Venezianico Nereide Ultraleggero - skeleton z magicznego miasta mostów

Venezianico

Venezianico Nereide Ultraleggero - skeleton z magicznego miasta mostów

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

23 lutego 2022

Światowej sławy architektoniczne arcydzieła, włoska kuchnia i przebijające się między bazylikami słońce może się kojarzyć tylko z jednym. Ah, Wenecja. To właśnie marka Venezianico całe piękno tego popularnego miasta skryła w swoich zegarkach z serii Nereide Ultraleggero. Każdy model, kryje w sobie inną historię, która przenosi nas do weneckich uliczek, przepełnionych tłumem tętniących energią turystów i zapachu fenomenalnie przyrządzonego makaronu. Ultraleggero to innowacyjny model z serii Nereide, na który nie sposób nie zwrócić uwagi. 

 

Nereide Ultraleggero - co było inspiracją do stworzenia kolekcji?

Epoka renesansu jest ściśle związana z Włochami, mimo iż nosi francuską nazwę renaissance, co oznacza odrodzenie. To właśnie marka Venezianico zdecydowała się na podkreślenie swoich korzeni odnosząc się właśnie do tego ważnego dla rozwoju kulturowego okresu. Nereide Ultraleggero nawiązuje do człowieka witruwiańskiego, który podkreśla ścisły związek nauki i sztuki. Postać jest widoczna na deklu, dzięki niezwykle starannemu grawerowaniu.

 
 

Venezianico Nereide Ultraleggero - zwykły zegarek, czy kwintesencja sztuki zegarmistrzowskiej?

Venezianico Nereide Ultraleggero to zdecydowanie nie są zwykłe zegarki. Każdy model wykonano na miarę wymagań XXI wieku z zachowaniem historii. Odkryty, subtelnie zdobiony mechanizm automatyczny nie zawiedzie swoją precyzją przez długie lata. Wielowarstwowy, hybrydowy pasek w odmiennych kolorach został wykonany poprzez nałożenie na siebie trzech różnych materiałów, dzięki czemu zachowano wysokiej klasy jakość. Dla miłośników subtelniejszej klasyki stworzono bransoletę Canova z podwójnym wykończeniem i zapięciem motylkowym. Do tego dodano obrotowy bezel, który w połączeniu z wodoszczelnością na poziomie 20 atmosfer stanowi idealne zestawienie dla nurka. W celu zapewnienia jak najlepszego zabezpieczenia cyferblat typu skeleton pokryto niezwykle twardym szkłem szafirowym z antyrefleksem. Ta jakość robi wrażenie, prawda? Zegarek Venezianico Nereide Ultraleggero to coś więcej niż standardowy zegarek, to zegarek z duszą. Lekki, a przy tym zachwycający i wykonany z najwyższą dbałością o każdy detal. 

 

Venezianico Nereide Ultraleggero

 

Droga od Mecchanice do Venezianico - zmiana na lepsze?

Wszystkim znana marka Mecchanice Veneziane, stworzona w 2017 roku, zaskoczyła swoich fanów zmianą nazwy na Venezianico. Twórcy poprzez tę odmianę przede wszystkim chcieli zwrócić uwagę na drogę ku rozwojowi, jaką przeszli. Obecne Venezianico słynie nie tylko z nawiązania do skąpanej w słońcu Wenecji, ale także wykracza poza jej granice. Nazwa miała za zadanie podkreślić połączenie wszystkich wartości, które kierują marką. Wartości, podkreślających sposób bycia. Miłośnicy Mecchanice z pewnością nie zawiodą się jakością i stylistyką, jaką prezentują zegarki Venezianico. Jeśli jednak nie miałeś okazji poznać modeli prezentowanych przez markę, koniecznie zajrzyj na naszą stronę zegarownia.pl i daj się ponieść! Możesz mieć cząstkę Wenecji na wyciągnięcie ręki. Dosłownie!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.