Zegarek Jurija Gagarina, czyli "kosmiczne" modele marki Szturmanskie

Marka Szturmanskie powstała w 1949 roku i początkowo produkowała zegarki na potrzeby szkoły wojskowej w Związku Radzieckim. Szybko jednak zdobyły one uznanie nie tylko mundurowych, ale również cywilów. Co więcej, marka Szturmanskie podbiła nawet kosmos!

 

Zegarek lotniczy Jurija Gagarina

Za sprawą Jurija Gagarina rosyjska marka Szturmanskie zostawiła po sobie ślad w przestrzeni kosmicznej. Jeden z zegarków marki towarzyszył rosyjskiemu kosmonaucie podczas pierwszej misji kosmicznej. Tym samym rok 1961 stał się symboliczną datą upamiętniającą zarówno pierwszego człowieka, jak i pierwszy zegarek w kosmosie. Jaki model teraz wybrałby Jurij Gagarin? Z pewnością po raz kolejny postawiłby na markę Szturmanskie. Materiały wysokiej jakości, niezawodne mechanizmy oraz niepowtarzalny design przenoszący nas do przeszłości to klucz do sukcesu „kosmicznej”marki.

 

zegarki Szturmanskie baner

 

Zegarki Szturmanskie zdobyły nie tylko kosmos

Rosyjski zegarek towarzyszył pierwszemu człowiekowi w kosmosie. Dzięki tej wyjątkowej chwili marka Szturmanskie zapisała się w historii świata. Została również zapamiętana i pokochana przez miliony ludzi, którzy dzięki zegarkom rosyjskiej marki mogą wspomnieniami wrócić do tego niepowtarzalnego momentu. Rosyjska marka zegarków Szturmanskie idzie historyczną ścieżką, tworząc kolejne serie produktów. Każda z kolekcji upamiętnia wydarzenia związane z „wyścigiem kosmicznym” pomiędzy ZSRR a USA.

 

kosmonauta

 

Seria Szturmanskie Gagarin

Poświęcona została pierwszemu człowiekowi w przestrzeni kosmicznej.

 

zegarki męski Szturmanskie Gagarin kolaż

 

Seria Szturmanskie Sputnik

Wyprodukowana dla upamiętnienia wystrzelenia w kosmos pierwszego sztucznego satelity.

 

zegarki męski Szturmanskie Sputnik kolaż

 

Linia Szturmanskie Artic

Powstała na specjalne zlecenie dla pierwszej w historii sowieckiej ekspedycji na biegun północny.

 

zegarki męski Szturmanskie Artic kolaż

 

Seria Szturmanskie Strela

Jest produkowana wyłącznie dla wysokiej rangi generałów w wojsku rosyjskim.

 

zegarki męski Szturmanskie Strela kolaż

 

Seria Szturmanskie Open Space

Stała się upamiętnieniem pierwszego spaceru w otwartej przestrzeni kosmicznej, który odbył się 18 marca 1965 roku.

 

zegarki męski Szturmanskie Open Space kolaż

 

Seria Szturmanskie Traveler

Jako jedyna odbiega od uczczenia historycznych wydarzeń na rzecz przeciętnego człowieka kochającego podróże.

 

zegarek męski Szturmanskie Treveler

 

Dlaczego warto wybrać zegarki Szturmanskie?

Zegarki rosyjskiej marki Szturmanskie wykonywane są z najwyższej jakości materiałów. Większość modeli wyposażona jest w paski ze skóry naturalnej. Rzadziej spotyka się stalowe bransolety. W środku znajdziemy zarówno mechanizmy automatyczne, jak i kwarcowe, które pochodzą od uznanych producentów takich, jak Vostok, Miyota czy Seiko. Biorąc pod uwagę fakt, że jeden z zegarków marki był w kosmosie i wrócił bez szwanku, trzeba podkreślić ich niezwykłą wytrzymałość. Zegarki marki Szturmanskie cechuje zatem odporność na ciężkie warunki, w tym brak grawitacji, silne przyspieszenia, nieprzewidywalne wibracje i różnice temperatury.

 

rosyjska marka zegarków Szturmanskie-baner

 

Zegarki Szturmanskie to propozycja dla osób, które pasjonują się lotnictwem i historią. Według myśli projektantów, zegarek nie ma być tylko zwykłym wyznacznikiem czasu, lecz czasomierzem, dzięki któremu można opowiedzieć historię. Jeśli szukasz prezentu dla miłośnika historii lub chcesz sprawić sobie przyjemność posiadania jednego z wyjątkowych zegarków Szturmanskie, odwiedź nasz sklep stacjonarny lub internetowy zegarownia.pl i wybierz się w kosmiczną podróż do przeszłości z zegarkami Jurija Gagarina.

średnia ocena: 4.0