Jak skrócić bransoletę w zegarku?

Porady

Jak skrócić bransoletę w zegarku?

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

02 września 2017

Przed zakupem wymarzonego zegarka, na pewno zadałeś sobie pytanie - czy bransoleta nie będzie za luźna? Co zrobić w sytuacji, kiedy okaże się, że zsuwa się z nadgarstka? Oczywiście z pomocą może przyjść zegarmistrz, jednak w praktyce samodzielnie możesz zrobić to w domu. W tym artykule dowiesz się jak łatwo skrócić bransoletę w zegarku przy pomocy prostych narzędzi.

 
 

Skracanie bransolety w zegarku

Coraz więcej osób decyduje się na wybór zegarka na bransolecie. Do najczęstszych problemów właścicieli tych zegarków można zaliczyć skracanie bransolety zegarka. Samodzielne skrócenie bransolety jest możliwe! Jak to zrobić? Oto kilka naszych wskazówek, jak zrobić to w domu.

Jak skrócić bransoletę w zegarku? Nie jest to trudna czynność, jednak wielu z nas boi się zrobić to samodzielnie. Dlaczego? Brak odpowiednich narzędzi oraz czasu wolnego sprawia, że najłatwiej udać się z tym do zegarmistrza. Jak zmniejszyć bransoletę w zegarku w zaciszu domowym?

Skracanie bransolety w zegarku może wydawać się skomplikowanym procesem, zwłaszcza dla osób, które robią to po raz pierwszy. Jest to jednak konieczne, gdy bransoleta jest za długa i powoduje, że zegarek nie pasuje dobrze na nadgarstek. 

Proces skracania bransolety w zegarku jest często podobny niezależnie od marki produktu. Przykładowo, skracanie bransolety w zegarku Casio wymaga od użytkownika jakiegoś stopnia precyzji i ostrożności. Marki często korzystają z systemu pinów, które łączą poszczególne ogniwa bransolety. Aby skrócić bransoletę, należy usunąć odpowiednią liczbę ogniw. 

Skracanie bransolety w zegarku Diesel czy Casio zazwyczaj wymaga np. pęsety, a wystarczy też zwykły spinacz. Użytkownik musi delikatnie wbić np. małym młotkiem pin w konkretny punkt na bransolecie, aby go odblokować, a następnie precyzyjnie go wyjąć. Należy usunąć zbędne ogniwa, a następnie użytkownik musi połączyć końce bransolety i ponownie wprowadzić pin, aby zapewnić jej stabilność. Dla wygody użytkowania bransoleta pinowa jest najczęściej stosowaną.

 

dopasowanie bransolety

 

Skracanie bransolety w zegarku – cena usługi u zegarmistrza

Wielu z nas, decydując się na zakup zegarka z metalową bransoletką, nierzadko musi pomyśleć o dodatkowym czynniku — skróceniu bransolety. Mimo to, nie zawsze wiemy, jakie są ceny takich usług. Stąd rodzi się pytanie — skracanie bransolety w zegarku cena — ile to kosztuje? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ różne sklepy, a także indywidualni zegarmistrzowie, mogą oferować różne ceny za tę usługę. W związku z tym, zanim przystąpimy do zakupów, warto zorientować się, ile kosztuje skrócenie zegarka. Fundamentalne znaczenie ma tu fakt, iż kwota może różnić się w zależności od skomplikowania zlecenia oraz samego modelu zegarka.

Ile kosztuje skrócenie bransolety w zegarku? Zazwyczaj usługa ta kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Zupełnie inaczej jest w przypadku wysokiej klasy zegarków luksusowych — tutaj cena za skrócenie bransolety może wynosić nawet kilkaset złotych.

Zmniejszanie bransolety zegarka – kiedy trzeba to zrobić?

Zmniejszanie bransolety zegarka jest czynnością, którą mogą potrzebować nie tylko osoby, które dokonały zakupu nowego czasomierza, ale również ci, którzy zauważyli, że ich dotychczasowy zegarek zaczyna zbyt luźno leżeć na nadgarstku. Zmniejszenie bransolety zegarka można przeprowadzić samodzielnie, jeżeli posiada się odpowiednie narzędzia, jednak zalecane jest oddanie czasomierza specjaliście, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia zegarka. 

Zazwyczaj konieczność zmniejszenia bransolety zegarka pojawia się, gdy zegarek niekomfortowo przesuwa się na nadgarstku lub zbyt swobodnie nim się obraca. Jest to nie tylko kwestia wygody, ale także bezpieczeństwa, ponieważ zbyt luźna bransoleta zegarka może zahaczyć o coś i spowodować jego upadek lub uszkodzenie.

Jak skrócić bransoletę w zegarku?

Tradycyjna bransoleta w zegarku składa się z niedużych ogniw, które łatwo można zdemontować. W celu usunięcia poszczególnych segmentów powinieneś zaopatrzyć się narzędzia, takie jak wbijak do bransolet lub inny przyrząd, zakończony ściętym szpikulcem. W praktyce może być to nawet pinezka, jednak w takim przypadku istnieje możliwość zarysowania bransolety. Potrzebne będzie Ci także coś, zakończone małym uchwytem, w celu wyjęcia szpilki z wnętrza ogniwa. Alternatywą może być pęseta, pamiętaj jednak, że i w tym przypadku możesz narazić zegarek na niewielkie zarysowania, przy nieprecyzyjnej pracy.

Jak skrócić bransoletę w zegarku? Pierwszym krokiem będzie odnalezienie strzałek umieszczonych wzdłuż bransolety na poszczególnych ogniwach bransolety po jej wewnętrznej stronie. Bez problemu odnajdziesz je u większości marek, m.in. Glycine, Seiko, Deep Blue czy innych dostępnych na naszej stronie. Sprawdzić to możesz oglądając zegarek w wersji 3D w galerii produktu. Producenci w ten sposób informują nas, które części można zdemontować, oraz w którym kierunku wybijać umieszczone wewnątrz szpilki.

Jak skrócić zegarek? Chwycimy za nasze narzędzie do wypychania i delikatnie wbijamy je w dziurkę w oznaczonym ogniwie, a następnie chwytamy za wystającą część szpilki, wysuwając z ogniwa, by dopasować rozmiar. Przy dużej regulacji należy pamiętać, aby robić to symetrycznie czyli raz z jednego końca bransolety do zegarków, raz z drugiego. Po usunięciu niepotrzebnych ogniw należy złączyć bransoletę do zegarka i sprawdzić, z której strony wyszła szpilka, a następnie z powrotem ją włożyć i docisnąć. Teraz już wiesz, jak skrócić bransoletkę od zegarka!

 
 

Jak skrócić bransoletę w zegarku Casio?

Skrócenie bransolety w zegarku Casio może przynieść wiele korzyści, jeśli jest ona dla Ciebie za długa. Aby zmniejszyć zegarek, będziesz potrzebować drobnych narzędzi, takich jak miniaturowy śrubokręt i miękka tkanina. Trzeba zacząć od wybrania długości bransolety pasującej do twojego nadgarstka i wyznaczenia, które ogniwa powinny zostać usunięte. By skrócić bransoletkę, używając małego śrubokręta, delikatnie usuń te ogniwa. Pamiętaj, że proces ten wymaga precyzji i cierpliwości, a zegarek powinien być trzymany na miękkim podłożu, aby uniknąć zarysowań. Jeżeli nie jesteś pewien, jak skrócić bransoletę w zegarku Casio, zawsze możesz zwrócić się do profesjonalisty lub serwisu zegarków.

Skracanie bransolety mesh w zegarku

Co w sytuacji, kiedy nasza koperta zawieszona jest na bransolecie w postaci stalowej siatki meshowej? Skracanie bransolety mesh jest jeszcze prostsze, niż w przypadku bransolet z ogniwami, przede wszystkim z uwagi na to, że nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi. Jak skrócić bransoletę mesh? W tym przypadku wystarczy nam jedynie przyrząd, z którego pomocą podważymy zatrzask znajdujący się na zewnętrznej stronie mocowania bransolety, np. płaski śrubokręt. Gdy odblokujemy mechanizm mocujący, należy dopasować rozmiar bransolety do nadgarstka i na wyznaczonym przez nas punkcie z powrotem zablokować mechanizm mocujący - czyli tzw. sprzączkę. Meshowe bransolety znajdziemy m.in. w kolekcji Casio Vintage oraz znacznej części oferty Bering.

 
 

Jak zmniejszyć bransoletę w zegarku?

Regulacja bransolety zegarka nie jest wcale taka trudna, jak może się wydawać. Warto zatem zdecydować się na tę czynność w domu i w szybki sposób dopasować bransoletę do własnego nadgarstka. Warto pamiętać, że zegarek nie powinien być za luźny lub za wąski. W ciągu dnia nasz nadgarstek zmienia swoją szerokość (puchnie np. od temperatury). Z tego względu idealnie dopasowany zegarek i dopasowana bransoleta powinna mieć trochę luzu. Uwzględnij to zatem w trakcie zmniejszania bransolety.

Zmniejszenie bransolety w zegarku może okazać się konieczne, gdy jest ona za luźna. Pytanie jak zmniejszyć bransoletę w zegarku jest często zadawane przez osoby, które samodzielnie chcą dostosować zegarek do swojego nadgarstka. Proces ten może jednak różnić się w zależności od marki zegarka. 

Na przykład, firmą produkującą popularne zegarki jest Casio. Wielu klientów głowi się jak zmniejszyć bransoletę w zegarku Casio? W tym przypadku zazwyczaj potrzebne są specjalne narzędzia dostępne w zestawie do regulacji zegarków. 

Podobnie jest w przypadku luksusowego producenta jakim jest Michael Kors. Klienci chcą wiedzieć, jak zmniejszyć bransoletę w zegarku Michael Kors. Jest to proces delikatniejszy, a sam zegarek jest bardziej precyzyjny, więc może wymagać wsparcia specjalisty. W każdym przypadku, jednak najważniejsze jest przestrzeganie instrukcji i ostrożne manipulowanie zegarkiem.

 

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.