Zegarki Glycine to jedne z najciekawszych modeli zegarków lotniczych, których nawiązania do aeronautyki oraz niezwykle piękne wykonanie zachęca do wyboru akurat tych zegarków. Powstały one w 1914 roku, a markę stworzył szwajcarski zegarmistrz, Eugene Meylan, który zainspirował się nazwą szlachetnego i niezwykle wytrzymałego szczepu winorośli – Glycine. Uznał, że ta nazwa będzie najlepiej określała zegarki, jakie chce wyprodukować. W 1930 roku wynalazł mechanizm automatyczny, co zrewolucjonizowało całą historię zegarków – od marki Glycine począwszy.

czytaj dalej

Zegarki Glycine

(6)

Popularność
 1. -40%
  Zegarek męski Glycine Airpilot Dual Time Zegarek męski Glycine Airpilot Dual Time
  Darmowa dostawa 24h
  4 070,00 zł 2 460,00 zł

  Glycine Airpilot Dual Time GL0363

  Darmowa dostawa 24h
 2. -40%
  Zegarek Glycine Combat Classic 36 Automatic Zegarek Glycine Combat Classic 36 Automatic
  Darmowa dostawa 24h
  5 850,00 zł 3 490,00 zł

  Glycine Combat Classic 36 Automatic GL0347

  Darmowa dostawa 24h
 3. -41%
  Zegarek męski Glycine Airpilot GMT Zegarek męski Glycine Airpilot GMT
  Darmowa dostawa 24h
  3 800,00 zł 2 249,00 zł

  Glycine Airpilot GMT GL0353

  Darmowa dostawa 24h
 4. -15%
  Zegarek męski Glycine Airpilot Chrono Zegarek męski Glycine Airpilot Chrono
  Darmowa dostawana zamówienie
  3 800,00 zł 3 230,00 zł

  Glycine Airpilot Chrono GL0354

  Darmowa dostawana zamówienie
 5. -4%
  Zegarek męski Glycine Airpilot GMT Zegarek męski Glycine Airpilot GMT
  Darmowa dostawana zamówienie
  3 430,00 zł 3 283,00 zł

  Glycine Airpilot GMT GL0348

  Darmowa dostawana zamówienie
 6. -25%
  Zegarek męski Glycine Combat Classic Moon Phase Automatic Zegarek męski Glycine Combat Classic Moon Phase Automatic
  Darmowa dostawado 2 dni
  5 440,00 zł 4 080,00 zł

  Glycine Combat Classic Moon Phase Automatic GL0194

  Darmowa dostawado 2 dni
Popularność

Marka Glycine została założona przez szwajcarskiego zegarmistrza Eugene Meylan, który zrewolucjonizował rynek, wynajdując mechanizm automatyczny. Obecnie Glycine należy do grona prestiżowych manufaktur, a jej produkty trafiają do każdego, kto docenia wieloletnią tradycję, niezwykłą precyzję chodu i ponadczasowy, męski design, który zainspirowany jet lotnictwem i aeronautyką.

Niepowtarzalny styl każdego zegarka Glycine

Dzisiejsze zegarki Glycine kultywują tradycje z okresu przedwojennego. Będąc marką silnie powiązaną z lotnictwem, szwajcarska firma tworzy niezwykle wytrzymałe czasomierze, mające za zadanie radzić sobie w często utrudnionych warunkach lotu. Jednocześnie posiadają niepowtarzalny styl, który nie zmienia się mimo ewoluujących trendów – są to zegarki ponadczasowe, tworzone dla wybranych. Marka ma w ofercie czasomierze, które bazują zarówno na mechanizmach kwarcowych jak i automatycznych.

Wśród kolekcji marki Glycine można wyróżnić liczne serie, cechujące się różnorodnymi stylami – od klasycznych po awangardowe i nowoczesne. Jedną z bardziej znanych linii Glycine jest kolekcja Airman, towarzysząca pasjonatom zegarków już od 1953 roku. Ich niespotykana w ówczesnych czasach wytrzymałość oraz funkcjonalność zainteresowały armię Stanów Zjednoczonych, której dowództwo zaczęło wyposażać swoich żołnierzy w czasomierze tej linii. Zegarki Glycine Airman oparte zostały na automatycznych mechanizmach, natomiast spośród funkcji modeli należy przede wszystkim wymienić wskaźnik czasu podwójnego oraz często występujący wskaźnik czasu 24-godzinnego. Tarcze zegarków pokrywają szafirowe szkiełka z potrójną warstwą antyrefleksyjną.

Kultowe serie zegarków Glycine - co je wyróżnia?

Kolejną kolekcją są czasomierze serii Combat o militarnym wzornictwie. Zegarki gwarantują zawsze czytelny odczyt godziny dzięki zastosowaniu materiałów luminescencyjnych w elementach cyferblatu. Modele linii Combat wyposażono także w najwyższej jakości materiały do produkcji koperty i szkiełka, przez co poszczególne egzemplarze stały się niezwykle trwałe.

Trzecia seria to Incursore. Są to modele niezwykle popularne wśród służb mundurowych dzięki zgrabnemu balansowaniu szykowności stylu i wytrzymałości materiałów. Jedną z charakterystycznych cech serii Incursore jest wysoki poziom wodoszczelności wszystkich egzemplarzy.

Kolekcja Combat Sub to seria zaprojektowana specjalnie z myślą o nurkach, potrzebujących precyzyjnego i wytrzymałego sprzętu. Dzięki wysokiemu poziomowi wodoszczelności, wynoszącemu aż 200 metrów, zegarki Glycine doskonale sprawdzają się na znacznych głębokościach. W utrzymaniu czasomierza w doskonałym stanie pomagają wytrzymałe koperty, odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie ciśnienia.

F 104 jest kolejną serią Glycine związaną z lotnictwem, wzorowaną na wyglądzie naddźwiękowego samolotu amerykańskiego F-104 Starfighter. Design czasomierzy nawiązuje do zegarów, znajdujących się w kokpicie, a same modele F 104 zapewniają niezwykłą czytelność i są bardzo precyzyjne dzięki automatycznym mechanizmom GL 224.

Linia Classic dedykowana jest dla osób, szukających bardzo eleganckiego czasomierza. Za pracę Glycine Classic – w zależności od wybranego modelu – odpowiadają precyzyjne szwajcarskie mechanizmy kwarcowe i automatyczne. Tarcze zegarków posiadają tzw. słoneczny szlif, nadający poszczególnym egzemplarzom jeszcze większej szykowności.

Oficjalny Sprzedawca Glycine - Autoryzowany Sklep – Dystrybutor

Zegarownia.pl to autoryzowany sprzedawca marki Glycine w Polsce. Wszystkie zegarki, zarówno te dostępne w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym, pochodzą z oficjalnej dystrybucji. Gwarantowana jest szybka i bezproblemowa wysyłka.

Glycine zegarki w Warszawie

Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania szwajcarska marka Glycine. Sklep w Warszawie oferuje szeroki asortyment i mnogość modeli, dzięki czemu znajdziesz interesujący Cię zegarek w najniższych cenach na rynku. Sprawdź ofertę na stronie i przekonaj się, że nasz sklep z zegarkami Glycine w Warszawie to najlepszy wybór - nie czekaj i odwiedź nas na Alei Wincentego Witosa 31.