Tissot - początek szwajcarskiej niezawodności i zegarmistrzowskiego kunsztu

Tissot

Tissot - początek szwajcarskiej niezawodności i zegarmistrzowskiego kunsztu

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

26 października 2021

Prawdziwa sztuka zegarmistrzostwa nie bierze się znikąd. Tak, jak inne rzeczy wymagające skupienia, precyzji, zaangażowania i zamiłowania do tego, co się robi, tak i zegarkowy fach potrzebował czasu, by stać się pożądanym dobrem luksusowym. Tą właśnie kolebką jest Szwajcaria - synonim kunsztu, tradycyjnych wartości i początku legendarnych manufaktur. Już teraz poznaj jedną z nich - markę Tissot z wielopokoleniową tradycją!

 

Marka Tissot kolekcje

 

Tissot i tajemnice szwajcarskiego miasteczka Le Locle

Wszystko zaczęło się 168 lat temu w małym miasteczku Le Locle w dolinie szwajcarskiej Jury. Charles-Emile wraz ze swoim ojcem Charlesem-Félicien Tissot dali początek rodzinnej manufakturze opartej na innowacji i rzemiośle zakorzenionym w tradycji. W krótkim czasie Tissot był już brandem pojawiającym się na salonach z całego świata. Świadczy o tym miano głównego dostawcy zegarków kieszonkowych dla Gwardii Imperium Rosyjskiego do 1917 roku.

Początek XX wieku, to czas, który pozwolił marce Tissot rozwinąć skrzydła i stać się jednym z największych producentów zegarków naręcznych. Z powodzeniem służyły pilotom w czasie I Wojny Światowej. Łatwiej było odczytać godzinę z nadgarstka niż wyciągać zegarek kieszonkowy.

 

Marka Tissot Le Locle historia

 

Luksus i tradycja szwajcarskiego zegarmistrzostwa są nieodłączną częścią DNA firmy. To, a także smykałka do wyznaczania nowych kierunków w brandzie zegarkowym, sprawiło, że Tissot zasłużył na miano pioniera w szukaniu i odkrywaniu nowoczesnych rozwiązań i udogodnień. Dążenia te zaowocowały w latach 30. wypuszczeniem na rynek pierwszego naręcznego zegarka antymagnetycznego. Rok 1951 to premiera modelu wyposażonego w aż 24 strefy czasowe.

2 poł. XX wieku to czas zmian dla całej branży związanej z zegarkami. Kryzys kwarcowy, spowodowany wynalezieniem zegarka elektronicznego, przyczynił się do zamknięcia wielu starych manufaktur. Jednak nie marka Tissot, która nie poddaje się i przyłącza się w 1983 roku do Swatch Group, by otrzymać należyte wsparcie. Dzięki temu producent do dziś jest obecny na rynku, ciesząc wiele osób nowymi modelami oraz seriami.

 

Kolekcje Tissot - luksus dla wymagających

Tissot to prekursor w tworzeniu nowych rozwiązań. To właśnie innowacyjność towarzyszy marce od samego początku. Jednak prawdziwym sercem manufaktury wciąż pozostaje rzemiosło zakorzenione w szwajcarskiej tradycji. Łączenie tych wartości to prawdziwa sztuka prezentowana przez Tissot w różnych rodzinach i kolekcjach. Poznaj serie zegarków Tissot, które inspirują, rozbudzają myśli i pragnienia, a także są gwarantem luksusu i najlepszej jakości.

 

Tissot T-Touch - rewolucja w świecie zegarmistrzostwa i nowych technologii

Marka Tissot od początku założenia wyprzedza swoje czasy. Jednym z przykładów jest rok 1999, który zapoczątkował erę niezwykłych odkryć i wynalazków. To właśnie w tym czasie manufaktura skonstruowała pierwszy szwajcarski zegarek z ekranem dotykowym T-Touch (na 8 lat przed pojawieniem się pierwszego iPhone’a!). Była to technologiczna innowacja, która zapoczątkowała prawdziwą rewolucję w branży zegarkowej.

 

Zegarki Tissot T-Touch

 

Obecnie kolekcja Tissot T-Touch to modele dla wielbicieli stylów casual i sportowego, miłośników sportów oraz osób pragnących podążać za nowoczesnością. Lekkie materiały, wielofunkcyjność oraz coraz to nowsze udogodnienia sprawiają, że chętnie są wybierane przez nowych i stałych użytkowników. Znając markę jako prekursora nowych pomysłów, nietrudno odgadnąć, że brand w 2014 roku zaprezentował kolejne rewolucyjne rozwiązanie. Mowa o T-Touch Connect Solar - pierwszym dotykowym zegarku zasilanym energią słoneczną. To uplasowało Tissota wśród twórców nowatorskich i niesamowitych zegarków, będących jednocześnie wspaniałym odniesieniem do dziedzictwa poprzednich dekad.

 

Tissot T-Sport - sportowe współzawodnictwo

Miłość i pasja do sportu w marce Tissot jest obecna na każdym kroku. I nic dziwnego, ponieważ jest Oficjalnym Chronometrażystą w ponad 15 dyscyplinach sportowych — między innymi w NBA, MotoGP™ oraz kolarstwie. Stanowi to niezbity dowód precyzyjności oraz niezawodności zegarków Tissot. Inspiracją dla wzornictwa kolekcji T-Sport są różne dyscypliny sportowe: każdy element - przycisk, kształt, dodatkowe akcenty nie są tu bez znaczenia.

 

Zegarki Tissot T-Sport

 

Seria T-Race to hołd oddany sportom motorowym. Miłośnicy tych zawodów z pewnością znajdą wiele nawiązań do tarcz hamulcowych, felg, tylnego zawieszenia motocykla, a nawet kombinezonu kierowcy. Z kolei dla mężczyzn, dla których liczy się precyzja, wytrzymałość i sport, dedykowaną kolekcją jest PRS 516. Fani klasycznych samochodów i retro designu odkryją z pewnością fascynujące inspiracje latami 60. XX wieku. Dodatkowo panowie, którzy chcą uzupełnić swój sportowy i miejski look powinni zdecydować się na wybór modelu Tissot XL bądź PRC 200. Stawiając na wygodę, postaw też na świetną jakość.

 

Tissot Seastar — odkryj tajemnice podwodnego świata

Woda to żywioł, który przeraża, a jednocześnie fascynuje. Odsłania swoje tajemnice tylko dla tych najodważniejszych, którzy nie boją się wyzwań i wiedzą z czym przyjdzie im się zmagać w głębinach. Nie tylko z tym, co się tam znajduje, ale również z własną psychiką i z przekraczaniem granic komfortu. Właśnie dla takich osób, dla pasjonatów nurkowania i ekspertów w tym zakresie marka Tissot przygotowała specjalną kolekcję Seastar pochodzącą z rodziny T-Sport.

 

Zegarki Tissot T-Sport Seastar

 

Tissot Seastar (znana też jako Tissot C Star) to zegarki, które powstały jako odpowiedź na zapotrzebowanie dotyczące profesjonalnego sprzętu do divingu. Modele te cechują się wysoką wodoszczelnością nawet do 60 barów, czyli 600 metrów (2000 stóp). Gwarancją tego jest, przyznawany zegarkom Seastar, certyfikat normy ISO 6425. Do tego modele wyposażone są w praktyczne zawory helowe oraz ceramiczne jednokierunkowo obracające się bezele pozwalające kontrolować czas zejścia pod wodę. Za precyzję czasu podczas zanurzeń odpowiadają mechanizmy automatyczne Powermatic 80 z 80-godzinną rezerwę chodu, a także mechanizmy kwarcowe. Tissot Seastar to gwarancja jakości i niezawodności, które pokochają wszyscy pasjonaci sportów wodnych!

 

Tissot Heritage — szwajcarskie dziedzictwo marki

Chcesz poznać dziedzictwo marki, jej tradycję, fach i zamiłowanie? Wystarczy spojrzeć na kolekcję Tissot Heritage. To przekrój całej spuścizny i tradycji Tissot, która powraca do jej początków. Modele z tej serii świadczą o wyjątkowym kunszcie zegarmistrzowskim. W tych modelach swoje perełki znajdą z pewnością miłośnicy stylu retro i klasycznych rozwiązań. Wykorzystanie tradycyjnych materiałów, jak np. szkła hesalitowego, pomagają zachować oryginalny charakter tych zegarków. W ofercie znajdują się zarówno zegarki dedykowane mężczyznom, jak i kobietom. Modele zasilane mechanizmem kwarcowych, jak i mechanicznym z automatycznym naciągiem. Za dobry przykład może posłużyć tutaj Tissot Heritage Prince Banana - historyczny model, zaprojektowany w 1916 roku pod wpływem nurtu Art Nouvea. Z pewnością oddziałuje na emocje swoim niezwykłym i niepowtarzalnym kształtem koperty. Z pewnością każdy pasjonat historii i tradycji znajdzie w tej kolekcji coś specjalnie dla siebie.

 

Zegarki Tissot Heritage

 

Zegarki Tissot - pasja i zaangażowanie od ponad 150 lat

Tissot oczarowuje, zachwyca, zaskakuje. Nic dziwnego, że stał się marką, której zegarki są pożądane w wielu krajach na świecie. To wytrzymałe i luksusowe szwajcarskie zegarki wyposażone w najlepsze mechanizmy automatyczne i kwarcowe, stanowiące eleganckie i nowoczesne wykończenie stylizacji. Będą przy tym niejako pomostem łączącym historię i pamięć o początkach z nowoczesną technologią i współczesnymi odkryciami. Wybierając zegarek Tissot, stawiasz na najlepszą jakość i niezawodną precyzję.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.