Venezianico to młoda marka z włoskim rodowodem, która powstała w 2017 roku z inicjatywy Alberto oraz Alessandro Morelii. Założeniem projektantów było stworzenie zegarków, które łączą w sobie włoski kunszt z niezawodnym mechanizmem automatycznym zasilanym specjalnymi mechanicznymi rotorami.

czytaj dalej

Zegarki Venezianico

(38)

Popularność
  1. Przedpremiera
  2. Przedpremiera
  3. Przedpremiera
  4. Przedpremiera
  5. Przedpremiera
  6. Przedpremiera
  7. Przedpremiera
  8. Przedpremiera
  9. Przedpremiera
  10. Przedpremiera
Popularność

Nazwa Venezianico to zbitka wyrazowa przymiotnika "Veneziano", który określa związek z Wenecją, w dosłownym tłumaczeniu znaczy „wenecki” oraz łacińskiego przyrostka "-Ico", który odnosi się do sposobu bycia. Inspiracją powstania każdej kolekcji jest właśnie Wenecja, jej dziedzictwo, które wykracza poza bramy miasta, obejmując swoim zasięgiem wartości pielęgnowane z pokolenia na pokolenie. Zegarki marki Venezianico są efektem ciągłego procesu twórczego oraz chęci doskonalenia się i wdrażania nowoczesnych rozwiązań, jak i sprawdzonych materiałów najwyższej jakości.

Zegarki Venezianico - hołd oddany Wenecji

Marka Venezianico to coś więcej niż zegarki. To przejaw wartości oraz odzwierciedlenie inspiracji, jaką stanowi dziedzictwo Wenecji. Logo marki jest idealnym przykładem symetrii i nienaruszonego piękna. Inspiracją do jego stworzenia był krzyż na szczycie wieży zegarowej, znajdującej się po północnej stronie Placu świętego Marka. Materiały wybrane do stworzenia poszczególnych zegarków, nie są dziełem przypadku i tak odnajdziemy w nich nawiązania do surowców używanych w budownictwie Wenecji na przestrzeni wieków. Fundamenty budynków wykonane z kamienia Istra, można skojarzyć z wytrzymałością i odpornością. Szary piaskowiec połączony ze złotymi zdobieniami odzwierciedla wytrwałość, pracowitość, jak i wyrafinowanie Wenecjan. Projekty z logiem Venezianico cechuje również wyjątkowa kolorystyka, która jest nośnikiem emocji, przejawem duszy projektanta, dzięki czemu powstają niezwykłe, wręcz niebanalne kombinacje barw.

Venezianico - marka bez granic

Wenecjanie słynną z ciekawości oraz chęci eksplorowania świata i poznawania nowych kultur. Marka Venecianico podąża śladami mieszkańców tego niezwykłego miasta, działając bez uprzedzeń, jak i barier dociera do najważniejszych punktów na zegarmistrzowskiej mapie między innymi Szwajcarii, Japonii czy Chin. Istotne jest, że ekspansja na cały świat koreluje z dbałością o wysoką jakość każdego produktu oraz z przystępną ceną. Venezianico dzięki rozpoznaniu potrzeb i oczekiwań klientów, zrezygnowała z mało istotnych elementów na rzecz wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie.

Zrównoważona produkcja zegarka Venezianico

Pierwszym przejawem troski o środowisko, było założenie tworzenia tylko zegarków automatycznych, które nie wymagają wymiany baterii kwarcowej, zawierającej szkodliwe substancje i metale ciężkie. Marka Venezianico wsłuchuje się uważnie zarówno w potrzeby klientów, jak i środowiska, dlatego korzysta z materiałów pochodzących z recyklingu. Pudełka zegarków marki Venezianico z jednej strony są niezwykle szykowne i eleganckie, z drugiej zaś wykonane z lekkiego papieru pochodzącego w 95% z recyklingu, dzięki czemu znacząco zmniejszany jest ślad węglowy.

Sklep z zegarkami Venezianico w Warszawie

Niezwykły kunszt, kreatywność, jak i chęć nieustannego doskonalenia się, powoduje, że każdy zegarek z kolekcji marki Venezianico to małe dzieło sztuki. Odwiedź nasz sklep internetowy lub sklep z zegarkami Venezianico w Warszawie i zakup swój wyjątkowy zegarek Venezianico.

Oficjalny Sprzedawca Venezianico - Autoryzowany Sklep – Dystrybutor

Wszystkie zegarki z naszej oferty pochodzą z oficjalnej dystrybucji. W Zegarowni znajdziesz szeroki wybór zegarków Venezianico, dostępnych zarówno w naszym sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Stań się posiadaczem wyjątkowego zegarka z logiem Venezianico.