Kiedy zmieniamy czas w zegarkach - zmiana czasu

Kiedy przestawiamy zegarki? Zmiana czasu w 2019

Kiedy zmieniamy czas na zimowy a kiedy przestawiamy zegarki na czas letni? U nas dowiesz się jak poprawnie przestawić zegarek na czas letni lub zimowy w 2019 roku.

Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy w 2019 roku?

Jak co roku, w ostatnią niedzielę października następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. W tym roku w Polsce zmiana czasu w zegarkach wypada na 27 października 2019 roku - przestawiamy wskazówki z godziny 3:00 na 2:00, czyli cofamy wskazówki do tyłu! Taka zmiana oznacza, że w tym dniu śpimy o godzinę dłużej!

Zmiana czasu na zimowy 2019 - jak przestawić zegarek

Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni w 2020 roku?

Zmiana czasu na letni odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę marca. Najbliższa zmiana czasu na letni wypada na 29 marca 2019 - przestawiamy wskazówki z godziny 2:00 na 3:00, czyli przesuwamy wskazówki do przodu! Niestety, ta zmian oznacza, że w tej nowy nas sen zostanie skrócony o godzinę!

Zmiana czasu na letni 2020 - jak przestawić zegarek

Koniec zmiany czasu w Polsce - kiedy i jak?

W marcu 2019 roku w głosowaniu w Parlamencie Europejskim opowiedziano się za tym, aby znieść zmiany czasu na terenie Unii Europejskiej. Taka zmiana oznacza, że w marcu 2021 roku nastąpi ostatnia zmiana czasu na letni, dla Państw, które wybrałyby czas letni, natomiast w październiku 2021 roku nastąpi ostatnia zmiana czasu na zimowy, dla państw, które zdecydowałyby się właśnie na czas zimowy. To oznacza, że
w Polsce po raz ostatni czas zmienimy w roku 2021. Od tego roku nie będzie już konieczna zmiana czasu z letniego na zimowy, oraz z zimowego na letni. Tak jak było to do tej pory.