Zegarek z kalkulatorem. Retro dodatek na co dzień

Съвети

Zegarek z kalkulatorem. Retro dodatek na co dzień

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

03 sierpnia 2018

Niektóre modele zegarków wyróżniają się wieloma funkcjami, jednak tylko niektóre z nich mają wśród nich kalkulator. Czy warto je wybrać? I które modele wyróżniają się tą funkcją? Co jeszcze znajdziemy w ich wyposażeniu? Odkryj współczesną wersję kultowych zegarków z kalkulatorem!

Zegarek z kalkulatorem – właściwości klasycznych zegarków

Współcześnie każdy ma kalkulator w swoim smartfonie, przez co funkcja ta została wyparta z zegarków i nie stanowi nawet tematu rozważań producentów. Tymczasem zaledwie paręnaście lat temu taki model był obiektem pożądania wielu gadżeciarzy. Zasłynęła w tym szczególnie marka Casio, producent modnych obecnie zegarków Casio Vintage, wśród których znajduje się reedycja bardzo popularnego w latach osiemdziesiątych modelu zegarka z kalkulatorem. Dzięki wyraźnemu ekranowi oraz licznym przyciskom bardzo łatwe było wykonanie podstawowych obliczeń – dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, a sam zegarek nie był przez to także znacznie powiększony.

Dlaczego warto wybrać taki zegarek? Obecnie kalkulator w takim urządzeniu nie jest w ogóle potrzebny ani nawet bardziej wygodny niż w smartfonie – ten w telefonie będzie także obsługiwał nieco bardziej skomplikowane obliczenia. Jednak modele zegarków z kalkulatorem są bardzo pożądane przez kolekcjonerów, dzięki czemu stanowią bardzo cenny egzemplarz w zbiorach każdego miłośnika zegarków vintage.

Wielki powrót mistrza - kolekcja zegarków z kalkulatorem

Obecny rynek dostarcza nam wiele nowości, wśród nich znalazły się także zegarki z kalkulatorem, ale w nowej, odświeżonej wersji. Marka Casio nieco zmodyfikowała design, jednak wciąż pamiętając o jego najważniejszej i najbardziej charakterystycznej cesze - ma odzwierciedlać stylistykę lat 80. Różnicę możemy odkryć także w technologii - współczesne zegarki z kalkulatorem wyposażone są w funkcje, których zabrakło w pierwszych tego typu modelach.

Zegarek męski Casio VINTAGE Oldschool Manish Color

Zegarki z kalkulatorem z serii Oldschool Manish Color to właśnie współczesna wersja kultowych modeli. Zauważymy nieco zaokrąglony kształt kopert, zminimalizowaną stylistykę wyświetlacza oraz inne materiały wykonania, do których tym razem należy kompozyt i guma. W kolekcji znalazły się modele o ciemnej kolorystyce, utrzymane w odcieniach czerni, bordo, granatu oraz zieleni, przykładowo - Casio CA-53WF-3BEF. Cała seria została wyposażona w funkcję drugiej strefy czasowej, alarm dzienny emitujący sygnał dźwiękowy, kalendarz automatyczny, 24-godzinny stoper z dokładnością pomiaru do 1/100 sekundy oraz omawiany kalkulator. Zegarki te to doskonała alternatywna dla osób ceniących nie tylko wyjątkowe dodatki, ale także gadżety usprawniające codzienne obowiązki i urządzenia sprzyjające różnym aktywnościom fizycznym.

Zegarek z kalkulatorem

Zegarek męski Casio VINTAGE Data Bank

Kolekcja Data Bank to z kolei modele o rozbudowanym wyposażeniu i ciekawym projekcie - nie musimy przyglądać się zegarkowi, aby odkryć, że jego koperta przypomina pomniejszoną wersją kalkulatora Casio. Zegarek DBC-32-1AEF z kolekcji Data Bank podobnie jak wymieniony wyżej model, posiada nie tylko podstawowe funkcje drugiej strefy czasowej, kalendarza i stopera, ale został wzbogacony także o wiele ciekawsze rozwiązania, do których należy podświetlenie Auto-Led, funkcja drzemki, nie jeden a 5 alarmów dziennych i wiele innych. Na uwagę na pewno zasługuje wbudowany kalkulator walut, działający po ręcznym wprowadzeniu kursów walut, pamięć pozwalająca na zapisanie 25 numerów telefonu, a także możliwość wyboru języka do wyświetlania dni tygodnia. Wszystko to mieści się w 37-milimetrowej kopercie, dzięki czemu, ten zegarek z kalkulatorem będzie odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Zegarek z kalkulatorem

Zegarki z kalkulatorem kupuj u autoryzowanych sprzedawców

Wybierając produkty z naszego sklepu, masz gwarancję autentyczności - wszystkie nasze zegarki posiadają certyfikat, a także gwarancję realizowaną przez oficjalnego dystrybutora danej marki. Wraz z zakupem produktów Casio otrzymujesz aż 3-letnią gwarancję z możliwością przedłużenia o kolejne 3 lata. Nie czekaj i wybierz jeden z dostępnych na naszej stronie zegarków.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.