Dlaczego zegarki taktyczne są tak popularne?

Porady

Dlaczego zegarki taktyczne są tak popularne?

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

16 czerwca 2020

Zwykły zegarek analogowy przeszedł już do lamusa. Od kilku lat zaawansowane technologicznie zegarek to jedno z najchętniej wybieranych urządzeń. Czym różnią się zegarki taktyczne od dodatków wykonanych w innym stylu oraz jaka marka będzie najlepsza?

 

Zegarki taktyczne, czyli jakie?

Zegarek taktyczny to urządzenie, które przeszło wiele testów, żeby mógł być używany przez żołnierzy. Istnieje wiele cech, które wyróżniają zegarki tego typu. Najważniejszą jego cechą jest czytelność jego wskazań niezależnie od warunków pogodowych oraz pory dnia. Aby zegarek mógł być w pełni czytelny, często na jego tarczy montuje się pałeczki wypełnione trytem. Podświetlenie trytowe są do tego typu urządzeń świetnym rozwiązaniem, ponieważ potrafią oddawać niesłabnące światło nawet 25 lat. Następnym ważnym elementem zegarka wojskowego jest jego wodoszczelność, która musi wynosić minimum 10 ATM, by spełniać podstawowe wymagania jego posiadacza. Jeśli jednak chcemy mieć 100-procentową pewność niezawodności, należy wybrać zegarki w przedziale 20-30 ATM. Lekka masa to ostatni z najważniejszych wyznaczników zegarka militarnego. Długie patrole, piesze trasy oraz inne aktywności żołnierza powodują, że jego ekwipunek nie może być ciężki. Dlatego często podczas konstrukcji zegarków taktycznych wykorzystywane są polimery. Wcześniej używane w produkcji kamizelek kuloodpornych, broni palnej oraz kadłubów samolotów i śmigłowców, a teraz w roli materiału zegarka. Polimer zbrojony włóknem szklanym, czyli inaczej Glass-Fibre Reinforced Polymer (GFRP), stał się bardzo popularny, a wszystko za sprawą lekkiej masy i bardzo dużej wytrzymałości.

Zegarek taktyczny jakiej marki wybrać?

Marki zegarkowe coraz chętniej produkują zegarki w stylu wojskowym, a nawet decydują się na współpracę z wojskami różnych krajów na wyposażenie żołnierzy właśnie w ich produkty. Tak jest w przypadku marki Traser, która zasila w zegarki wiele armii na całym świecie. Nieco bardziej komerycyjne, lecz bardzo wytrzymałe są projekty Casio G-Shock, Vostok Europe oraz Luminox. Warto sprawdzić ofertę właśnie tych marek, ponieważ są one prawdziwymi przykładami niezawodności.

 

Zegarek wojskowy, czyli gratka dla każdego fana militariów

Niezawodność w każdych warunkach, doskonałe funkcje oraz przemyślane wykonane zegarki militarne to doskonała alternatywa dla każdego fana wojska oraz outdooru. Dzięki nim rozwiniesz swoje pasje. Sięgnij po taktyczny zegarek i ciesz się jakością sprawdzoną przez żołnierzy na całym świecie.

 

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.