Seiko Astron Kintaro Hattori Limited Edition - hołd założycielowi marki

Seiko to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jedna z najchętniej wybieranych marek zegarowych na całym świecie. Seiko swoją działalność prowadzi już od wielu lat, co często podkreśla w swoich projektach. Dbając o pamięć swoich dokonań firma wypuściła limitowany zegarek upamiętniający założyciela marki. Czy i tym razem marka stworzyła światowy bestseller? O tym w dzisiejszym artykule!

Wygląd zegarka Seiko Astron Kintaro Hattori Limited Edition

Seiko Astron Kintaro Hattori Limited Edition to kompozycja znanej nam ponadczasowej linii zegarków japońskich oraz nowoczesnego wykończenia znanej nam z poprzednich projektów tej marki. Masywna koperta wykonana z tytanu nawiązuje do dawnych projektów marki np. Seiko C-Shape z lat 60. ubiegłego wieku. Kopertę, jak i bransoletę zegarka wykończono czarną powłoką. Na tak eleganckim tle pięknie wyróżnia się szesnastokątny bezel oraz złota koronka to najbardziej zwracające uwagę elementy w tym modelu. Nie jest inaczej w przypadku tarczy - czerń połączona ze złotymi elementami na tarczy dopełniają eleganckie wykończenie zegarka. Czarna tarcza wyposażona została w masywne indeksy oraz złote wskazówki.

Odwracając zegarek na drugą stronę w centralnej części na deklu znajduje się litera „S”, która od 1900 jest znakiem towarowym marki Seikosha. Otoczona została ona mottem założyciela marki Kintaro Hattori „One step ahead of the rest”, które do dzisiaj jest hasłem przewodnim wszystkich konstruktorów marki Seiko. Oprócz tych elementów na deklu tego zegarka znajdziemy również indywidualny numer limitacji - wyprodukowano ich jedynie 2500 sztuk! Jest to zatem prawdziwa gratka dla każdego miłośnika sztuki zegarmistrzowskiej w najlepszym wydaniu.

Zegarek Seiko Astron GPS Solar Kintaro Hattori Limited Edition SSH073J1

Seiko Astron Kintaro Hattori Limited Edition - specyfikacja zegarka

Zegarek Seiko Astron Kintaro Hattori Limited Edition wyposażono w panel solarny znajdujący się na tarczy zegarka. Konstruktorzy postawili w tym modelu na mechanizm solarny Seiko 5X53 z sześciomiesięczną rezerwą chodu. Jest to idealny werk dla biznesmana podróżującego po całym świecie. Zegarek ten wyposażono we wskaźnik czasu podwójnego - główny wskazujący czas na wskazówkach środkowych, a drugi - na dodatkowej, dolnej sub-tarczy. Wskazówki zegarka wzbogacono w podświetlenie LumiBrite. Poza tak doskonałymi elementami wyposażenia, w tym zegarki Seiko znajdziemy GPS, datownik Day Date, tryb samolotowy, wieczny kalendarz oraz automatyczną zmianę czasu z zimowego na letni. Jakby tego było mało wodoszczelność tego zegarka to 200 metrów. Pozwala nam to na pływanie i nurkowanie z urządzeniem na nadgarstku.

Seiko Astron GPS Solar Kintaro Hattori Limited Edition

Seiko Astron - kultowa seria zegarków

Zegarek Seiko Astron Kintaro Hattori Limited Edition to jeden z wielu propozycji serii Seiko Astron. Są to bestsellerowe zegarki, które łączą w sobie klasyczne podejście do produkcji zegarków, ale i również nowoczesny sznyt, z którego znana jest firma. Zegarki z tej serii znane są od 2012 roku. Od samego początku ich elementem rozpoznawczym jest klasyczny wygląd, zaawansowanie technologiczne oraz łączność satelitarna.

Kintaro Hattori - legendarny założyciel Seiko

Kintaro Hattori to pierwszy i jeden z najważniejszych japońskich zegarmistrzów w historii tego kraju. Już w 1881 roku młody Hattori postanowił stworzyć własny warsztat zegarkowy o nazwie K. Hattori & Co. Na początku działalności firmy zainicjował on handel ze szwajcarskimi firmami, koncentrując się wtedy wyłącznie na sprzedaży importowanych, szwajcarskich zegarków. Po 20 latach doświadczenia w biznesie zegarmistrzowskiej Kintaro Hattori postanowił tworzyć własne zegarki o nazwie Seikosha. Już w 1905 roku marka stała się liderem wśród sprzedawanych zegarków w kraju. Właśnie wtedy przedsiębiorca otworzył przedstawicielstwa handlowe w Szanghaju oraz Hongkongu. To jedynie początek legendy. W 1913 roku stworzył on pierwszy japoński zegarek naręczny Seikosha Laurela. Po trzęsieniu ziemi manufaktura stworzona przez Hattoriego została zrównana z ziemią. Oznaczało to nowy początek marki. W 1924 roku na rynek stworzył pierwszy zegarek z logo Seiko, która po latach zrewolucjonizowała rynek zegarkowy produkując pierwszy zegarek z mechanizmem kwarcowym. Dzięki pionierskiemu podejściu do prowadzenia biznesu, odwadze i nieustępliwości Kintaro Hattori dokonał rzeczy niemożliwych i to właśnie on zmienił branżę zegarmistrzowską znaną nam obecnie.

Seiko Astron Kintaro Hattori Limited Edition na Zegarownia!

Seiko Astron Kintaro Hattori Limited Edition to doskonały dowód na to, że połączenie tradycji marki z nowoczesnymi elementami na sens i może się doskonale dopełniać. Symbolika Seiko nie gryzie się tu z elementami znanymi nam z serii Astron. Już teraz limitowany zegarek Seiko znajdziesz w sklepie Zegarownia. Mottem marki założyciela marki Kintaro Hattori jest „o krok przed wszystkimi”, dlatego każdy z zegarków Seiko to prawdziwy majstersztyk wśród urządzeń naręcznych.

średnia ocena: 4.4