Zegarek - oryginał czy podróbka?

Rozmaitości

Zegarek - oryginał czy podróbka?

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

09 września 2017

Zegarek na nadgarstku to nie jest tylko dodatek do codziennej stylizacji. To znak jakości, klasy właściciela, jego gustu i smaku estetycznego. Perspektywa nabycia go za wszelką cenę bywa dosyć kusząca, nawet za cenę oryginalności. Dlaczego nie powinniśmy kupować podróbek?

Podróbki zegarków a ich jakość

Repliki zegarków są dostępne w bardzo dużych ilościach za niewielką cenę. Niestety to wiąże się również z niską jakością produktów - mechanizm szybciej przestaje funkcjonować prawidłowo, koperta ulega zarysowaniom a szkiełko nie jest w stanie ochronić tarczy przed zarysowaniem lub, co gorsza, stłuczeniem. W tym wypadku powiedzenie „kto płaci tanio ten płaci dwa razy” ma pokrycie w rzeczywistości.

Sprzedawców oferujących tanie podróbki jest mnóstwo, z popularnym sklepem Aliexpress na czele. Jeżeli kupujący traktuje to jako zabawę, śmieje się z tandety lub nabywa coś, co z góry jest narażone na zniszczenie, to nie musi oznaczać niczego złego. Nie oszukujmy się jednak - noszenie repliki zegarka to zwykły wstyd. Z pewnością nie można wtedy mówić o dobrym smaku właściciela, któremu bardziej zależy na pokazaniu innym swoich rzeczy niż na ich rzeczywistej jakości.

Które marki są najczęściej podrabiane? Prym wiedzie Casio oraz sama seria G-Shock. Nie jest inaczej również z markami typu fashion. Nie dziwi nas obraz podrobionych zegarków Tommy Hilfiger, Michael Kors oraz Emporio Armani. Do ciebie należy decyzja, czy warto jest płacić swojej ulubionej marce, czy może twórcom ich marnych imitacji.

Zegarek - oryginał i poróbka

Możesz wybrać oryginalny zegarek

Masz poczucie, że nie stać Cię na fajny zegarek? Nic bardziej mylnego - w naszej ofercie jest bardzo dużo produktów, które z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania, jednocześnie ich cena nie przekracza twoich możliwości. Jeżeli dokonujesz zakupów w sklepie posiadającym autoryzację dystrybutora (takim jak nasz) masz pewność, że zegarek nie ulegnie zniszczeniu, zarysowaniu, pęknięciu. Co więcej, będziesz czuł się bezpiecznie dzięki gwarancji producenta. Oryginalny zegarek na nadgarstku przede wszystkim faktycznie świadczy o klasie właściciela - nie tylko w oczach innych ludzi, ale też jego samego.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.