Epos - szwajcarskie zegarki z miłości do sztuki zegarmistrzowskiej

Epos

Epos - szwajcarskie zegarki z miłości do sztuki zegarmistrzowskiej

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

12 grudnia 2019

Czas powitać nową perełkę wśród zegarków automatycznych w naszej ofercie! Oto EPOS - szwajcarskie zegarki, w których DNA zaszyta jest miłość do zegarmistrzowskich tradycji i artystycznego kunsztu.

 

Zegarki szwajcarskie EPOS - skąd popularność? 

Swoją popularność szwajcarskie zegarki EPOS zdobyły dzięki zachowaniu tradycyjnego podejścia do zegarmistrzostwa. To niezależna, rodzinna firma, która nie ugięła się pod żadnym wielkim zegarkowym konsorcjum. 

Szwajcarskie zegarki Epos stały się symbolem najlepszych zegarmistrzowskich tradycji słynnego na całym świecie regionu Vallée de Joux. To w połączeniu z mottem “Artistry in watchmaking” (sztuka w zegarmistrzostwie) stawia EPOS w oczach klientów jako autentyczną, godną zaufania markę, przywiązaną do staranności tworzenia i wyróżniającego stylu. 

 

zegarki epos szwajcarskie

 

Początki firmy EPOS sięgają aż 1925 roku, w którym to zegarmistrz James Aubert powołał do życia niewielkie przedsiębiorstwo Fabrication de Mecanismes Chronographes, gdzie opracowywał swoje autorskie mechanizmy, w tym kultowy do dziś mechanizm Landeron.

 

Innowacje w zegarkach EPOS

Fakt, że EPOS kładzie mocny nacisk na opracowywanie własnych mechanizmów i patentów, spowodował, że w historii marki pojawiło się wiele przełomowych, a z pewnością dość ciekawych projektów. Wśród nich można wymienić m.in.:  

  • Model 3440 Big Moon - spektakularne dzieło stworzone przez inżynierów EPOS, wyposażone w zaawansowane funkcje kalendarza oraz faz księżyca;
  • Model 3435 Verso - majstersztyk dający możliwość oglądania tylnej części mechanizmu Unitas; aby było to możliwe, należało przenieść wskazówki na tylną część mechanizmu oraz zmienić kierunek ich pracy; 
  • Model 3431 w której zastosowano autorską komplikację retrograde - polega ona na tym, że żadna wskazówka nie dokonuje pełnego obrotu po okręgu tarczy; 
  • Model 3390 24h - jak jego nazwa wskazuje, posiada wyjątkowy jak na mechanizmy automatyczne, 24-godzinne wskazanie czasu - efekt uzyskany dzięki modyfikacji doskonałego mechanizmu ETA 2892 A2, w którym wskazówka godzinowa dokonuje pełnego obrotu wokół tarczy tylko raz na dobę; 
  • Model 3373 Repetier - coś dla prawdziwych koneserów; zegarek wyposażony w jedną z najtrudniejszych komplikacji zegarkowych - repetycję - polegającą na wybiciu bieżącej godziny za pomocą młoteczków po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Repetycja pozwala wybijać godzinę w jednym tonie, a minuty w innym; 
  • Model 3340 - z 2004 i nagrodzony Golden Unruh (Złoty Balans) za wzbudzający podziw mechanizm z 8-dniową rezerwą chodu wśród zegarków do 2500 Euro. 

Ambasadorzy zegarków EPOS - zderzenie kultur i osobowości

Zgromadzeni wokół zegarków EPOS ambasadorowie to kolejny wyróżnik marki na światowym podwórku zegarmistrzostwa. Tym bardziej, że są to postaci nietuzinkowe, i momentami skrajne pod kątem zainteresowań i pasji. Co więcej, nie brakuje wśród nich przedstawicieli również z Polski. 

Warto wspomnieć chociażby o głośnej współpracy marki EPOS z wybitną i znaną w całej Polsce postacią kina i teatru, a także reżysera oraz wykładowcę i współzałożyciela Warszawskiej Szkoły Filmowej. To oczywiście Bogusław Linda, który kilka lat temu sygnował swoim nazwiskiem limitowany model 3433.

 

Ambasadorka Epos Gosia Rdest

 

Aktualna polska ambasadorka marki EPOS - Gosia Rdest może pochwalić się wieloma sukcesami w dziedzinie sportów motorowych. Urodzona w 1993 roku w Żyrardowie, przebojem znalazła się formule dla kobiet - WSeries (jako jedyna Polka). Mistrzyni Polski w kartingu, uczestniczka wyścigów Formula 4, Volkswagen Castrol Cup, Audi TT Cup. Jako ambasadorka zegarków EPOS chętnie zakłada zegarek Epos Sophistiquee Skeleton oraz modele z serii EPOS Ladies. Poznaj Gosię lepiej w naszym wpisie!

 
 

zegarki epos szwajcarskie

 

Zagraniczni ambasadorowie to również bardzo ciekawe osobowości. Wśród nich znajduje się między innymi szwajcarski śpiewak operowy o międzynarodowej sławie - Mauro Peter. Występuje w Opéra de Bastille w Paryżu, Teatro alla Scala w Mediolanie oraz The Wigmore Hall w Londynie. W jego kolekcji znajdziemy zjawiskowy model EPOS Originale 3431.878.20.30.25. 

 

zegarki epos szwajcarskie

 

Zegarki EPOS - opinie użytkowników

O jakości i solidności zegarków stworzonych przez szwajcarskiego producenta świadczą liczne opinie użytkowników, wśród których znajdziemy takie opinie: 

EPOSY to świetne zegarki. Najdokładniejsze z tych co mam. Dokładniejsze od chronometru Omegi. Do mnie dołączyły kolejne z czego jestem bardzo zadowolony. ~ foti / forum zegarkiclub.pl

foti / forum zegarkiclub.pl
 

Również wśród naszych klientów pojawiają się pierwsze opinie na temat zegarków EPOS:

Fantastyczna tarcza, od której nie mogę oderwać wzroku. Zegarek nosi się wzorowo. Jestem dyrektorem operacyjnym w dużej firmie i teraz wszyscy mi go zazdroszczą.  Bezproblemowy mechanizm automatyczny z minimalnymi odchyleniami na poziomie +/- 2 sekundy na dobę. To mój 4 zegarek automatyczny i w tym momencie wychodzi na pozycję lidera.

Edward / zegarownia.pl - model EPOS 3437.132.24.16.25
 

EPOS - zegarki, które obejrzysz w Warszawie

Zegarki EPOS dostępne są również w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie. Przyjdź i zapytaj o kolekcję zegarków premium od EPOS i dowiedz się więcej na temat tych szwajcarskich zegarków od naszych profesjonalnych doradców.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.