Litewska marka Vostok Europe to jedna z najciekawszych firm produkujących zegarki do zadań specjalnych. Ich wysoka wytrzymałość przeszła już do legendy, a rosnące możliwości i kolejne granice, jakie zegarki pomagają przekraczać, znalazły się w Księdze Rekordów Guinnessa.

czytaj dalej

Zegarki Vostok Europe

(268)

Strona
Popularność
 1. TYLKO U NAS-LIMITED EDITION
  Bestseller-9%
 2. Nóż Böker Plus w prezencie!
 3. LIMITED EDITION
  Bestseller
 4. Nowość
 5. Nowość
 6. Nowość
 7. LIMITED EDITION
 8. LIMITED EDITION
 9. Nóż Böker Plus w prezencie!
 10. Nóż Böker Plus w prezencie!
 11. Nóż Böker Plus w prezencie!
 12. Nóż Böker Plus w prezencie!
 13. LIMITED EDITION
  Bestseller
 14. LIMITED EDITION
 15. LIMITED EDITION
 16. Nowość
 17. Nowość
 18. Nowość
 19. Limited Edition + 2 paski gratis
 20. LIMITED EDITION
 21. LIMITED EDITION
 22. LIMITED EDITION
 23. Limited Edition + 2 paski gratis
  Bestseller
 24. Nóż Böker Plus w prezencie!
 25. LIMITED EDITION
 26. Nowość
 27. Nóż Böker Plus w prezencie!
 28. Nóż Böker Plus w prezencie!
 29. Nóż Böker Plus w prezencie!
 30. Nóż Böker Plus w prezencie!
 31. Nóż Böker Plus w prezencie!
 32. Nóż Böker Plus w prezencie!
 33. Nóż Böker Plus w prezencie!
 34. Nóż Böker Plus w prezencie!
 35. Nóż Böker Plus w prezencie!
 36. Nóż Böker Plus w prezencie!
 37. Nóż Böker Plus w prezencie!
 38. Nóż Böker Plus w prezencie!
 39. PASEK GRATIS
 40. Nóż Böker Plus w prezencie!
 41. PASEK GRATIS
 42. Limited Edition + 2 paski gratis
 43. LIMITED EDITION
 44. Odlotowe outletowe⚡
 45. LIMITED EDITION
 46. LIMITED EDITION
  Zegarek męski Vostok Europe Rocket N1 Zegarek męski Vostok Europe Rocket N1
  Darmowa dostawa 24h
  1 870,00 zł

  Vostok Europe Rocket N1 NH35A-225B616

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24h
 47. LIMITED EDITION
 48. LIMITED EDITION
 49. LIMITED EDITION
 50. LIMITED EDITION
  Bestseller
 51. LIMITED EDITION
  Bestseller
 52. Nóż Böker Plus w prezencie!
  Bestseller
 53. LIMITED EDITION
  Bestseller
 54. LIMITED EDITION
  Bestseller
 55. LIMITED EDITION
  Bestseller
 56. Nóż Böker Plus w prezencie!
  Bestseller
 57. LIMITED EDITION
  Bestseller
 58. Nóż Böker Plus w prezencie!
  Bestseller
 59. LIMITED EDITION
  Bestseller
 60. LIMITED EDITION
 61. LIMITED EDITION
 62. LIMITED EDITION
 63. Nóż Böker Plus w prezencie!
 64. Nóż Böker Plus w prezencie!
 65. Nóż Böker Plus w prezencie!
 66. LIMITED EDITION
 67. LIMITED EDITION
 68. LIMITED EDITION
 69. Nóż Böker Plus w prezencie!
 70. LIMITED EDITION
 71. LIMITED EDITION
 72. LIMITED EDITION
 73. LIMITED EDITION
 74. LIMITED EDITION
 75. PASEK GRATIS
 76. LIMITED EDITION
 77. LIMITED EDITION
 78. LIMITED EDITION
 79. Nóż Böker Plus w prezencie!
 80. Nóż Böker Plus w prezencie!
 81. Nóż Böker Plus w prezencie!
 82. Nóż Böker Plus w prezencie!
 83. LIMITED EDITION
 84. LIMITED EDITION
 85. LIMITED EDITION
 86. Nóż Böker Plus w prezencie!
 87. Nóż Böker Plus w prezencie!
 88. Nóż Böker Plus w prezencie!
 89. Nóż Böker Plus w prezencie!
 90. LIMITED EDITION
 91. Nóż Böker Plus w prezencie!
 92. Nóż Böker Plus w prezencie!
 93. Nóż Böker Plus w prezencie!
 94. Nóż Böker Plus w prezencie!
 95. Nóż Böker Plus w prezencie!
 96. Nóż Böker Plus w prezencie!
 97. Nóż Böker Plus w prezencie!
 98. Nóż Böker Plus w prezencie!
Strona
Popularność

Vostok Europe to zegarki, które są dobrze znane wśród najlepszych sportowców świata – marka współpracuje m.in. ze strongmanem Žydrunasem Savickasem, którego sukcesy zostały upamiętnione poprzez grawer deklu modelu BIG-Z, czy sławnym trenerem fitness Lazarem Angelovem. Marka powstała w 2003 roku dzięki współpracy dwóch firm – Vilnius Koliz i Chystopol Watch. Producenci natychmiast zaczęli promocję swoich produktów i w zaledwie jeden rok udało im się wziąć udział w targach Baselworld, gdzie przedstawili pierwszą serię zegarków. Przez kolejne cztery lata skutecznie ulepszali modele, co zaowocowało sprzedażą zegarków w ponad 30 krajach. Przez lata działalności marka doceniła także litewskiego kierowcę rajdowego Benediktasa Vanagasa, który doczekał się modeli sygnowanych swoim nazwiskiem.

Litewska historia zegarków Vostok Europe

Marka Vostok Europe powstała w 2003 roku, dzięki współpracy dwóch firm Vilnius Koliz i Chystopol Watch. Główną ideą było stworzenie serii zegarków łączących zarówno nowoczesny design, jak i funkcjonalność. Pierwsze efekty pracy widoczne były już rok później – kolekcja męskich zegarków Vostok Europe została zaprezentowana na targach Baselworld. Wśród 5 modeli znalazł się Vostok Europe K3 Submarine, który nawet dziś uchodzi za jeden z bestsellerów marki. Producenci przez kolejne cztery lata skutecznie ulepszali i promowali modele, co zaowocowało sprzedażą zegarków w ponad 30 krajach na dwóch kontynentach – Europie i USA.

Litewska historia zegarków Vostok Europe

Innowacyjne technologie w zegarkach Vostok Europe

W roku 2009 manufaktura Vostok Europe nawiązała współpracę ze szwajcarską marką Mb-microtec, produkującą tuby trytowe. Zamontowano wówczas w tarczy specjalny system podświetlenia. Świeci on nieprzerwanie przez okres około 20 lat i nie potrzebuje do tego żadnych zewnętrznych źródeł energii. Na 10 urodziny marki została zaprezentowana kolekcja Mriya w tym model limitowany Vostok – zasilany automatycznym mechanizmem chronometru NE88. W stosunku do poprzedniego modelu wyposażonego w stoper i automatyczny naciąg sprężyny są znaczące. Moduł stopera posiada tak skonstruowane koło kolumnowe, że następuje płynne wyzwalanie jego pracy, zatrzymywania i zerowania, w przeciwieństwie do wymagającego dłuższego działania siły, szczególnie przy zerowaniu dla wariantu opartego na krzywce. Dzięki kołu kolumnowemu kolejne sekwencje pracy stopera powtarzane są nieomylnie. W odróżnieniu od mechanizmu krzywkowego nie ma potrzeby generowania siły powodującej powrót dźwigni wyzwolonej dla startu pomiaru w trakcie zerowania wskazań, co czyni użytkowanie stopera przyjemniejszym.

Innowacyjne technologie w zegarkach Vostok Europe

Jakie serie zegarków Vostok Europe wybrać?

Każdy zegarek Vostok Europe niesie za sobą własną, niepowtarzalną historię. Manufaktura inspiruje się ważnymi wydarzeniami historycznymi. Za przykład może posłużyć kolekcja Lunokhod 2, nawiązująca do łazików, które wylądowały na Księżycu. Modele te znajdziemy w kilku odsłonach – z mechanizmem kwarcowym Miyota lub automatycznym Seiko, wszystkie o wysokiej wodoszczelności i bardzo solidnej budowie. Wśród serii znajdziemy także modele nawiązującej do rakiety kosmicznej N1 Rocket, Vostok Europe Anchar inspirowany najszybszym okrętem podwodnym, czy kolekcja zegarków Vostok Europe Energia, odnoszące się do najpotężniejszej wyrzutni kosmicznej. Mnogość kolekcji sprawia, że każdy laik historii lub miłośnik bardzo dobrze wykonanych urządzeń, znajdzie coś dla siebie.

Jakie serie zegarków Vostok Europe wybrać?

Sportowe zaangażowanie marki Vostok Europe

Zegarki Vostok Europe mają na swoim koncie różne sukcesy sportowe. W 2005 roku zostały oficjalnym czasomierzami wyścigu od Murmańska do Władywostoku, a w kolejnych latach towarzyszyły sportowcom podczas rajdu Dakar. Wprowadzenie wodoszczelności na poziomie 300 m i automatycznego zaworu helowego sprawiły, że modele stały  się doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalnych nurków – dlatego też w 2013 roku asystowały zawodnikom podczas Mistrzostw Świata w nurkowaniu swobodnym freediving (do najgłębszej jaskini na świecie) w Grecji.

Sportowe zaangażowanie marki Vostok Europe

Dlaczego warto zdecydować się na zegarek Vostok Europe?

Chętnych na nabycie zegarka Vostok nie brakuje. Te typowo męskie urządzenia wyróżniają się przede wszystkim bardzo dobrą konstrukcją i wyposażeniem, a ich producenci ogromną wiedzą na temat sztuki zegarmistrzowskiej. Firma posiada szeroką kolekcję zegarków wyposażonych w masywne koperty ze stali szlachetnej, które bardzo dobrze chronią wnętrze modelu. Mają też bardzo ciekawe kształty i wykończenia, co nadaje im jeszcze bardziej niepowtarzalnego charakteru. Napęd Vostok Europe stanowią wyłącznie wysokiej klasy mechanizmy, a tarcze zegarków wyposażone są sub-tarcze chronografu, datowniki i świetnie opracowane technologie podświetlenia. Wszystko to sprawia, że każda kolekcja sprawdzi się zarówno u fana sportów ekstremalnych, jak i survivalu. Warto postawić na zegarki Vostok Europe ze względu na ich ogólny projekt – ciekawe zestawienia kolorystyczne, nietypowe wzornictwo cyferblatów, a także trwałe materiały produkcyjne, m.in. wytrzymałą gumę, wysokiej jakości skóry naturalne, czy utwardzone szkło mineralne.

Dlaczego warto zdecydować się na zegarek Vostok Europe?

Ambasadorzy Vostok Europe

Projekty zegarków Vostok Europe skoncentrowane są na wysokiej jakości wykonania i praktycznym wyposażeniu. Technologie opracowane przez producentów zostały docenione przez wielu ekstremalnych sportowców na całym świecie. Marka współpracuje m.in. z litewskim zawodowym strongmanem Žydrunasem Savickasem, którego sukcesy zostały upamiętnione poprzez grawer deklu modelu BIG-Z. W zaszczytnym gronie ambasadorów Vostok Europe znaleźli się także Jurgis Kairys – jeden z najbardziej szanowanych i znanych pilotów akrobacyjnych na świecie oraz Benediktas Vanagas, który wygrał rajd Dakar.

Wprowadzenie wodoszczelności na poziomie 300 m i automatycznego zaworu helowego sprawiło, że modele stały się doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalnych nurków, co zaowocowało współpracą z Dr Giorgosem Sakkas specjalizującym się w pływaniu wyczynowym, a także nurkiem sytuacyjnym João Rainho, który zwykle pracuje na głębokości około stu metrów. Warto wspomnieć, że litewskie Vostoki współpracują także ze Scott Free Super Boat World Champion Racing Team – duetem ojca i syna, który zdobył liczne nagrody Mistrzostw Świata w wyścigach offshore. Podczas szybkich rajdów u wybrzeży Florydy testowali zegarki Vostok Europe, a w szczególności ich chronografy, które okazały się niezwykle precyzyjne.

Od 2021 roku nowym ambasadorem zegarków Vostok Europe został nasz rodak - Marcin Tybura. Jest to polski zawodnik MMA w kategorii walk mieszanych, który na scenie sportowej odniósł spektakularne sukcesy. Stworzył on limitowany zegarek Tybur. Jest to prawdziwa gratka dla każdego fana sztuk walki. Wysokiej jakości materiały i precyzja zegarków VE to gwarancja komfortu i trwałości przez długie lata.

Ambasadorzy Vostok Europe

Zegarki Vostok Europe - co musisz wiedzieć?

Vostok Europe to jedna z bestsellerowych marek w naszym sklepie. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań związanych z marką Vostok Europe.


Kto produkuje zegarki Vostok Europe?

89

Powstała dzięki połączeniu marek Vostok z Czystopola i wileńskiej firmy Koliz Vostok to marka produkująca swoje wszystkie modele w swojej ojczystej Litwie. Właśnie tam znajduje się siedziba, w której opracowywane są i ręcznie składane wszystkie projekty zegarków Vostok Europe.

Co oznacza Wostok?

127

Wostok (ros. восток) to powstała w 1942 renomowana fabryka zegarków na rękę. To właśnie ona była inspiracją marki do stworzenia niezapomnianych projektów. Nazwa Wostok swoją nazwę wzięła od radzieckich programów kosmicznych. Właśnie dlatego zegarki Vostok Europe są dedykowane w ekstremalnych sytuacjach, dla osób kochających innowacyjny styl.

Jaką serię zegarków Vostok Europe wybrać?

24

Vostok Europe to litewska marka posiadająca w swojej ofercie zarówno zegarki damskie, jak i zegarki męskie. W swojej ofercie firma posiada wiele wyjątkowych projektów. Sięgnij po eleganckie modele z mechanizmem automatycznym Gaz 14 Limousine, najlepszy zegarek sportowyExpediton oraz zegarki dla nurków z wodoszczelnością 30 atm, czyli VE Anchar. Na uwagę zasługują wszystkie limitowane zegarki N-1 Rocket powstałe we współpracy z ambasadorami Vostok Europe, ale również seria VE are One –  zegarki skonstruowane przez fanów marki Vostok. Pierwszy zegarek powstał w 2021 i jego kolejne wcielenia konstruowane są do dziś.

Czy tryt w zegarkach jest bezpieczny?

46

Zegarek z trytem emituje promieniowanie o wiele mniejsze niż naturalnie występujące w przyrodzie i emitowane przez materiały wytworzone przez człowieka. Rurki z trytem są bardzo dobrze zabezpieczone, dzięki czemu nawet w najbardziej wymagających warunkach, nie ulegają one zbiciu. Wyraźnie podświetlają tarczę zegarka, dlatego odczyt godziny w absolutnej ciemności to czysta przyjemność.

Jaki zegarek z trytem kupić?

179

W naszej ofercie znajduje się wiele zegarków z trytem. Wśród nich są renomowane zegarki Swiss Made, modele japońskie, ale również innych firm. Vostok Europe to marka, która od wielu lat zajmuje się produkcją zegarków w trytem najwyższej jakości. Jest to wyjątkowy sposób podświetlania tarczy, ponieważ sam tryt jest dość drogi – gram kosztuje kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Zegarki z trytem to zatem prawdziwa gratka dla fana funkcjonalnych zegarków.


Sklep z zegarkami Vostok Europe w Warszawie

Jeśli poszukujesz zegarka dla wymagających i nie zadowalają Cię dotąd znajdowane modele, najlepszym wyborem będzie dla ciebie litewska firma Vostok Europe! Warszawa – tam znajdziesz nasz sklep z zegarkami Vostok Europe • i szerokim wyborem zróżnicowanych modeli! Nie czekaj – zamów jeszcze dziś swój zegarek w naszym sklepie internetowym!

Oficjalny Sprzedawca Vostok Europe – Autoryzowany Sklep – Dystrybutor

Oferowane przez nas modele zegarków Vostok Europe są w całości oryginalne – udowadnia to certyfikat dystrybutora. Wybierz je w sklepie stacjonarnym lub przez internet i odbierz błyskawiczną przesyłkę! Gwarantujemy szybką wysyłkę i darmowy zwrot do 100 dni!