Limitowany zegarek gitarzysty Queen. Seiko 5 Sports Red Special Automatic Limited Edition

Seiko

Limitowany zegarek gitarzysty Queen. Seiko 5 Sports Red Special Automatic Limited Edition

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

21 kwietnia 2022

Marka Seiko już po raz drugi podjęła współpracę z legendarnym gitarzystą zespołu Queen - Brianem Mayem. Efektem tej współpracy jest limitowana seria zegarków Seiko 5 Sports Red Special Brian May Automatic Limited Edition, która swoim wyglądem nawiązuje do kultowej gitary elektrycznej Maya “Red Special”. 

 

Gitara Red Special inspiracją dla Seiko 5 Sports

Brian May od ponad 40 lat nosił jeden z diverów Seiko, który kupił podczas pierwszej trasy koncertowej Queen w Japonii w latach 70. To właśnie ten zegarek o niezmiennie popularnym designie stał się inspiracją dla najnowszej kolekcji Seiko 5 Sports. Jednak głównym natchnieniem podczas projektowania Seiko 5 była słynna gitara elektryczna Briana Maya - “Red Special”, którą sam zaprojektował i ręcznie zbudował wraz ze swoim ojcem. Jej gryf i podstrunnica powstały z drewna starego kominka, który już wówczas liczył sobie 100 lat. Korpus natomiast wykonany został z płyty stolarskiej ze starą dębową wstawką, całość pokryto fornirem mahoniowym. May sam bejcował i polerował ten unikatowy instrument.

Wyjątkowy design Seiko Red Special

Tarcza zegarka Seiko 5 Sports Red Special Brian May Automatic Limited Edition SRPH80K1 odwzorowuje drobne szczegóły gitary, zaczynając od wytłoczonego wzoru, który przypomina fakturę drewna, z którego gitara została wykonana. W dolnej części tarczy umieszczono napis “Red Special Automatic”. Koperta wykonana została ze złotej stali szlachetnej na specjalne zamówienie Briana Maya, inspiracją tu były nowo wydane reedycje jego solowych albumów “Gold Series”. Na nylonowym pasku umieszczono 6 linii, które nawiązują do strun gitary. Seiko 5 Sport SRPH80K1 jest edycją limitowaną do 12500 sztuk. Na deklu zegarka znajdziemy wygrawerowany numer seryjny oraz podpis Briana Maya.

 

Zegarek Seiko 5 Sports Red Special Brian May Automatic Limited Edition

 

Specyfikacja Seiko 5 Sports Red Special Brian May Automatic Limited Edition

Zegarek Seiko Automatic opiera swoje działanie na mechanizmie automatycznym 4R36, który łożyskowany jest na 24 kamieniach i posiada 41 godzin rezerwy chodu. Dodatkowo wyposażono go w funkcję stop sekunda, która powoduje zatrzymanie działania sekundnika po wyciągnięciu koronki. Umożliwia to precyzyjne ustawienie godziny. Na tarczy Seiko 5 Sports Red Special umieszczono datownik day-date pokazujący nazwę dnia tygodnia i dzień miesiąca. Wskazówki oraz indeksy nawiązujące swoim wyglądem do markerów gitary pokryte zostały powłoką luminescencyjną LumiBrite. Tarczę zabezpieczono utwardzanym szkiełkiem mineralnym Hardlex. Zegarek Seiko posiada jednokierunkowo obrotowy bezel, transparenty i zakręcany dekiel i dokręcaną koronkę. Wodoszczelność w klasie 10 ATM pozwala na pływanie powierzchniowe z zegarkiem na ręku.

Oryginalne opakowanie Seiko 5 Sports

Również stylowe pudełko, w które zapakowany został zegarek Seiko Red Special, nawiązuje do muzycznych konotacji. Zostało ono zaprojektowane na wzór futerału do gitary, umieszczono w nim replikę “Lucky Sixpence”, czyli szczęśliwej sześciopensówki, której Brian May używa zamiast kostki do gitary. Wnętrze opakowania wyściełane jest czerwonym materiałem, zdobi je autograf artysty w kolorze złotym. Z zewnątrz pudełko jest czarne i wysadzane ćwiekami.

 

Zegarki Seiko 5 Sports Red Special Brian May Automatic Limited Edition

 

Zegarki Seiko - odważne i pomysłowe projekty

Zegarki Seiko łączą w sobie tradycję i innowacyjność. To właśnie Seiko stworzyło w 1969 roku pierwszy na świecie zegarek kwarcowy, a 30 lat później zasilany solarnie, co całkowicie zmieniło rynek zegarmistrzowski. Seiko ma na swoim koncie wiele sukcesów, trwale zakorzeniając się w świadomości klientów jako odważny i pełen pomysłów producent, czego z pewnością przykładem jest współpraca marki z legendarnym muzykiem Queen, której owocem jest Seiko 5 Sports Red Special Brian May Automatic Limited Edition SRPH80K1. W Polsce dostępnych jest jedynie 120 sztuk tych wyjątkowych zegarków, w tym oczywiście w naszym sklepie Zegarownia.pl.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.