Powstanie marki Seiko sięga 1881 roku, kiedy to Japończyk Kintaro Hattori założył własną manufakturę tworzącą zegarki. Początki jej istnienia nie były łatwe, co spowodowane było różnicami technologicznymi między zegarmistrzostwem azjatyckim a zachodnioeuropejskim. Przełomowym dla Seiko okazała się podróż Hattoriego do Europy, gdzie Japończyk bacznie obserwował świat produkcji zegarków w celu przeniesienia go na rodzimy grunt. Nowe technologie metod produkcji sprawiły, że w 1960 roku logo Seiko było rozpoznawalne nie tylko w Azji, ale również na pozostałych kontynentach.

czytaj dalej

Zegarki Seiko Diver

(21)

Popularność
  1. Bestseller
  2. LIMITED EDITION
  3. LIMITED EDITION
  4. LIMITED EDITION
    -10%
  5. LIMITED EDITION
Popularność

Dodatki o dużej wodoszczelności to wymagający temat. Nie każdy z modeli nadaje się jednak do tak wymagających aktywności, jakich jest pływanie i nurkowanie na dyżych głębokościach. Zegarki Seiko Diver to połączenie dobrze zaopatrzonego modelu o dużej wodoszczelności oraz świetnego designu. Postaw na dodatki najwyższej klasy i wybierz Seiko Diver.

Zegarki Seiko Diver – stworzone dla nurków

Marka Seiko słynie z produkcji zegarków stworzonych z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Przykładem są zegarki typu diver, które dedykowane są nurkom. Zegarki te charakteryzuje wysoka wodoszczelność, która pozwala nie tylko na pływanie, ale również na nurkowanie na większe głębokości w akwalungu. Każdy z modeli wyposażony jest w skalę tachometru umieszczoną na obrotowym bezelu, dzięki czemu można używać jej pod wodą. Zegarki Seiko Diver to imponująca różnorodność pod względem wyglądu, wśród której każdy znajdzie coś dla siebie. Zwolennicy eleganckiego designu, opartego o klasyczne wzornictwo, powinni zatrzymać się przy modelach których koperty zawieszono na wykonanych z najwyższej jakości stali szlachetnej bransoletach. Uwagę osób poszukujących zegarka o sportowym charakterze zwrócą modele, które wyposażono w paski stworzone z niekrępującego ruchów tworzywa sztucznego lub gumy.

Męski zegarek Seiko Diver i jego innowacyjne technologie

Marka Seiko to nie tylko nienaganny i różnorodny design, ale również idące z duchem czasów rozwiązania technologiczne. Wśród modeli typu diver, znajdziemy zegarki oparte o mechanizmy solarne, które pobierają energię do pracy poprzez kontakt z dowolnym źródłem światła, jak i zegarki za których działanie odpowiadają aparaty z automatycznym naciągiem, które napędzane są wraz z każdym ruchem nadgarstka ich właściciela.

System kinetyczny japońskiego zegarka dla nurków Seiko Diver

Niezwykle nowatorskim, autorskim rozwiązaniem opracowanym przez markę Seiko, są mechanizmy kinetic, które łączą w sobie zalety klasycznego mechanizmu kwarcowego oraz aparatu z automatycznym naciągiem. Zasady jego działania podobne są do mechanizmu automatycznego, jednak wytwarzana przez ruch nadgarstka energia zostaje kumulowana w specjalnym kondensatorze, co niweluje konieczność ciągłego noszenia modelu na ręku, lub używania rotomatu.

Seiko Prospex PADI – zegarek Seiko Diver na każde okoliczności

Na szczególną uwagę wśród zegarków Seiko Diver zasługuje linia Seiko Prospex PADI. Zegarki te sprawdzą się nie tylko w przypadku kontaktu z wodą, ale również w klimacie zróżnicowanych, górskich temperatur. Każdy z modeli posiada indeksy oraz wskazówki pokryte warstwą luminescencyjną, dzięki czemu odczyt aktualnych danych z cyferblatu nie stanowi problemu w nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach oświetleniowych.