Wideo tutoriale Suunto. Jak uruchomić zegarek i korzystać z jego funkcjonalności?

Suunto

Wideo tutoriale Suunto. Jak uruchomić zegarek i korzystać z jego funkcjonalności?

Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.

29 marca 2023

Najlepszym sposobem na konfigurację urządzenia lub ustawienie pożądanych funkcji jest szybki tutorial. Poniżej znajdziesz krótkie filmy przestawiające, jak w łatwy sposób ustawić funkcje w zegarku Suunto 9 Peak Pro. Bez konieczności zaglądania w instrukcję, bez przypadkowych czy intuicyjnych kliknięć. Filmy tutorialowe Suunto przydadzą się także użytkownikom marki, którzy nie odkryli jeszcze całego potencjału tych sportowych zegarków.

 
 

Zegarki sportowe Suunto i dedykowana aplikacja SuuntoApp

Jako oficjalny partner i sprzedawca marki Suunto oferujemy użytkownikom najnowsze produkty, a także akcesoria od fińskiego producenta. Asortyment obejmuje wiele wersji zegarków Suunto — są to zarówno smartwatche, jak i zegarki sportowe. Na naszym kanale w serwisie YouTube @Zegarownia odnajdziesz pełną playlistę krótkich filmów instruktażowych, na przykładzie nowego zegarka Suunto 9 Peak PRO. Kilka z nich znajdziesz poniżej. Funkcje często dotyczą też innych serii, a przedstawione czynności możliwe są do ustawienia w podobny sposób. Większość działań opiera się na dostępie do aplikacji SuuntoApp, gdzie interfejs jest zgodny u wszystkich użytkowników, oczywiście, jeżeli aplikacja jest odpowiednio zaktualizowana.

 
 

Pierwsze kroki z zegarkiem Suunto

Aby uruchomić zegarek Suunto 9 Peak PRO, naciśnij i przytrzymaj prawy górny przycisk. Po wybudzeniu ekranu pojawi się kreator konfiguracji. W poniższym tutorialu zobaczysz, jak obsługiwać przyciski boczne, zdefiniować swój profil, w tym płeć, rok urodzenia i inne oraz jak ustawić język w zegarku Suunto. Pamiętaj, że przed konfiguracją należy ściągnąć na telefon dedykowaną aplikację SuuntoApp.

 
 

Jak stworzyć trasę w zegarku Suunto?

Zarówno do treningów w mieście, jak i po dzikim terenie przydaje się mapa, a najlepiej już wcześniej zaplanowana trasa. Możliwość konfiguracji tras w zegarku Suunto jest bardzo rozbudowana, użytkownik może wybierać między stylem map, w tym satelitarną czy terenową, wyznaczać trasy o określonej nawierzchni, a także bazować na mapach popularności. Wszystko za pomocą kilku kliknięć w aplikacji Suunto. Tworzenie map w zegarku szczególnie przydaje się do określenia odległości czy przewyższeń.

 
 

Jak ustawić tryb sportowy w Suunto?

Z ponad 80 wgranych trybów sportowych każdy oferuje użytkownikowi zbiór funkcji dodatkowych do ustawienia, np. tryb baterii, strefy tętna, GPS, muzyka, autoapauza. To właśnie tu użytkownik może także skorzystać z wgranych lub zaplanowanych tras.

 
 

Jak stworzyć trening strukturalny w Suunto?

Ogromnym plusem ze strony Suunto jest możliwość modyfikacji trybów treningowych. Aplikacja Suunto App pozwala na dopasowanie ekranów i opcji danych, zbieranych podczas aktywności. Mogą to być opcje interwałowe, związane z kadencją i wiele innych. Rozbudowany system zegarków Suunto spersonalizuje dokładnie to, czego użytkownik potrzebuje do efektywnych pomiarów treningowych. Pozwala również na edycję trybów sportowych. Funkcja działa na urządzeniach Suunto 3, Suunto 5/5 Peak, Suunto 7, Suunto 9/9 Peak i Suunto Spartan.

 
 

Jak wgrać dodatkowe aplikacje do Suunto?

Dedykowany sklep SuuntoPlus™ oferuje możliwość wgrania aplikacji na zegarek. Jest ich ponadkilkadziesiąt i obejmują obliczanie dodatkowych parametrów podczas treningu, testy wydajnościowe, plany treningowe, a także aplikacje wspomagające zdrowy tryb życia, np. przypomnienia o picu wody. SuuntoPlus™ jest dostępna na zegarkach Suunto 9, Suunto 5 i Suunto 3.

 
 

Tutoriale Suunto. Filmy instruktażowe na naszym kanale na Youtube

Więcej filmów dotyczących ustawień funkcji w zegarkach Suunto znajdziesz na naszym kanale w serwisie YouTube @Zegarownia. Dowiesz się jak za pomocą aplikacji stworzyć trasę w zegarku Suunto, jak wgrać aplikację czy korzystać z trybów sportowych. Zachęcamy do odwiedzenia serii tutoriali.


Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.