Zegarki Meccaniche Veneziane dostępne w Polsce!

Jesteśmy dumni z faktu, że na nasze półki trafiła nowa marka zegarków szwajcarskich - Meccaniche Veneziane, która jak wskazuje nazwa, czyni ukłon w stronę zegarków mechanicznych oraz włoskiego uniwersalnego stylu.

Meccaniche Veneziane czyli szwajcarskie zegarki, włoskie wzornictwo

Dlaczego powstały zegarki Meccaniche Veneziane ? Jak wspominają sami twórcy, “marka Meccaniche Veneziane powstała z potrzeby ponownego odkrycia zapomnianej i niesamowitej tradycji poprzez dostosowanie jej do XXI wieku i jego potrzeb”. Mowa tu mianowicie o tradycji zegarmistrzowskiej, która była silnie zakorzeniona w Wenecji od wieków. To tęsknota za tworzeniem dokładnych i solidnych zegarków, pchnęła twórców marki Meccaniche Veneziane do stworzenia wyjątkowej na włoskim rynku marki zegarków mechanicznych. 

Mechanizm zegarków meccaniche Veneziane

Popularność zegarków Meccaniche Venziane 

Meccaniche Veneziane to brand, który szturmem podbija rynki zachodnie. Wszystko rozpoczęło się od akcji crowdfundingowej na Kickstarterze, by potem rozwinąć skrzydła i wraz z kolekcjami szwajcarskich zegarków Meccaniche Veneziane trafić na rynki ponad 50 krajów, w tym USA, Chin, Singapuru, Japonii, Arabii Saudyjskiej, a od dzisiaj również Polski! 

O tym, że marka wyrosła z lokalnego weneckiego startupu i trafiła do międzynarodowej świadomości pasjonatów zegarków, świadczą również liczne publikacje, jak chociażby w Business Insider, TechCrunch czy Watchuseek. 

Skórzane paski i drewniane pudełka 

Zegarki Meccaniche Veneziane posiadają nie tylko mechanizmy Swiss Made i wysokiej klasy komponenty, ale także otoczone są pięknymi, jak na Włochy przystało, elementami dopełniającymi. 

Przede wszystkim warto wspomnieć o luksusowych paskach z toskańskich skór, które zostały ręcznie oprawione z wykorzystaniem techniki roślinnego garbowania. To pozwala uzyskać niepowtarzalny efekt i fakturę pasków skórzanych Meccaniche Veneziane, podkreślając włoskie zamiłowanie do wzornictwa. 

Paski skórzane zegarków Meccaniche Veneziane

Cały zestaw zapakowany jest w prestiżowe, również ręcznie wykonywane pudełka - z drewna wiśni lub orzecha włoskiego. Jak zaznacza producent: 

Pudełko drewniane Meccaniche Veneziane to przedmiot nawiązujący do długoletniej rzemieślniczej tradycji Friuli-Wenecji Julijskiej, regionu utożsamianego z doskonałością “Made in Italy”.

Pudełka drewniane zegarków Meccaniche Veneziane

Zegarki automatyczne Swiss Made - 3 kolekcje Meccaniche Veneziane 

Obecnie w kolekcji marki zegarków Meccaniche Veneziane znajdują się trzy kolekcje: Redentore, Nereide oraz Nereide GMT

Redentore

“Redentore”, we włoskim oznacza zbawcę. Kolekcja ta inspirowana jest dziełami słynnego szesnastowiecznego weneckiego architekta - Andrei Palladio - ojca stylu neoklasycystycznego. Zegarki o tym klasycznym i minimalistycznym designie przywodzą na myśl Republikę Wenecką z jej architekturą, sztuką i modą. 

Seria Redentore wyróżnia się diamentowym szlifem zdobiącym indeksy oraz kopertami wykonanymi z najwyższej jakości polerowanej chirurgicznej stali szlachetnej 316L. Cyferblaty przykrywa wypukłe szkiełko szafirowe pokryte powłoką antyrefleksyjną. Zegarki wyposażone są w automatyczny mechanizm cal.MV285 szwajcarskiej produkcji (Swiss Made) - napęd ma 44-godzinną rezerwę chodu oraz 26 kamieni, a dodatkowo zdobią go pasy genewskie i perłowe szlify

Meccaniche Veneziane Redentore charakteryzuje też wodoszczelność w klasie 100 metrów. Każdy model pakowany jest w ręcznie wykonywane, eleganckie drewniane pudełko. 

Specyfikacja serii Meccaniche Veneziane Redentore: 

 • KOPERTA: Ø36 mm, stal szlachetna 316L
 • MECHANIZM: Automatyczny z certyfikatem Swiss Made, kaliber MV285
 • SZKIEŁKO: wypukłe szkiełko szafirowe z powłoką antyrefleksyjną
 • WODOSZCZELNOŚĆ: 10ATM = 100m
 • OPAKOWANIE: ręcznie robione we Włoszech drewniane pudełko

Zegarki Meccaniche Veneziane - Redentore

Nereide

Nereide jest hołdem dla weneckiej łodzi podwodnej, która została włączona do królewskiej floty Włoch w 1913 roku. Podczas I Wojny Światowej pływała po Adriatyku, gdzie ostatecznie została zatopiona przez niemiecki okręt podwodny. Design zegarków z kolekcji Nereide w subtelny sposób nawiązuje detalami wyglądu do łodzi podwodnych z tamtego okresu.

Wyróżniającą cechą serii Nereide jest 200-metrowa wodoszczelność każdego należącego do niej zegarka. Za napęd zegarków Meccaniche Veneziane w tej serii odpowiada automatyczny mechanizm Swiss Made cal.MV285, charakteryzujący się napędem o 44-godzinnej rezerwie chodu i 26 kamieniach. Dodatkowym elementem wyrożniającym są zdobienia pasami genewskimi i perłowymi szlifami

Koperty modeli Nereide również stworzono ze stali szlachetnej 316L, a stylowe wykończenie zapewnia pokrycie obrotowego bezela emaliowaną aluminiową warstwą. Całość dopełnia wypukłe szkiełko szafirowe zabezpieczone powłoką powłoką antyrefleksyjną. Wskazówki i indeksy są doskonale widoczne w ciemności dzięki podświetleniu w technologii C1 Swiss Superluminova®.

Meccaniche Veneziane Nereide to pozycja dedykowana dla fanów nurkowania oraz zegarków w stylu diver. Zgrabne połączenie elegancji i sportowego stylu sprawiają, że te modele są jednymi z najbardziej popularnych w portfolio Meccaniche Veneziane.

Specyfikacja serii Meccaniche Veneziane Nereide:

 • KOPERTA: Ø42 mm, stal szlachetna 316L
 • MECHANIZM: Automatyczny z certyfikatem Swiss Made, kaliber MV285
 • SZKIEŁKO: wypukłe szkiełko szafirowe z powłoką antyrefleksyjną
 • PODŚWIETLENIE: C1 Swiss Superluminova®
 • BEZEL: obrotowy, z emaliowanego aluminium 
 • WODOSZCZELNOŚĆ: 20ATM = 200m
 • OPAKOWANIE: ręcznie robione we Włoszech drewniane pudełko

Zegarkki Meccaniche Veneziane - Nereide

Nereide GMT

Z powyższej kolekcji zegarków warto wyodrębnić kolekcję zegarków Nereide GMT. W tych modelach zastosowano wyjątkowy automatyczny mechanizm Swiss Made cal.MV297 - napęd o 38-godzinnej rezerwie chodu i 21 kamieniach. Tutaj również odnajdziemy zdobienia pasami genewskimi i perłowymi szlifami. 

Dodatkową użyteczność zapewnia funkcja GMT, czyli czas światowy (skrót od Greenwich Mean Time). Dzięki temu, zegarek zyskuje wskazanie czasu drugiej strefy czasowej - wskazówka pokazuje czas dla strefy wyjściowej, od którego naliczany jest czas pozostałych stref.

Zegarki Meccaniche Veneziane - Nereide GMT

Polski sklep z zegarkami Meccaniche Veneziane 

Zegarownia.pl jako pierwsza w Polsce wprowadza markę zegarków Meccaniche Veneziane z oficjalnej polskiej dystrybucji. To oznacza, że zegarki MV pochodzą bezpośrednio z magazynu producenta, oraz zawiera szereg profitów wynikających z autoryzowanej dystrybucji, wśród których warto wymienić chociażby zaproszenie do ekskluzywnego klubu Meccaniche Veneziane, dwuletnia gwarancja producenta, oraz coś, co wyróżnia markę w Polsce - możliwość przedłużenia gwarancji o dodatkowe 12-miesięcy gwarancji dystrybutora, po zarejestrowaniu się na stronie www.meccaniche-veneziane.pl w ciągu 30 dni od zakupu zegarka. 

Więcej informacji dostępnych na oficjalnej stronie marki w Polsce: www.meccaniche-veneziane.pl 

Pudełka drewniane zegarków Meccaniche Veneziane - zestaw

średnia ocena: 4.3