Zegarki Adriatica - ponad 150 lat szwajcarskiej tradycji

Adriatica

Zegarki Adriatica - ponad 150 lat szwajcarskiej tradycji

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

05 stycznia 2018

Aby docenić markę zegarków, nie wystarczy tylko spojrzeć na kopertę czy tarczę. Nie pomoże nic znajomość mechanizmu, specyfikacji oraz dodatkowych funkcji, choćby były wyjątkowo wymyślne. Aby docenić zegarek, trzeba poznać historię jego marki. A wybitnie długą, ponieważ ponad 150-letnią, posiada marka zegarków Adriatica, wywodząca się ze szwajcarskiego kantonu Ticino.

Zegarki Adriatica to szwajcarska niezawodność

Kto nie słyszał powiedzenia, że coś działa „jak w szwajcarskim zegarku”? Opinia głosząca, że zegarki wyprodukowane właśnie we Szwajcarii są najsolidniejszymi na świecie, nie jest nieuzasadniona. Przez prawie dwieście lat szwajcarskie zegarki  dominowały na świecie i nie wygląda, by ta sytuacja miała się zmienić – dzięki najwyższej dokładności szwajcarskich inżynierów, zegarki z tego kraju będą uchodzić za najlepsze wiecznie. Marka zegarków Adriatica znajduje się jednak w ich czołówce, dzięki wspinaniu się na wyżyny fachu zegarmistrzowskiego i stosowaniu klasycznych, sprawdzonych metod budowy mechanizmów wraz z nowatorstwem konstrukcji i nietypowych rozwiązań.

Klasyczna elegancja zegarków Adriatica

Zegarki Adriatica to doskonałe, świetnie działające mechanizmy, niezwykły, elegancki i stylowy wygląd i przystępne ceny. Męskie zegarki Adriatica idealnie pasują do każdej stylizacji, jednak ich szyk i dostojność najlepiej poznać można w połączeniu ze strojem wyjściowym, takim jak garnitur lub marynarka. Stanowią zatem świetny wybór na każdą ważną uroczystość lub nawet do codziennego użytku w pracy. Natomiast damskie zegarki Adriatica na bransolecie będą wspaniale łączyć się z każdą wieczorową suknią, dopełniając jej szyku i sprawiając, że każda kobieta będzie promienieć jeszcze bardziej - da się to poznać po jednym spojrzeniu.

Zegarek damski Adriatica Classic A3403.1183Q

Zegarek damski Adriatica Classic A3403.1183Q to nie tylko solidny zegarek, ale także stylowa biżuteria. Niewielka koperta została połączona z bransoletą w oryginalnym kształcie - obydwie części mają odcień żółtego złota. Tak zaprojektowany czasomierz można założyć zarówno do biura, jak i wieczorowej sukni. 

zegarek-damski-adriatica-classic-a3403-1183q-1_1

Zegarek męski Adriatica Limited Mechanical Valjoux 7750 A8102.5224CH

Zegarek męski Adriatica Limited Mechanical Valjoux 7750 A8102.5224CH to model o uniwersalnym wyglądzie, który można nosić jako dodatek zarówno do preferowanej na co dzień koszuli, jak i eleganckiego garnituru. Pod czarnym cyferblatem otoczonym stalową kopertą w odcieniu srebra skrywa się mechanizm automatyczny zasilany za pomocą ruchu ręki.

zegarek-meski-adriatica-limited-a8102-5224ch-1

Czy zegarki Adriatica są dobre? Kilka słów o ich mechanizmie

Adriatica, jako reprezentant szwajcarskiej rodziny czasomierzy, oparta jest także na autorskich mechanizmach. I nie tylko na jednym ich rodzaju – korzysta bowiem zarówno z klasycznych, kwarcowych mechanizmów zasilanych baterią, jak również z automatycznych. Korzyści obu są różne – pierwsze zapewniają trwałe działanie i długie funkcjonowanie dzięki prostemu mechanizmowi, bez nagromadzenia drobnych elementów systemu napędowego. Drugie są dużo bardziej skomplikowane, a tym samym droższe i delikatniejsze, jednak zasila je tylko ruch ręki właściciela, przez co stanowią świetne eko-rozwiązanie dla miłośników ochrony środowiska.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.