Zegarki premium Schaumburg - sztuka i awangarda od niemieckiej manufaktury

Schaumburg

Zegarki premium Schaumburg - sztuka i awangarda od niemieckiej manufaktury

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

28 lipca 2022

Luksus, oryginalność i niekonwencjonalne podejście do produkcji zegarków od lat fascynuje i inspiruje kolekcjonerów z całego świata. W tej wąskiej i bardzo wymagającej niszy bardzo dobrze odnalazła się niemiecka marka Schaumburg, odnosząc spektakularny międzynarodowy sukces. Tak jak Alicja przeszła do Krainy Czarów, tak i ty wejdź do magicznej krainy Schaumburga i zegarków premium.

 

Schaumburg – niemieckie ekskluzywne zegarki premium znad Wezery

24 lata temu, a dokładnie w roku 1998, Frank Dibakowski, założył własną markę zegarkową, odmienną niż wszystkie inne, zachwycającą kunsztem, wyrafinowaniem, hipnotyzującą projektami, nad którymi osobiście pracuje sam właściciel. Właśnie wtedy, w regionach rzeki Wezery w miasteczku Rinteln, rozpoczęła się historia ekskluzywnych zegarków Schaumburg. Historia, która trwa po dziś i nieustannie zdobywa coraz szerszą grupę sympatyków. Producent, tak wielki sukces odniósł dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, dbaniu o kunsztowne wykończenie każdego najdrobniejszego detalu i zastosowaniu niestandardowych rozwiązań w kwestii modyfikacji szwajcarskich mechanizmów z ich komplikacjami.

 

Zegarki Schaumburg niemiecka manufaktura premium

 

Schaumburg – prestiżowa manufaktura i luksusowe rękodzieła

Reputacja manufaktury Schaumburg Watch nie opiera się na masowej produkcji idącej w ilość i jak najszybsze tempo pracy, ale na indywidualnym podejściu do jak najlepszej, luksusowej jakości i skupieniu się na fachowej wiedzy i umiejętnościach zegarmistrzowskich. Cała praca skoncentrowana jest na opracowywaniu nowych i świeżych pomysłów oraz ich realizacji.

 

Czym wyróżnia się produkcja zegarków premium Schaumburg?

 • Indywidualną produkcją CNC, czyli zaawansowaną i niezwykle precyzyjną technologią komputerową stosowaną do wytwarzania poszczególnych części mechanizmów, płyt i mostków.
 • Indywidualną obróbką powierzchni CNC – wykonywanie grawerów, personalizacji i stosowanie różnych rodzajów cięć powierzchni.
 • Rękodzielnictwem, które pozwala na ręczne wykończenie części mechanizmów od wymagającego grawerowania po szkieletyzację i całościowe złożenie
 • Wyspecjalizowaną produkcją struktur powierzchniowych w zegarkach – poddaniu obróbce poszczególnych elementów zegarków m.in. w procesach: piaskowania, galwanizacji, patynowania, starzenia metali, barwienia itp.
 • Indywidualną obróbką surowych tarcz zrobionych np. z mosiądzu czy stali damasceńskiej.
 • Ręcznie szytymi specjalnymi skórzanymi paskami, sygnowanych laserowym oznaczeniem „made with love”.
 • Rygorystyczną kontrolą jakości przeprowadzaną na każdym etapie produkcyjnym – zarówno metodami inspekcji optycznej, jak i za pomocą zaawansowanych komputerów.
 • Przeprowadzaniem wymagających i specjalistycznych badań i testów dot. wodoszczelności i ciśnienia z wynikiem 600 barów / 6000 metrów.
 

Zegarki Schaumburg niemiecka manufaktura premium produkcja

 

Schaumburg – odkryj mistrzowskie kolekcje zegarmistrzowskie

Zegarki Schaumburg to małe arcymistrzowskie dzieła sztuki, które potrafią zaszokować i przykuć uwagę wielu użytkowników i miłośników luksusowych przedmiotów. Każdy detal to odniesienie do renesansowego dziedzictwa, rzemieślniczy majstersztyk, którego nie sposób podrobić. Klasyczne kształty są zestawione z bogatymi, misternymi dekoracjami, a na pozór ciężkie elementy w finalnej odsłonie to hołd złożony zegarmistrzowskiemu kunsztowi, lekkości formy i ulotnym marzeniom o czymś nierealnym i niezwykłym. Nie wierzysz? Odkryj kilka serii, obok których, gwarantujemy, nie przejdziesz obojętnie!

 

Schaumburg Classoco – tradycyjne zegarmistrzostwo w nowoczesnej odsłonie

Każda manufaktura premium ma w swoich kolekcjach tę jedyną, klasyczną, która prezentuje tradycyjne i ponadczasowe wykonanie. Nie inaczej jest z linią Schaumburg Classoco – jednak to nie tylko standardowa garniturowa seria dla panów. Dlaczego? Jest to specjalna gama zegarków naręcznych o przejrzystym i ciekawym designie dopasowującym się do zmieniających się trendów. To idealne akcesoria do założenia na różne okazje biznesowe i towarzyskie, a dzięki połączeniu skóry, stali i stonowanych kolorów będą niesamowitym upamiętniającym prezentem wręczanym z okazji np. rocznicy ślubu, awansu w pracy, obrony pracy magisterskiej i wielu innych.

 

Zegarki Schaumburg Classoco Cocktail

 

Warto spojrzeć na modele z podkolekcji The Malus i Cocktail. Niby nic niezwykłego – tradycyjne koperty wykonane ze szczotkowanej i polerowanej stali szlachetnej, ale... to coś jest widoczne po bliższym przyjrzeniu się. Pierwsza linia oferuje zegarki, których paski zostały w całości uszyte z włókien jabłkowych. Szyk i klasa, a do tego znacznie bardziej wytrzymałe niż standardowe skórzane paski. Druga z serii – Cocktail – nawiązuje do lat 50, w tym celu zadbano o odpowiednie wykończenie krawędzi kopert i ich uszu. Jednak to w tarczy tkwi cała magia, a właściwie, to we wskazaniu czasu. Godzinę odczytuje się z trzech dysków różnej wielkości. Największy to godziny, środkowy – minuty, a najmniejszy – sekundy. Z pozoru klasyczny design, ale uważaj – niech ta pozorność cię nie zmyli!

 

Schaumburg MooN – wszechświat w twojej dłoni

Opowiadając o manufakturze Schaumburg, trudno jest pominąć jedną z flagowych kolekcji – Schaumburg MooN. To nie tylko modele z funkcją wskaźnika faz księżyca, to przede wszystkim wszechświat zamknięty w twojej dłoni, a raczej na nadgarstku, i synonim mistrzowskiego arcydzieła. Zegarki MooN łączy jedno – fotograficzny motyw Księżyca i realistycznych elementów związanych z przestrzenią kosmiczną. Warto zwrócić uwagę, że jest to najdokładniejszy na rynku wskaźnik faz z pełnym cyklem naturalnego satelity trwającym 29,52 doby, poruszającą się symulacją cienia Ziemi i uwzględnieniem podziału na półkulę północną i południową. Niezwykła dokładność i precyzja sprawia, że maksymalne odchylenie wskazań wynosi dobę na 122,5 roku!

 

Zegarki Schaumburg MooN Crater

 

Jednak to nie wszystko, każda podkolekcja z serii Schaumburg MooN jest inna. W jakim sensie? Po przyjrzeniu się tarczom zauważysz, że każda z nich nawiązuje fakturą i wyglądem do powierzchni Księżyca czy rozgwieżdżonego nieba. Skojarzenia są słuszne, a żeby wzmocnić ten realistyczny efekt, producenci wykorzystali do tego specjalne materiały. W MooN Meteorite tarcza prezentuje piękny wzór Widmanstätten. Powstał on z fragmentów asteroid pochodzących z pasa planetoid pomiędzy Marsem a Jowiszem. Cyferblat MooN Galaxy to z kolei misterne wykonanie z prawdziwego, drogocennego złotego kamienia, który wynaleziony został w XVI wieku przez mnichów i alchemik, a którego receptura po dziś dzień pozostaje wielką tajemnicą. Z kolei w podkolekcji MooN Crater dostrzec można wyraźne nawiązania do charakterystycznego wyglądu księżycowych kraterów. Każda z tarcz jest ręcznie robiona i poddawana procesowi patynowania, aby osiągnąć zamierzony efekt. Robi wrażenie? A to tylko niektóre innowacje wprowadzone przez projektantów do tej luksusowej linii!

 

Schaumburg Unikatorium – zegarkowa kraina baśni, bajek i legend

Wyrafinowanie, oryginalność i piękno towarzyszą kolejnej fascynującej i awangardowej linii zegarków luksusowychSchaumburg Unikatorium. Łączy ideały klasycznego piękna i wyrafinowanej elegancji z artystycznym rzemiosłem, prawdziwą sztuką. Każdy zegarek z tej zaskakującej kolekcji to misterne rękodzieła o ograniczonej liczbie sztuk. Ich skrupulatne wykonanie wymagało od zegarmistrzów wielu godzin żmudnej pracy. Przy ich produkcji zastosowano przeróżne techniki od grawerowania w stali i barwienia termicznego metodą wytrawiania, po całkowicie ręcznie szkieletowanie i rodowanie mechanizmów mechanicznych z manualnym naciągiem.

 

Zegarki Schaumburg Unikatorium Tree of Luck

 

W ten sposób możemy podziwiać takie podserie ekskluzywnych zegarków Schaumburg Unikatorium jak m.in.:

 • Wonderland – to magiczny świat Krainy Czarów i przepięknych motywów florystycznych ukazanych za pomocą dekoracyjnej tarczy skeleton z odsłoniętym całkowicie mechanizmem;
 • Ice Crystal – zjawiskowa i unikalnie zdobiona tarcza skeleton przenosi użytkowników w świat Krainy Lodu – srebrne i niebieskie części mechanizmu przypominają delikatne lodowe kryształki i delikatne płatki śniegu;
 • Paläonhorologie – przyciąga wzrok niesamowitą tarczą skeleton i dość niestandardowym wykończeniem poszczególnych części mechanizmu – to bezpośrednie nawiązanie do ludzkiego szkieletu i kształtu ludzkich kości.

Kolekcja zegarków Schaumburg Unikatorium szokuje, a to przecież nie wszystkie propozycje od niemieckiego producenta. To wyjątkowe zegarki ukazujące twórczą i kreatywną stronę manufaktury i jej założyciela – Franka Dibakowskiego.

 

Zegarki Schaumburg Unikatorium Aranea

 

Schaumburg – oferta awangardowych zegarków premium

Niemiecka manufaktura Schaumburg Watch jest fenomenem na rynku luksusowego zegarmistrzostwa. Uwielbiasz zaskakiwać, szokować albo może jesteś miłośnikiem klasycznego piękna i luksusu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą zegarków marki Schaumburg. Na stronie naszego sklepu internetowego odnajdziesz zarówno eleganckie modele premium będące hołdem dla tradycyjnych wartości, jak i te wpisane w sztukę awangardową. Nie czekaj i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.