Jedną z najbardziej zaskakujących kategorii zegarków, jakie posiadamy w naszym sklepie, są zegarki drewniane. Większość modeli zegarków ma koperty wykonane ze stali szlachetnej, podobnie jak tarcze, pokryte często aluminiową powłoką lub wykonaną z tworzywa sztucznego. Skąd nagle pojawił się pomysł na drewniane zegarki?

czytaj dalej

Zegarki Drewniane

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Jeśli poszukujesz czegoś zupełnie nowego w świecie zegarków, co całkowicie odmieni Twój wygląd, drewniane zegarki to coś zdecydowanie dla Ciebie. Zajmuje już teraz i sprawdź sam, jak doskonale do Ciebie pasują.

Idea tworzenia zegarków drewianych

Idea wykonywania zegarków z drewna zrodziła się razem ze zwiększeniem się świadomości na temat ochrony środowiska i częstszym wykorzystywaniem ideologia „zero waste”, zakładająca wytwarzanie jak najmniejszej ilości odpadów przy jednoczesnym stosowaniu materiałów, które można albo odzyskać, albo które są biodegradowalne. W większości marek zegarków, w których wykorzystuje się stal szlachetną, jest ona niemożliwa do przetworzenia – zniszczony zegarek zwyczajnie wyrzuca się, chociaż niemal zawsze istnieje możliwość wykorzystania niektórych części mechanizmu. Tymczasem marki zegarków z drewna dają gwarancję tego, że w procesie produkcji do budowy konstrukcji zegarka wykorzystano jedynie materiały biodegradowalne.

Dlaczego warto wybrać zegarki drewniane?

Modele zegarków drewnianych mogą szczególnie spodobać się miłośnikom i miłośniczkom ekologicznego stylu życia. Dzięki zmniejszonemu poziomowi generowania odpadków podczas produkcji tych zegarków wszystkie osoby wybierające styl życia "pro eko" z pewnością będą zadowoleni.

To także świetny wybór dla każdego, kto poszukuje nietuzinkowego i wyjątkowego modelu w gąszczu zegarków wyposażonych nieustannie w metalowe koperty. W dodatku dzięki dobieraniu różnych gatunków drewna oraz barw materiału, można uzyskać niezwykle ciekawe efekty, a kompozycje ze skórzanymi paskami wyglądają świetnie w każdych okolicznościach.

Zegarek drewniany - może Planwear?

W naszym sklepie znajdują się liczne kolekcje drewnianych zegarków różnych marek. Do najważniejszych producentów należy marka Plantwear, znajdująca się w czołówce w kwestii ochrony środowiska. Nie tylko produkuje zegarki, których elementy mogą być biodegradowalne, ale także zajmuje się sadzeniem drzew – co miesiąc sadzi 50 sadzonek drzew.

A może Kerbholz - drewniane zegarki z Niemiec?

Kerbholz to marka, którą możemy się cieszyć od niedawna. Marka powstała w 2011 roku. Od razu pokochali ją jednak klienci na całym świecie przez produkowanie zegarków w zgodzie z naturą. Te małe dzieła sztuki charakteryzuje przede wszystkim drewniany design, do którego dodano mechanizmy japońskie lub niemieckie najwyższej jakości. Marka Kerbholz to nie tylko zegarki, ale również aktywne dbanie o środowisko. Firma przyczynia się do zalesiania wielu terenów, dzięki czemu czyni ją najbardziej ekologiczną marką obecnych czasów.

Małe zmiany wprowadzone teraz mają wielki wpływ na przyszłość. Pomóż nam chronić naszą planetę. Zrób mały krok, wybierając zegarki, które przyczyniają się do dbania o nasz dom. Nie bądź obojętny i stań się świadomym konsumentem, wybierając drewniane zegarki.

Sklep z zegarkami drewnianymi w Warszawie

Materiały najwyższej jakości „zero waste”, komfort użytkowania oraz wytrzymałość zegarków drewnianych pozwala na wieloletnie użytkowanie produktów modnych, a zarazem będących w zgodzie z naturą. Odwiedź nasz sklep internetowy lub sklep stacjonarny w Warszawie i zakup nowy zegarek drewniany.