Brytyjska marka AVI-8 oferuje ciekawe spojrzenie na lotnicze zegarki. Jej twórcy skupili się nie tylko na designie nawiązującym do modeli awiacyjnych, lecz także na funkcjonalności i praktyczności projektów. Z połączenia tych cech powstały produkty, za pomocą których podczas codziennego użytkowania możemy złożyć hołd historii lotnictwa.

czytaj dalej

Zegarki Avi-8

(15)

Popularność
 1. Festiwal Okazji: etui Beco GRATIS
  -25%
 2. -23%
 3. -25%
 4. -22%
 5. -33%
 6. -33%
 7. LIMITED EDITION
  -27%
 8. -23%
 9. Festiwal Okazji: etui Beco GRATIS
 10. Festiwal Okazji: etui Beco GRATIS
 11. Festiwal Okazji: etui Beco GRATIS
 12. Festiwal Okazji: etui Beco GRATIS
 13. Festiwal Okazji: etui Watchard GRATIS
 14. -25%
Popularność

AVI-8 w swoich pracach nawiązuje do zabytkowych konstrukcji, nie rezygnując przy tym z funkcjonalnego wymiaru urządzeń. Komplikacje, w które wyposażone są te zegarki, będą nie tylko zdobić tarczę, lecz także znajdą zastosowanie w codziennym życiu. Modele wyróżniają się przede wszystkim stonowanym wzornictwem i czytelnymi cyferblatami, które odgrywają istotną rolę w zawodzie pilota, ale są równie przydatne poza pokładem samolotu.

Zegarki AVI-8 - historia marki

W roku 2000 spółka Dartmouth Brands weszła na rynek z nową marką, która swoimi projektami miała uczcić historię awiacji i związanych z nią osób. Pomysł przyjął się bardzo dobrze i spotkał z entuzjazmem na rynku, co zachęciło twórców do dalszych działań. AVI-8 zbiera w całość wszystko, co w zegarkach lotniczych istotne - sporych rozmiarów koperty, które przekładają się na łatwość odczytu godziny; solidne wykonanie oraz przydatne funkcje. Niektóre modele wyposażono także w duże koronki, którymi łatwo obracać w rękawiczkach noszonych przez pilotów. Wszystko to zostało zamknięte w gustownych projektach nawiązujących do stylistyki vintage.

Lotnicze inspiracje zegarków AVI-8

W ofercie marki AVI-8 znajdziemy zaledwie kilka kolekcji, co jest niewątpliwą zaletą, ponieważ daje gwarancję, że każda z serii została dopracowana do perfekcji. Wszystkie linie są spójne i odnoszą się do konkretnych zagadnień ze świata lotnictwa. Znajdziemy tu modele inspirowane jednostkami awiacji oraz takie, które podtrzymują pamięć o konkretnych samolotach. Zegarki AVI-8 Flyboy stanowią nawiązanie do dywizjonu francuskich sił powietrznych zasilającego armię podczas I wojny światowej - Lafayette Escadrille. Nazwa serii odnosi się do tytułu książki napisanej przez jednego z członków grupy. Zaprojektowane w casualowym stylu modele konotacje francuskie przejawiają w subtelnych przeszyciach utrzymanych w barwach narodowych. Wysokiej jakości skórzane paski oraz odcienie brązu i czerni składają się na te niezwykłe zegarki. Dodatkowo niektóre z produktów wyposażono w praktyczny chronograf oraz datownik dni miesiąca. Linia Hawker Hunter powstała natomiast z inspiracji jednoosobowym myśliwcem o tej samej nazwie, który w 1953 roku pobił rekord prędkości osiągniętej w przestrzeni powietrznej. Wojskowy charakter samolotu przekłada się na militarne akcenty w zegarkach. Wzornictwo moro, solidne - okrągłe lub kanciaste koperty oraz nawiązujące do kokpitu tarcze to elementy, na które postawili w tej kolekcji projektanci.

Seria zegarków Hawker Harrier stanowi natomiast odniesienie do kultowego samolotu odrzutowego, którego produkcja rozpoczęła się w latach 60. XX wieku. Służył on m.in. Królewskim Siłom Powietrznym oraz Siłom Powietrznym Stanów Zjednoczonych. Modele z tej kolekcji zostały umocowane na paskach w stylu NATO, co nawiązuje do ich lotniczych powiązań. Niezwykle efektowne tarcze, których faktura przypomina beton bądź cyferblaty odsłaniające pracę mechanizmu przyciągają wzrok, nie pozwalając przejść obok siebie obojętnie. AVI-8 P-51 Mustang powstały, by uczcić militarną współpracę angielsko-amerykańską. Ten legendarny myśliwiec używany podczas II wojny światowej służył armii Stanów Zjednoczonych oraz jej sojusznikom. Każdy z zegarków wchodzących w skład kolekcji nawiązuje do postaci innego dowódcy lotniczego, mającego wpływ na kształtującą się wówczas historię. Do wyboru mamy tu wersje na wytrzymałych paskach ze skóry bądź solidnych, stalowych bransoletach. Niektóre modele wyposażono ponadto w chronograf oraz licznik prędkości.

Sklep z zegarkami AVI-8 w Warszawie

W zegarkach AVI-8 bardzo umiejętnie została zamknięta historia lotnictwa, wraz z ważnymi dla niej postaciami i maszynami. Te wysokiej jakości projekty łączą funkcjonalność, nawiązanie do rzemieślniczych technik, styl vintage oraz detale dopracowane do perfekcji. Efekty tej niesamowitej koncepcji możesz podziwiać w sklepie stacjonarnym Zegarowni w Warszawie.

Oficjalny Sprzedawca AVI-8 - Autoryzowany Sklep – Dystrybutor

Zegarki, które znajdziesz w naszej ofercie, pochodzą od licencjonowanych dystrybutorów - zostały opatrzone gwarancją i zapakowane w oryginalne pudełko. Zarówno nasz sklep stacjonarny, jak i internetowy oferują szeroki wybór modeli AVI-8, więc jest duża szansa, że znajdziesz tu swój wymarzony zegarek lotniczy!