Zegarki Rec - niezwykła inspiracja motoryzacją

REC to unikalna i wyróżniająca się na rynku marka zegarków, której głównym źródłem inspiracji jest motoryzacja, a dokładnie jej historia. Komponenty składające się na poszczególne modele wykonane są z oryginalnych materiałów pochodzących z legendarnych aut, które uzyskano w procesie recyklingu. Niesłychanie interesująca stylistyka połączona została z imponującą specyfikacją, dzięki czemu zegarki REC idealnie trafią w gust nawet najbardziej wymagających fanów motoryzacji.

Zegarki Rec – inspirowane motoryzacją

Marka Rec założona została została w 2014 roku przez Christiana Felixa Mygh oraz Jonathana Kampstrupa w Danii. Głównym założeniem przyświecającym utworzeniu manufaktury było stanowienie opozycji do innych, inspirujących się motoryzacją marek, które swoją stylistyką nawiązują do współczesnych aut sportowych. Przedsiębiorstwo postawiło na bezpośrednie nawiązania do legend, które odcisnęły piętno nie tylko na drogach, ale również na popkulturze. Filozofia marki brzmi: „recover, recykle, reclaim”, co w praktyce oznacza wykorzystywanie do produkcji zegarków materiałów pochodzących z autentycznych samochodów, do których modele nawiązują swoją stylistyką. Uzyskiwane są one w przyjaznym środowisku procesie recyklingu. Warto również wspomnieć, że marka miała ciekawe początki, gdyż swoje pierwsze kroki stawiała na popularnym serwisie Kickstarter, gdzie premierowa kolekcja Rec została przyjęta wyjątkowo entuzjastycznie.

Wyróżniki Rec to nie tylko odwołania do ekologii i inspiracje motoryzacją. To czerpanie bezpośrednich wzorców z istniejących pojazdów - każdy zegarek ma kartę z numerem VIN samochodu, z którego komponenty (uzyskane w procesie recyklingu) wykorzystano do stworzenia elementów czasomierza. Numery te są autentyczne i dociekliwy użytkownik jest w stanie nawet dotrzeć do informacji o tym, kto był w przeszłości właścicielem danego auta, z którego części stworzono posiadany zegarek.

Do każdego zegarka Rec dołączana jest również karta z kodem QR. Dzięki niemu posiadacz modelu może, skanując kod, obejrzeć film prezentujący proces produkcji zakupionego zegarka. Sprawia to, że modele Rec są jeszcze bardziej wyjątkowe i prestiżowe.

Rec P-51 Mustang

Propozycją niezwykle ciekawych zegarków sygnowanych logiem marki Rec jest kolekcja Rec P-51 Mustang. Do wykonania ręcznie lakierowanych tarczy użyto komponentów pochodzących z legendarnego Forda Mustanga, które uzyskano w procesie recyklingu. Tuż przy godzinie dziesiątej umieszczony został numer VIN samochodu. Precyzyjną pracę zapewnia mechanizm automatyczny Miyota Cal. 9130 z 48 godzinną rezerwą chodu, której stan możemy obserwować poprzez umieszczony na cyferblacie wskaźnik. Model P-51-02 wyposażono w srebrną kopertę ze stali szlachetnej, którą zawieszono na skórzanym pasku w kolorze brązu. Zegarek Rec P-51 Mustang P-51-03 wykonany został z tych samych komponentów i utrzymany został w czarnym kolorze, z którym świetnie kontrastuje złote obramowanie, umieszczone wokół cyferblatu oraz sub-tarczy.

Zegarek Męski Rec P-51 Mustang Automatic P-51-02 Zegarek Męski Rec-P-51-Mustang Automatic P-51

Wyjątkowym przedstawicielem serii jest model P-51-RTR, który zaprojektowany został w ścisłej współpracy z z czołowym zawodnikiem Formuły D Vaughn'em Gittinem Jr. Futurystyczny design inspirowany jest bezpośrednio samochodem rajdowym Ford Mustang RTR, którego komponenty uzyskane w procesie recyklingu użyte zostały do wykonania karbonowej tarczy zegarka. Na czarnym pasku z najwyższej jakości skóry naturalnej umieszczono grawerowane laserowo logo. Całość przykryta została szkiełkiem szafirowym, które gwarantuje skuteczną ochronę przed każdym rodzajem zarysowań.  Zegarek pochodzi ze ściśle limitowanej kolekcji, liczącej 250 unikalnych egzemplarzy.

Rec 901 Porsche

Kolejną niezwykle ciekawą i przyciągającą uwagę swoją niebanalną stylistyką kolekcją zegarków Rec jest 901 Porsche. Źródło inspiracji dla jej stworzenia stanowi legendarny samochód Porsche 901, przedstawiony w 1964 roku jako model o nazwie 911. Niestety, w związku z prawami autorskimi do nazewnictwa modeli aut trzycyfrowymi frazami z zerem w środku, Porshe zmuszone było do zmiany nazwy modelu. Jego pierwotna sygnatura odnalazła odzwierciedlenie w serii wyjątkowych zegarków.

Pracę każdego z modeli oparto o napędzany ruchem nadgarstka, posiadający 26 kamieni łożyskujących mechanizm automatyczny Miyota cal. 9100, którego rezerwa chodu pozwala na 40 godzin nieprzerwanej pracy, bez konieczności zakładania zegarka na nadgarstek. Design jego dekla nawiązuje bezpośrednio do felgi legendarnego Porsche 901, którego numer VIN umieszczono na kopercie. Cyferblat, na którym znajduje się rozbudowany datownik, przykryto za pomocą szkiełka szafirowego z potrójną powłoką antyrefleksyjną, które w praktyce może być zarysowane wyłącznie przez diament. Zwolennicy skórzanych pasków powinni zainteresować się modelem 901-03. W gust osób preferujących stalowe bransolety idealnie trafi model 901-RS.

Zegarek Męski Rec 901 Porsche Automatic 901-03 Zegarek Męski Rec 901 Porsche Automatic Limited Edition 901-RS

Rec Cooper

Ciekawymi, utrzymanymi w klasycznej stylistyce zegarkami są modele pochodzące z serii Cooper, które nawiązują do samochodu Mini Cooper S. Pracę każdego z modeli oparto o mechanizm kwarcowy TMI VD78, którego bateria pozwala na 3 lata niezakłóconej pracy. Wykonane ze stali szlachetnej koperty zawieszone zostały na zapewniających komfort użytkowania skórzanych paskach. Każdy z modeli wyposażony został w dodatkową sub-tarczę sekundnika. Skuteczną ochronę zapewnia szkiełko szafirowe, które posiada 9 na 10 punktów w oceniającej twardość materiału Skali Mohsa, co w praktyce oznacza że może być zarysowane wyłącznie za pomocą diamentu.

Zegarek Męski Rec Cooper-c1 Zegarek Męski Rec Cooper C2 Zegarek Męski Rec Cooper C3

Zegarki Rec to wyjątkowe modele dedykowane nie tylko fanom motoryzacji, ale wszystkim osobom o najwyższych z możliwych wymagań. Ciekawa stylistyka połączona została z imponującą funkcjonalnością. Poszczególne komponenty uzyskane zostały w przyjaznym środowisku procesie recyklingu.

średnia ocena: 4.8