorze, możliwości wykonywania zdjęć telefonem, sterowania odtwarzaniem muzyki w smartfonie czy budziku.

Dla osób, dla których ważna jest dobra organizacja - kalendarz w smartwatchu będzie codziennym pomocnikiem! Dla niektórych osób, które są już trochę zaznajomione z produktami Garett, w tym modelu brakować będzie zapewne możliwości umieszczenia karty SIM, ale model ten pozwala na wykonywanie połączeń głosowych dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi (synchronizacja ze smartwatchem). 

Smartwatch Garett - recenzja - lifestyle Smartwatch Garett - recenzja - lifestyle
Smartwatch Garett - recenzja - lifestyle

Smartwatch Garett - opinie redakcji 

Ogólna ocena redakcji na temat testowanego Smartwatcha Garett GT20S jest pozytywna. Zarówno jeśli chodzi o możliwość zestawienia zegarka z bardziej lub mniej formalnymi outfitami, jak i wrażenia z codziennego użytkowania urządzenia. 

Model ten pozwala zarówno trzymać treningowy rytm zgodnie z założonym celem, jak i traktować go jako narzędzie - będące zawsze pod ręką, a w zasadzie na ręce - do bycia zawsze na bieżąco z powiadomieniami i planem dnia. 


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.