Zegarki Frederique Constant - z dbałością o każdy detal

Frederique Constant

Zegarki Frederique Constant - z dbałością o każdy detal

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

29 lipca 2019

Friderique Constant to manufaktura tworząca zegarki z myślą o klientach, którzy potrafią docenić każdy z najmniejszych detali i szukają produktów dopracowanych w każdym szczególe. Klasyczny, a przy tym przyciągający uwagę design połączony został z precyzją, którą zapewniają szwajcarskie mechanizmy. Całość stworzona została z najlepszej jakości materiałów, czyniąc zegarki Friderique Constant produktami wyjątkowymi.

Zegarki Frederique Constant – rodzinna tradycja

Frederique Constant to rodzinne przedsiębiorstwo, założone w 1988 roku przez małżeństwo: Petera Constanta oraz Alett Frédérique Stas-Bax. Jego nazwa pochodzi od połączenia imion dwóch przodków: Frederique'a Schreinera oraz Constanta Stasa. Mimo krótkiej historii, manufaktura już od pierwszych dni istnienia dała się mocno zaznaczyć na rynku zegarmistrzowskim. W 1992 roku zaprezentowała sześć pierwszych, zmontowanych ręcznie modeli zegarków, których pracę oparto o precyzyjne, szwajcarskie mechanizmy.

Zegarki Frederique Constant - dla kogo?

Produkty sygnowane logiem Frederique Constant to zegarki, które przypadną do gustu wszystkim koneserom i użytkownikom wymagającym od czasomierza najwyższych standardów. Dopracowane w najdrobniejszym szczególe komponenty oraz umieszczone na nich specjalne zdobienia sprawiają, że każdy z modeli Frederique Constant jest na swój sposób wyjątkowy. Design zegarków łączy w sobie klasyczne i sprawdzone rozwiązania z przyciągającymi uwagę motywami. Męskie i damskie zegarki Frederique Constant to idealny dodatek do bardziej formalnych, wieczorowych stylizacji.

Frederique Constant – zegarki in-house

W czasach obecnych znakiem rozpoznawczym marki Friderique Constant jest to, że samodzielnie zajmuje się produkcją wielu z komponentów składających się na sygnowane jej logiem zegarki. Frederique Costant to producent kalibrów, w których wmontowane są takie autorskie kompilacje jak: wieczny kalendarz, tourbillon, czy chronograf z funkcją flyback. Pod płaszczykiem klasycznej stylistyki ukryte zostały dopracowane w każdym detalu szczegóły oraz mechanizmy in-house, które wprost imponują swoją precyzją i niezawodnością działania. Manufaktura swoją siedziba ma w stolicy zegarmistrzostwa, czyli Genewie, gdzie na powierzchni 3200 metrów kwadratowych znajdują się znajdują się nie tylko sektory montaży zegarków, ale również stanowisko montażu kalibrów oraz rozbudowany dział kontroli jakości.

Frederique Constant Hybrid Manufacture Automatic Limited Edition FC-750DG4H6

Frederique Constant Hybrid Manufacture Automatic Limited Edition FC-750DG4H6 to wyjątkowy zegarek hybrydowy, łączący w sobie cechy klasycznego czasomierza automatycznego z funkcjonalnością typową dla inteligentnych urządzeń typu smartwatch, które wywoływane są w intuicyjny sposób, za pomocą umieszczonego po lewej stronie koperty przycisku. Wśród nich warto wymienić śledzenie aktywności fizycznych, monitoring snu oraz powiadomienia w formie wibracji oraz dźwięku. Do wykonania srebrnej koperty użyto najwyższej jakości stali szlachetnej. Komfort noszenia zapewnia czarny skórzany pasek, któremu uroku nadają dodatkowe przeszycia w kolorze niebieskim. Na giliszowanym cyferblacie umieszczono dodatkowe sub-tarcze datownika oraz czasu dobowego. Całość przykryto niezawodnym szkiełkiem szafirowym, które gwarantuje skuteczną ochronę przed każdym rodzajem zarysowań. Za precyzyjne wskazywanie czasu odpowiedzialny jest manufakturowy mechanizm automatyczny FC 750, który wsparto technologią Calibr Analytics, pozwalającą na wychwytywanie odchyłów jego pracy.

Frederique Constant Worldtimer Manufacture Automatic FC-718GRWM4H6

Frederique Constant Worldtimer Manufacture Automatic FC-718GRWM4H6 to kolejny model, potwerdzający dbałość o detale oraz wyjątkowość towarzyszącą manufakturze Frederique Constant. Na jego zielonej tarczy umieszczono motyw mapy świata wraz z obrotowym dyskiem, odpowiedzialnym za wskazywanie czasu w 24 miastach. Model wyposażono w srebrną kopertę ze stali szlachetnej, którą zawieszono na zielonym pasku ze skóry aligatora, który wzbogacono o białe obszycia na krawędziach. Całość przykryto za pomocą wypukłego szkiełka szafirowego, które skutecznie chroni przed zarysowaniami, a dodatkowo ułatwia odczytywanie danych z tarczy. Indeksy oraz wskazówki wypełnione zostały warstwą luminescencyjną. Za pracę zegarka odpowiada mechanizm automatyczny Kaliber FC-718. Którego rezerwa chodu pozwala na 42 godziny pracy, bez konieczności zakładania go na rękę.

Frederique Constant Flyback Automatic Chronograph FC-760N4H6

Frederique Constant Slimline Moonphase Manufacture Automatic FC-760N4H6 to uosobienie tego, z czym kojarzone są zegarki sygnowane logiem marki. W srebrnej kopercie ze stali szlachetnej zamknięto giliszowany w stylu Clou de Paris granatowy cyferblat z dodatkowy sub-tarczami chronografu z funkcją flyback, która pozwala na jego wyzerowanie, bez utraty wyników odmierzonego już czasu. Koło kolumonowe sprawia, że funkcje stoperowe sterowane są przy pomocy jednego przycisku, umiesczonego przy główce naciągowej. Całość przykryta została szkiełkiem szafirowym, które posiada 9 na 10 punktów w Skali Mohsa i może być zarysowane wyłącznie za pomocą diamentu. Warstwa luminescencyjna, którą wypełnione smukłe wskazówki, pozwala na odczyt godziny w każdych warunkach. Wyjątkowości nadaje modelowi manufakturowy mechanizm automatyczny FC-760 ze zdobieniami genewskimi, który wyposażono w 32 klejnoty oraz rezerwę chodu, pozwalającą na 38 godzin nieprzerwanej pracy.

Frederique Constant Slimline Manufacture Automatic FC-710V4S4

Frederique Constant Slimline Manufacture Automatic FC-710V4S4 to propozycja wyjątkowo smukłego zegarka, który zachwyca swoim eleganckim charakterem. Wykonaną ze stali szlachetnej, wyjątkowo cienką kopertę w kolorze różowego złota zawieszono na wyjątkowo wygodnym, brązowym pasku ze skóry. Biały cyferblat, na którym umieszczona została dodatkowa sub-tarcza datownika dni miesiąca, przykryta została za pomocą wyjątkowo trwałego szkiełka szafirowego. Precyzję chodu zapewnia manufakturowy mechanizm automatyczny FC-710, który posiada 26 klejnotów.

Zegarek męski Frederique Constant Slimline Moonphase Manufacture Automatic FC-705WR4S6

Kolejną propozycją męskiego zegarka syngowanego logiem marki Frederique Constant jest model FC-705WR4S6. Ze srebrną kopertę ze stali szlachetnej oraz cyferblatem w tym samym kolorze w idealny sposób kontrastuje czarny pasek, do którego wykonania użyto najwyższej jakości skóry naturalnej. Model wyposażono we wskaźnik faz księżyca, który umieszczony został tuż przy godzinie szóśtej. Precyzyjne działanie zapewnia aparat automatyczny Kaliber FC-705, posiadający 26 klejnotów oraz rezerwę chodu, zapewniającą 42 godziny pracy.

Frederique Constant Moonphase Stars Manufacture Automatic FC-701BSD3SD6

Zegarki Friderique Constant to nie tylko modele dedykowane mężczyznom, ale również stylowe i równie niezwykle zegarki damskie. Idealnym przykładem jest model FC-701BSD3SD6. Na tarczy w kolorze emitującym rozgwieżdżone niebo umieszczono srebrne zdobienia w postaci ciał niebieskich. Przy godzinie dwunastej umieszczono idealnie wpasowujący się w całą koncepcję wskaźnik faz księżyca. Model wyposażono w zdobioną diamentami srebrną kopertą oraz w czarny pasek ze skóry naturalnej. Jego pracę oparto o manufakturowy mechanizm automatyczny FC-701, który osadzony został na 26 kamieniach i pozwala na 42 godziny pracy bez konieczności zakładania zegarka na nadgarstek. Pracę aparatu można obserwować poprzez zakręcany, transparentny dekiel.

Frederique Constant Slimline Midsize FC-245N4S6

Kolejną propozycją wyjątkowego damskiego zegarka jest model Frederique Constant Slimline Midsize FC-245N4S6. Srebrna koperta ze stali szlachetnej w idealny sposób kontrastuje z granatowym paskiem oraz cyferblatem w tym samym kolorze. Model wyposażono w dodatkową sub-tarczę sekudnika, ulokowaną przy godzinie szóstej, oraz w analogowy datownik dni miesiąca, który znajduje się tuż przy indeksie wskazującym godzinę trzecią. Precyzyjną pracę zapewnia szwajcarski mechanizm kwarcowy, który zasilany jest za pomocą baterii.

Frederique Constant - sposób na nieskazitelną stylizację

Jak widać, zegarki Frederique Constant to produkty dedykowane prawdziwym, potrafiącym docenić kunszt każdego detalu koneserom. Klasyczny design nadaje całości eleganckiego charakteru, a zastosowane materiały zapewniają imponującą jakość wykonania oraz odporność na wszelkie urazy. Nie można także zapominać o mechanizmach in-house, ktore poza niesłychaną precyzją we wskazywaniu czasu dodają całości niebywałego uroku.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.