Jedną z ważniejszych rzeczy, na jaką musimy zwrócić uwagę przy zakupie zegarka, jest zastosowany w nim mechanizm. To właśnie on odpowiada za pracę naszego czasomierza i precyzję, z jaką wskazuje on aktualną godzinę. Stosowany w zegarkach Casio mechanizm Wave Ceptor jest najdokładniejszym mechanizmem dostępnym na rynku zegarków.

czytaj dalej

Zegarki Z Waveceptor

(16)

Popularność
 1. LIMITED EDITION
 2. Zegarek Casio G-SHOCK Superior MT-G Solar Zegarek Casio G-SHOCK Superior MT-G Solar
  Darmowa dostawa 24H
  4 499,00 zł

  G-SHOCK Superior MT-G Solar MTG-B1000D-1AER

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24H
 3. Zegarek męski Casio Lineage Waveceptor Zegarek męski Casio Lineage Waveceptor
  Darmowa dostawa 24H
  1 601,00 zł

  Casio Lineage Waveceptor LCW-M170TD-1AER

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24H
 4. Zegarek męski Casio Lineage Waveceptor Zegarek męski Casio Lineage Waveceptor
  Darmowa dostawa 24H
  1 304,00 zł

  Casio Lineage Waveceptor LCW-M170D-1AER

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24H
 5. -30%
  Zegarek Casio G-SHOCK Original Zegarek Casio G-SHOCK Original
  Darmowa dostawa 24H
  629,00 zł 440,00 zł

  G-SHOCK Original GW-M5610BB-1ER

  Darmowa dostawa 24H
 6. LIMITED EDITION
 7. Zegarek męski Casio Lineage Waveceptor Zegarek męski Casio Lineage Waveceptor
  Darmowa dostawa
  najpóźniej za 3 dni
  1 601,00 zł

  Casio Lineage Waveceptor LCW-M170TD-7AER

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa
  najpóźniej za 3 dni
 8. -30%
  Zegarek Casio G-SHOCK Original Black And Red Tough Solar Zegarek Casio G-SHOCK Original Black And Red Tough Solar
  Darmowa dostawa
  najpóźniej za 3 dni
  739,00 zł 517,00 zł

  G-SHOCK Original Black And Red Tough Solar GW-M5610RB-4ER

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa
  najpóźniej za 3 dni
Popularność

Mechanizmy w zegarkach

W zegarkach naręcznych występuje kilka rodzai mechanizmów. Niektóre z nich wymagają większej uwagi od użytkownika, zaś inne nie potrzebują żadnej ingerencji ze strony posiadacza. Popularnym rozwiązaniem stosowanym w czasomierzach, jest mechanizm kwarcowy. Jego nazwa pochodzi od kryształu kwarcu, którego płytka połączona jest z baterią. Pochodząca z niej energia wprawia kryształ w ruch powodując drgania. Charakteryzuje się on wysoką precyzją, a występujące odchylenia nie przekraczają kilku sekund w skali miesiąca. W niektórych czasomierzach z mechanizmem kwarcowym, bateria wytwarzająca energię zastąpiona jest ogniwem fotoelektronicznym wykorzystującym do jej produkcji światło. Innym rodzajem mechanizmu, wymagającym większej uwagi ze strony użytkownika, jest mechanizm manualny. Główną rolę odgrywa w nim sprężyna napędowa, która naciąga mechanizm przy jego manualnym nakręcaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest mechanizm automatyczny, który mimo braku baterii nie wymaga od nas ręcznego nakręcania. Dzieje się tak za sprawą automatycznego naciągu, w którym sprężyna napędowa naciągana jest z każdym ruchem nadgarstka. Za sprawą takiego rozwiązania, do regularnej i precyzyjnej pracy wystarczające jest jedynie jego regularne użytkowanie.

Mechanizm Wave Ceptor

Mechanizm Wave Ceptor to innowacyjne rozwiązanie stosowane w produktach japońskiej firmy Casio. Mechanizm ten łączy się za pomocą fal radiowych z wieżami nadającymi sygnał, które znajdują się w Anglii, Niemczech, USA, Japonii oraz Chinach, aktualizując na bieżąco godzinę wyświetlaną na tarczy czasomierza na podstawie zegarów atomowych. Gwarantowana odległość zasięgu wynosi 1500km, zaś w przypadku jego braku, zegarek działa w oparciu o wbudowany mechanizm kwarcowy. Wave Ceptor to najbardziej precyzyjne rozwiązanie dostępne obecnie na rynku czasomierzy. Nie wymaga ono regulacji, przestawianie z czasu letniego na zimowy oraz zmiany strefy czasowej. Cechy te sprawiają, że mechanizm Wave Ceptor uwielbiany jest przez podróżników.