Vostok Europe N-1 Rocket BIG Z - zegarek najsilniejszego człowieka świata

Kolejna odsłona współpracy marki Vostok Europe ze słynnym sportowcem - tym razem kolekcję sygnowaną swoim nazwiskiem przedstawia Žydrūnas Savickas! Nawet jeśli to nazwisko na razie niewiele Wam mówi, polecamy zerknąć na wpis poniżej - nie tylko, aby przekonać się, że tego ambasadora warto znać, ale też dlatego, że jego seria czasomierzy to naprawdę fantastyczne modele - zegarki dla prawdziwych mężczyzn!

Vostok Europe i niezwykłe współprace

Litewska marka słynie z produkcji wyjątkowo solidnych i wytrzymałych zegarków. Modele składane są w Wilnie, a każda kolekcja nawiązuje do jakiegoś ważnego wydarzenia lub rosyjskich tradycji. Zegarki Vostok Europe wielokrotnie były testowane w ekstremalnych warunkach - na ziemi, pod wodą, a nawet w powietrzu! Towarzyszyły swoim ambasadorom podczas Rajdu Dakar, w czasie mistrzostw świata w nurkowaniu oraz zawodów lotniczych akrobacji. Do grona “ludzi Vostok Europe” należą m.in. tacy znani sportowcy jak kierowca rajdowy Benediktas Vanagas, pilot akrobacyjny Jurgis Kairys, nurek João Rainho oraz strongman Žydrūnas Savickas. Współpraca z tym ostatnim zaowocowała właśnie nową kolekcją zegarków.

zegarek męski Vostok Europe N-1 Rocket Big-Z Automatic Limited ne57-225c417 Savickas lifestyle

Big Z ambasadorem najbardziej solidnych zegarków

Žydrūnas Savickas od lat jest uznawany za najsilniejszego człowieka świata. Zwyciężał we wszystkich najważniejszych zawodach strongmanów, a co więcej - robił to wielokrotnie. Jego siła naprawdę imponuje! Tym bardziej, że swoją pozycję lidera Savickas zachowywał przez wiele lat. Strongman nazywany jest często przydomkiem Big Z. Nic dziwnego - jest wielkim mistrzem w swojej dziedzinie.

Marka Vostok Europe postanowiła rozpocząć współpracę z najsilniejszym człowiekiem świata 3 lata temu, w 2017 roku. Žydrūnas Savickas został wtedy ambasadorem nie tylko samej marki, ale również dedykowanego zegarka serii Lunokhod 2. Projekt ten został bardzo entuzjastycznie przyjęty nie tylko przez fanów zawodów strongman, ale też sympatyków litewskiej firmy. Współpracę zdecydowano się zatem przedłużyć, a jej efektem jest nowa kolekcja, dostępna w sprzedaży już na początku 2020 roku - 2 zegarki Vostok Europe N-1 Rocket BIG Z. Już wiemy, że to będą prawdziwe hity!

zegarek męski Vostok Europe N-1 Rocket Big Z Automatic Limited ne57-225c418 Savickas lifestyle

Limitowane zegarki N-1 Rocket - bądź jak najlepsi

Zegarki Žydrūnasa Savickasa to przede wszystkim modele wyjątkowe, bo ściśle limitowane - każdego z nich wyprodukowano jedynie 500 sztuk. Prawdziwa gratka dla fanów limitacji i specjalnych edycji! Czasomierze wyposażono w mechanizmy automatyczne Seiko NE57A, których rezerwa chodu wynosi 40 godzin. Wskaźnik tej ostatniej znalazł swoje miejsce na tarczy zegarka, a obok niego umieszczono dodatkowo ciekawie zaprojektowane okienko datownika dni miesiąca.

Najnowsza seria Big Z to modele o 200-metrowej wodoszczelności, dzięki czemu możliwe jest nawet pływanie i nurkowanie z zegarkiem na nadgarstku. Wydatnie wspomagają to systemy zakręcanej koronki i dekielka. Ten ostatni jest zaś przeszklony - jak przystało na czasomierz automatyczny. Wskazówki i indeksy są widoczne nawet w nocy - wszystko za sprawą pokrycia ich powłoką Super-Luminova. Cyferblat przykryto szkiełkiem utwardzanym K1 - materiał, z jakiego je wykonano sprawia, że jest ono odporne nie tylko na obtłuczenia, ale też poważne zarysowania.

zegarek męski Vostok Europe N-1 Rocket Big Z Automatic Limited ne57-225c417 zegarek męski Vostok Europe N-1 Rocket Big Z Automatic Limited ne57-225c418

Co z designem? Jest on bardzo charakterystyczny dla marki. Oba modele z nowej kolekcji różnią się jedynie kolorem tarczy - mamy wersję czarną (NE57-225C417) i żółtą (NE57-225C418). Stalową kopertę w kolorze czarnym zawieszono na skórzanym pasku o tej samej barwie. Zdobią go żółte przeszycia. Dodatkowo w zestawie z zegarkiem znaleźć można również drugi pasek - silikonowy, w kolorze żółtym. Jego wymianę z pewnością ułatwi specjalne narzędzie dołączone do pakietu. A forma pudełka do zegarka jest także bardzo oryginalna! Jest to czarna skrzynka, przypominająca nieco te, w których przechowuje się narzędzia. Ciekawy pomysł, z którego marka Vostok Europe słynie już od lat.

zegarek Vostok Europe Big Z ręka i pudełko kolaż

Nowy zegarek sygnowany nazwiskiem słynnego na całym świecie strongmana Big Z to gratka dla wszystkich tych, którzy cenią sobie najbardziej solidne zegarki. Czasomierze o masywnym wyglądzie i wysokiej odporności na trudne warunki - to właśnie one! Docenił je najsilniejszy człowiek świata - nie mamy wątpliwości, że sprawdzą się również u Ciebie. Sprawdź i przekonaj się!

średnia ocena: 3.8