Alpina to lider wśród szwajcarskich producentów zegarków. Dzięki odwadze w tworzeniu rewolucyjnych rozwiązań oraz dbałości o każdy detal swoich produktów, firma szybko osiągnęła znakomity poziom swoich produktów. Doceniają go nawet najbardziej wymagający klienci, jakimi są wyczynowi sportowcy, ratownicy górscy, czy strażacy.

czytaj dalej

Zegarki Alpina

(2)

Popularność
 1. -31%
  Zegarek męski Alpina Startimer Pilot Chronograph Zegarek męski Alpina Startimer Pilot Chronograph
  Darmowa dostawa 24H
  3 490,00 zł 2 391,00 zł

  Alpina Startimer Pilot Chronograph AL-371NN4S6B

  Darmowa dostawa 24H
 2. -30%
  Zegarek męski Alpina Startimer Pilot Zegarek męski Alpina Startimer Pilot
  Darmowa dostawa 24H
  3 290,00 zł 2 303,00 zł

  Alpina Startimer Pilot AL-280NS4S6

  Darmowa dostawa 24H
Popularność

Zegarki Alpina to jedna ze szwajcarskich marek, które przez lata, dzięki wytrwałości, nowym pomysłom i ciągłemu rozwojowi, osiągnęła mistrzostwo w projektowaniu i budowaniu zegarków, wykorzystując do tego procesu zaawansowane technologie, zabezpieczające zegarek przed uszkodzeniem.

Jak powstały zegarki Alpina?

Sama firma narodziła się w 1883 roku jako unia kilku producentów części do mechanizmów zegarków. Gottlieb Hauser, założyciel szwajcarskiego związku zegarmistrzów, zapragnął pokierować szwajcarski przemysł zegarmistrzowski tak samo, jak działają alpiniści, którzy razem zdobywają szczyty. Hauserowi marzyło się zunifikowanie szwajcarskich zegarmistrzów, by wszyscy razem projektowali najwydajniejsze mechanizmy i umieszczali je w najpiękniejszych zegarkach. Związek wkrótce rozpoczął tworzenie własnych mechanizmów. W 1901 roku grupa zdecydowała się oznaczać swoje mechanizmy logiem Alpiny, jakie znamy dzisiaj, aby ustrzec się przed wykorzystywaniem zaawansowanych mechanizmów przez inne marki, a kilka lat później powstały zegarki sygnowane tym logiem. W 1920 roku zegarki Alpina były sprzedawane w całej Europie w ponad 2000 punktów sprzedaży. W 1938 wypuściła na rynek swoje legendarne dzieło – zegarek Alpina 4, który miał służyć sportowcom, ratownikom górskim czy strażakom dzięki wysokiej wytrzymałości i odporności na wstrząsy oraz pola magnetyczne. Mimo „kwarcowej rewolucji”, która w latach 70. pogrążyła rynek zegarków mechanicznych w głębokim kryzysie, Alpina pozostała niezależną marką i obecnie siedziba wciąż znajduje się w Genewie, gdzie opracowywane są nowatorskie pomysły.

Co wyróżnia zegarki Alpina?

Zegarki Alpina cechują się niezwykłą dokładnością wykonania. Szwajcarska precyzja i dbałość o szczegóły to wizytówka tej marki – nic więc dziwnego, że w przypadku flagowych modeli, czyli zegarków Alpina Alpiner 4 – model o klasycznym, tradycyjnym wyglądzie, ale to nie jego wygląd zasługuje na największą uwagę, ale to, co kryje się wewnątrz tego zegarka. Jak przystało na całą serię Alpiner 4, niezwykle wydajne mechanizmy automatyczne są dopracowane pod każdym kątem, ale także niezwykle dobrze chronione – pierwszą linią ochrony jest oczywiście wysokiej klasy stal szlachetna, broniąca mechanizm przed uszkodzeniami fizycznymi. Drugą – wysoki poziom wodoszczelności, wynoszący zwykle 100 metrów, dzięki czemu zegarek obroni się przed każdym zachlapaniem. Trzeci – to autorski system ochrony przed wstrząsami, uniemożliwiający uszkodzenie mechanizmu wskutek upadków lub uderzeń. Czwartym systemem ochrony jest zabezpieczenie niwelujące zmiany w działaniu zegarka wywołane polami magnetycznymi, co zapewnia nieustannie poprawne działanie.

Zegarek Alpina idzie z duchem czasu! Wybierz smartwatch Alpina!

Innym interesującym wyborem jest smartwatch hybrydowy Alpina AlpinerX Hybrid Smartwatch. Jest to dowód na ciągle rozwijające się projekty marki – poza wyposażeniem charakterystycznym dla standardowych linii zegarków Alpina, ten model smartwatcha wyposażony został oczywiście w moduł pozwalający na łączenie się z telefonem, tracker aktywności, a także system treningowy zapewniający ciągły feedback na temat wykonywanych ćwiczeń. To świetny wybór dla każdego, dla kogo liczą się przede wszystkim jakość i technologia.

Oficjalny Sprzedawca Alpina – Autoryzowany Sklep – Dystrybutor

Wszystkie zegarki Alpina, jakie znajdują się w naszym sklepie pochodzą z autoryzowanej dystrybucji, prosto od producenta. Wybierając jeden z zegarków w naszym sklepie masz gwarancję oryginalności produktu oraz objęcia gwarancją dystrybutora.

Sklep z zegarkami Alpina w Warszawie

Alpina to doskonała marka, która specjalizuje się w produkcji zegarków najwyższej klasy. Produkty tej firmy są zatem skierowane dla każdego mężczyzny, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Odwiedź nasz sklep stacjonarny lub stronę internetową i przekonaj się, że zegarki Alpina to inwestycja na lata. Zegarki Alpina – w Warszawie znajdziesz w najlepszych cenach!