Seiko Ananta to rodzina czasomierzy skierowana do mężczyzn lubiących prestiż i najwyższą jakość. Czasomierze wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają najwyższy komfort użytkowania. W serii znajdziemy zegarki na bransoletach oraz skórzanych i gumowych paskach. Sercem zegarków jest mechanizm automatyczny wykonany w 100% przez Seiko. W rodzinie Ananta można wyróżnić modele z rozbudowanym datownikiem, które na cyferblacie posiadają wskazania dnia miesiąca i tygodnia oraz wskaźnik rezerwy chodu. Kolejne zegarki to modele z chronografem oraz tachymetrem opisanym na bezelu.

czytaj dalej

Zegarki Seiko Ananta

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Historia marki Seiko

Znana na całym świecie z produkcji zegarków doskonałej jakości japońska marka Seiko może poszczyć się długą i bogatą historią. Jej początki sięgają końca XIX wieku, a dokładniej roku 1881. To właśnie wtedy została ona założona przez Kintaro Hattori. Skromne początki i burzliwe dzieje nie wpłynęły negatywnie na wizerunek marki, która cały czas jest wierna swojemu krajowi i po dziś dzień ma swoją siedzibę w Tokio. Jest także notowana na tamtejszej giełdzie. Pierwszymi produktami firmy były budziki. Pierwszy zegarek wypuszczony na rynek pod marką Seiko ujrzał światło dzienne w 1924 r. Wybór takiej a nie innej nazwy nie jest dziełem przypadku. Po japońsku słowo to bowiem oznacza coś doskonałego i myśl ta przyświeca projektantom firmy przez cały czas jej działania. Pomimo tego, że pierwsze produkty były nastawione na sprzedaż cywilną, wybuch II wojny światowej spowodował, że marka produkowała przede wszystkim na potrzeby japońskiego wojska. Pomimo zbombardowania fabryki w wyniku działań wojennych po zakończeniu walk udaje się wznowić produkcję na niespotykaną dotąd skalę. Od tej pory zegarki te będą wyznaczały najwyższy światowy poziom i będą wzorem, do którego będą dążyć inni producenci. W roku 1969 inżynierowie firmy przedstawili pierwszy na świecie zegarek kwarcowy. Z kolei rok 1975 przyniósł pierwszy w historii zegarek przystosowany do używania go przez płetwonurków. Lata obecności na rynku i odwagi w realizowaniu pozornie niemożliwych projektów ugruntowały pozycję japońskiej firmy jako marki wytwarzające zegarki najwyższej światowej klasy.

Czym wyróżniają się zegarki Seiko Ananta?

Tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy w zegarkach japońskiego potentata jest ich masywny, budzący zaufanie wygląd. Wykorzystanie stali szlachetnej jako podstawowego materiału sprawiło, że są one niezwykle odporne na uszkodzenia i upływ czasu. Cyferblat chroniony szafirowym szkłem jest niezwykle ciężki do zbicia czy chociażby zarysowania. Pomimo zachowania zasad rządzących klasyczną elegancją zegarki te naszpikowane są wieloma przydatnymi funkcjami. Najnowszy model marki ma wbudowany nadajnik GPS, który rozpoznaje 39 stref czasowych. Wszystko to ukryte w relatywnie niedużej kopercie, której szlachetny wygląd nie wskazuje na to, jakie bogactwo zastosowania się w niej kryje.

Doskonałe wzornictwo zegarków Seiko Ananta

Użytkownicy zegarków spod znaku Seiko doceniają ich wszechstronność, drobiazgowe wykonanie oraz dbałość o komfort noszenia. Wygodne, szerokie bransolety pewnie przylegają do ręki, a znacznej wielkości tarcza ułatwia szybkie sprawdzenie godziny. Poszczególne modele różnią się także dodatkowymi funkcjami, takimi jak opcja barometru, datownika czy retrografu.

Oficjalny Sprzedawca - Seiko Ananta Polska - Autoryzowany Sklep Seiko Ananta Online – Dystrybutor

Decyzja o zakupie zegarka marki Seiko jest gwarancją mądrego ulokowania swoich pieniędzy. Poszanowanie zasad klasycznej elegancji sprawia, że poszczególne egzemplarze nigdy nie wychodzą z mody. Z kolei wysokiej klasy materiały sprawiają, że zegarki działają bez szwanku przez długi czas. Sprzedawane są w oryginalnych opakowaniach z dołączoną do nich instrukcją. Każdy model objęty jest ponadto dwuletnią gwarancją.