Seiko to znana na całym świecie japońska firma produkująca wysokiej jakości zegarki, cechujące się niebanalnym wyglądem i znakomitym mechanizmem działania. Historia marki zaczęła się w 1881 roku, kiedy Kintaro Hattori założył w okolicach Tokio sklep z biżuterią i zegarkami „K. Hattori”. Jedenaście lat później powstała pierwsza linia dużych zegarów, zwanych „Seikosha” (Seiko jap. Doskonały), jednak dopiero w 1913 roku stworzono kolekcję naręcznych zegarków mechanicznych „Laurel”. Firma stopniowo zyskiwała na znaczeniu, aż w końcu trafiła do pierwszej ligi producentów, oferując zupełnie nową jakość w produkcji zegarków.

czytaj dalej

Zegarki Seiko Prospex

(48)

Popularność
 1. LIMITED EDITION
  Bestseller
 2. Bestseller
 3. LIMITED EDITION
  Bestseller
 4. LIMITED EDITION
  Bestseller-30%
  Zegarek męski Seiko Prospex Black Series Tortoise Limited Edition Zegarek męski Seiko Prospex Black Series Tortoise Limited Edition
  Darmowa dostawa 24h
  2 799,00 zł 1 959,00 zł

  Seiko Prospex Black Series Tortoise Limited Edition SRPH99K1

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24h
 5. LIMITED EDITION
 6. LIMITED EDITION
 7. LIMITED EDITION
 8. -10%
 9. LIMITED EDITION
 10. LIMITED EDITION
  -10%
 11. LIMITED EDITION
 12. LIMITED EDITION
 13. -30%
  Zegarek męski Seiko Prospex PADI Sumo Special Edition Zegarek męski Seiko Prospex PADI Sumo Special Edition
  Darmowa dostawa 24h
  4 199,00 zł 2 939,00 zł

  Seiko Prospex PADI Sumo Special Edition SPB181J1

  Darmowa dostawa 24h
 14. Bestseller-30%
  Zegarek męski Seiko Prospex Land Tortoise Zegarek męski Seiko Prospex Land Tortoise
  Darmowa dostawa 24h
  2 699,00 zł 1 889,00 zł

  Seiko Prospex Land Tortoise SRPG15K1

  Darmowa dostawa 24h
 15. LIMITED EDITION
  -10%
Popularność

Wielu z nas szukając idealnego zegarka, wybiera ten coddzienny, bo jak najlepiej pasował do każdej stylizacji. Zegarek Seiko Prospex dobrze odnajduje się w dowolnej kreacji i warunkach, jednak nadal będzie stanowił dopracowany i funcjonalny dodatek dla aktywnych. Wszystkie zegarki Seiko Prospex są niesłychanie gustownie wykonane, przez co nie sposób oderwać od nich wzroku..

Niezakłócone funkcjonowanie zegarków Seiko Prospex

Seiko Prospex świetnie wpisuje się w filozofię firmy. Zegarki z tej linii nie wymagają instalacji baterii do działania – są to modele wyposażone w mechanizmy kinetyczne, automatyczne lub solarne – ładowane poprzez ogniwa słoneczne. W ofercie producenta znajduje sie nawet kwarcowy model zegarka, pochodzący z limitowanej edycji - Seiko Prospex Tuna Diver. Egzemplarze Seiko Prospex to także zegarki niezawodne, które mają bezawaryjnie działać w warunkach podwodnych, ekstremalnych wysokościach czy w zróżnicowanym klimacie gór, nizin i terenów o diametralnie różnych temperaturach. W związku z tym stworzono oddzielne kolekcje, rozdzielone przez producenta w  kategoriach związanych z morzem, powietrzem i ziemią.

Zegarki dla nurków – wybierz zegarek męski Seiko Prospex

Zegarki „morskie” są dostosowane do radzenia sobie w przy znacznie zwiększonym ciśnieniu świata podwodnego, w związku z czym posiadają bardzo wysoki poziom szczelności sięgający niekiedy aż do 1000 m. Zegarki te, znane głównie pod nazwą Marinemaster lub Diver wyposażono w bardzo dobrze widoczne indeksy i wskazówki, pokryte dodatkowo warstwą luminescencyjną. Zegarki działają w oparciu o mechanizmy kinetyczne lub automatyczne ze zwiększoną ilością kamieni łożyskujących, przekładających się na precyzyjną pracę zegarka.

Lotnicze zegarki w kolekcji zegarków Seiko Prospex

Z kolei zegarki „powietrzne” przydadzą się wszystkim osobom, spędzającym dużo czasu za sterami samolotów, zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Szkiełka zegarków pokryte są warstwą antyrefleksyjną, dzięki której odczytanie godziny będzie zawsze możliwe, niezależnie od warunków pogodowych. Ponadto niektóre modele wyposażono w dodatkowe przyrządy, przydatne przy nawigowaniu, jak chronograf, kompas czy mierniki przypominające o zachowaniu odpowiedniej wysokości czy zużyciu paliwa. Podserią reprezentującą tę kategorię są zegarki Seiko Prospex World Time, które posiadają także informacje o strefach czasowych i możliwość odczytu godziny tam obowiązującej.

Wreszcie ostatnie zegarki „ziemi” można uznać za najbardziej uniwersalne ze wszystkich modeli Prospex. W założeniu mają one działać poprawnie tak w gorącym klimacie pustyń, jak i w chłodzie stref okołobiegunowych; ponadto powinny dobrze sprawić się również w warunkach wypraw survivalowych. To wszystko sprawia, że zegarek tego typu powinien sobie poradzić praktycznie wszędzie. Charakteryzują się one też znacznie delikatniejszym wyglądem, przez co w większym stopniu nadają się do bardziej codziennych czy nawet eleganckich stylizacji. Do tej grupy należeć będą zegarki Seiko Prospex Landmaster oraz Seiko Solar, idealnie sprawdzające się jako energooszczędne modele, do których napędzania wykorzystywana jest energia odnawialna.