Zegarki przywódców - sprawdź, jakie modele zegarków wybierają liderzy!

Dobrej jakości zegarek to nieodłączny atut każdego, kto chciałby pokazać, swoje znawstwo oraz wysoką pozycję społeczną. Wiedzą o tym miłośnicy zegarków, osoby zamożne oraz... przywódcy, swoją charyzmą zarażający innych i posiadający w ręku niemałą władzę. Prezentujemy zegarki, jakie posiadają liderzy i przywódcy!

Alec Baldwin i jego Rolex

Świetnym przykładem charyzmatycznego lidera będzie Blake, odgrywany przez Aleca Baldwina w filmie „Glengarry Glen Ross” - mistrza sprzedaży, który zgadza się zapewnić szkolenie pracownikom filii biura nieruchomości. Pomimo jego agresywnego sposobu prowadzenia szkoleń i podobnego zachęcania pracowników do włożenia większego wysiłku w pracę, da się on poznać jako niezwykle charyzmatyczna postać i bez wątpienia rewelacyjny przykład osoby, która samą swoją obecnością pokazuje, kto tutaj rządzi.

Jakiż inny zegarek mógłby mieć amerykański przedsiębiorca, jeśli nie Rolexa? Te legendarne zegarki od zawsze kojarzą się z bogactwem, a amerykańska elita w zasadzie nic nie znaczy, jeśli w swojej kolekcji nie posiada takiego zegarka. Alec Baldwin ma na ręku model Rolex Day Date President, z okienkiem, wyświetlającym nazwę aktualnego dnia tygodnia. Wartość takiego modelu można sobie wyobrażać – świadczy o tym choćby wypowiedź samego Blake'a - „This watch costs more than your car”.

Warto jeszcze wspomnieć, że dokładnie taki sami zegarek posiada prezydent Donald Trump – dał się z nim przyłapać wielokrotnie. Kolejny dowód na to, że Rolexy cieszą się ogromną popularnością wśród Amerykanów – nie tylko dawniej, ale i dziś.

Zegarek Rolex Day Date President

Władimir Putin i zamiłowanie do szwajcarskich zegarków

Aktualny prezydent Rosji znany jest z zamiłowania do pięknych i doskonale zaprojektowanych zegarków. Znawcy wielokrotnie dopatrywali się drogich zegarków na jego ręku – jednym z nich jest Patek Philippe Perpetual Calendar, będący jednym z najciekawszych modeli szwajcarskiego producenta Patek-Philippe. Jego wysoka cena wynika także z faktu, ze centralne wahadło zostało osadzone w tulei z 21-karatowego złota. W sam raz dla prezydenta tak ogromnego kraju. Inny zegarek, z jakim dał się pokazać Putin, to niezwykle elegancki szwajcarski zegarek Patek Philipe Caltrava, o minimalistycznym designie.

Jednak klejnotem koronnym kolekcji Władimira Putina jest zegarek A. Lange & Sohne Tourbograph, warty aż pół miliona dolarów! Dlaczego aż tyle? Przede wszystkim ze względu na tytaniczną ilość pracy włożoną w jego skonstruowanie – cały proces przeprowadzany jest dwukrotnie, aby uniknąć jakichkolwiek błędów, a wszystkie 684 elementy są składane ręcznie, przez najbardziej doświadczonych zegarmistrzów. Po drugie, jest limitowany – na całym świecie znajduje się tylko 50 egzemplarzy. Po trzecie, koperta zegarka wykonana została z platyny, a zarówno szkiełko jak i dekielek są szafirowe. Nie dziwi więc jego ogromny koszt. To zegarek, który chciałby posiadać każdy – nic dziwnego, że trafił akurat do prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Zegarek Putina A. Lange & Sohne Tourbograph

Polskie akcenty w temacie zegarków

Nie brakuje także w Polsce osób na wysokich stanowiskach, które chcą podkreślić swoją pozycję dobrym zegarkiem. Przykładem jest choćby Jarosław Kaczyński, posiadający dobrej jakości szwajcarski zegarek Atlantic i chociaż nie znamy jego dokładnego modelu, to z pewnością można polegać na jego wysokiej jakości. Zegarki Atlantic są bowiem produkowane w Szwajcarii od bardzo długiego czasu i pracujący tam inżynierzy opierają się na długoletniej tradycji. Jeśli poszukujesz wysokiej klasy zegarka, marka Atlantic będzie w sam raz dla Ciebie.

Zegarek męski Atlantic Seabase

średnia ocena: 5.0