Przywrócone ze szczytów polskiej tradycji zegarmistrzowskiej premierowe zegarki linii Błonie Jantar - Szron, Burza i Noc

Newsy

Przywrócone ze szczytów polskiej tradycji zegarmistrzowskiej premierowe zegarki linii Błonie Jantar - Szron, Burza i Noc

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

19 czerwca 2024

Marka Błonie, znana z kultywowania polskiej tradycji zegarmistrzowskiej, ponownie zaskakuje swoich fanów. Nowa kolekcja zegarków Jantar: Szron, Burza i Noc, jest hołdem dla legendarnego modelu Jantar z lat 60’. Po sukcesie edycji limitowanej Jantar w 2021 roku, zegarki te zyskały stałe miejsce w ofercie marki. Te eleganckie modele nawiązują do pierwowzoru, zachowując charakterystyczne przecinające się linie na tarczy oraz minimalistyczny napis z nazwą modelu i liczbą kamieni.

 
 

Błonie Jantar – niesamowite detale i nawiązania do historii

Nowe Jantary zachwycają precyzją wykonania oraz szacunkiem dla dziedzictwa polskiego zegarmistrzostwa. Prostokątne indeksy oraz przecinające się linie na tarczy to bezpośrednie odniesienia do wzornictwa oryginalnych zegarków Błonie z lat 60. XX wieku. Detale te stanowią subtelne, lecz wyraźne przypomnienie o bogatej historii marki. Na deklu zegarków znajduje się nowoczesna interpretacja logotypu ZMP Błonie, przedstawiająca wieniec koła zębatego, mikrometr oraz fale symbolizujące wodoszczelność, co stanowi hołd dla tradycji precyzyjnego rzemiosła.

 
Błonie Jantar noc
 

Wyjątkowy design ukazany w chropowatej strukturze tarczy Błonie Jantar

Nowa kolekcja zegarków Jantar wyróżnia się chropowatą powierzchnią tarczy, która w unikalny sposób "łapie" światło, uwydatniając detale aplikowanych indeksów i wskazówek. Model Szron posiada jasną, srebrzystą tarczę, Burza - granatową, a Noc - głęboką czarną. Każdy zegarek posiada szczotkowaną kopertę ze stali szlachetnej 316L o średnicy 40 mm i grubości 12 mm, wypukłe szkło szafirowe, a także bransoletę z funkcją szybkiej wymiany, co pozwala na łatwe dostosowanie zegarka do własnych potrzeb.

 

Błonie Jantar – zaawansowane funkcje i precyzyjny mechanizm Miyota

Sercem zegarków z kolekcji Jantar jest japoński mechanizm Miyota 9015, znany z precyzji i niezawodności. Mechanizm ten posiada 24 kamienie łożyskujące i oferuje 42-godzinną rezerwę chodu. Dodatkowo, modele zostały wyposażone w funkcję stop sekundy, co pozwala na dokładne ustawienie czasu. Wyposażone w datownik oraz koronkę umożliwiającą ręczny naciąg, ustawianie daty oraz godziny, stanowią idealne połączenie estetyki i użyteczności. Ich wodoszczelność do 50 metrów zapewnia ochronę przed przypadkowymi zachlapaniami i krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie, choć należy pamiętać, że nie są przeznaczone do uprawiania sportów wodnych ani do użytkowania w saunie. Dzięki tym zaawansowanym i nowoczesnym funkcjom, zegarki Błonie Jantar są doskonałym wyborem na co dzień.

 
Błonie Jantar burza
 

Dbałość o detale motywem przewodnim Błonie

Zegarki są sprzedawane w eleganckim skórzanym etui podróżnym oraz drewnianym pudełku, wyprodukowanym w Polsce przez firmę WoodenBox. Dodatkowo modele posiadają skórzaną przekładkę chroniącą dekiel przed zarysowaniem podczas transportu. Nie ma wątpliwości, że każdy z zegarków jest połączeniem klasyki z nowoczesnością: Jantar Szron przywodzi na myśl skrzypiący pod butami puch, zachwycając jasną, srebrzystą tarczą. Jantar Burza to rozpędzona śnieżyca w całej okazałości, której granatowa tarcza oddaje dynamiczny charakter zimowych sztormów. Natomiast Jantar Noc skrywa mroczne piękno głębokich zasp i ciemności, oferując głęboką czarną tarczę, która dodaje elegancji i tajemniczości. Każdy z tych zegarków jest wyjątkowym dziełem sztuki, które doskonale oddaje zimowe inspiracje marki Błonie.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.