Zegarki w imię ekologii

Porady

Zegarki w imię ekologii

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

04 marca 2020

Jeśli już od dłuższego czasu podejmujesz działania na rzecz środowiska i natury, to bardzo dobrze. Natomiast jeśli temat ekologii jest Tobie odległy, to może zachęcimy Cię do pewnych przemyśleń związanych z ochroną środowiska.

Dołącz z nami do ochrony środowiska

Żyjemy w takich czasach, że nie sposób jest być obojętnym na otaczający nas świat, a przede wszystkim na nasze środowisko, które jest naszym życiem. Żyjemy w takich czasach, że nieprzemyślane decyzje z przeszłości mogą obecnie być katastrofalne w skutkach. I to jest realne zagrożenie. Może masz już dość, że dzień w dzień, z każdej strony napotykasz się na apele, odezwy, przypomnienia. Nie bądź tym zdziwiony, bo tak będzie dopóki człowiek nie zmieni swojego nastawienia do przyrody i środowiska. Dopóki nie zrozumie, że jesteśmy egoistycznymi zwierzętami, które zagarnęły dla siebie całą ziemię, nie martwiąc się o inne gatunki zwierząt.

Ochrona środowisko lifestyle

Mamy do Ciebie pytanie, co Ty zrobiłeś dla swojego domu - planety, by chronić ją przed zniszczeniem? Czy wiedziałeś, że przeciętny Polak rocznie produkuje ok. 300 kg śmieci? Nie robi wrażenia? To teraz pomnóż to przez ilość mieszkańców naszego kraju, czyli przez ok. 38 mln osób. Otrzymamy imponujący wynik - ponad 11 mld kg śmieci rocznie, a to tylko jedna Polska. Znając te liczby, wyobraź sobie jaka gigantyczna ilość śmieci jest produkowana rocznie przez ludzi na całym świecie. Robi wrażenie, czyż nie? Chyba nie chcesz żyć w świecie, gdzie zamiast drzew co krok potykamy się o góry śmieci?

Zainspiruj się i pomóż Naturze

Jest wiele możliwości dbania i walki o środowisko. Takie czynności, które można wykonywać każdego dnia np. właśnie segregując śmieci, czy ograniczając użytkowanie plastiku i tworzyw sztucznych. Istnieją również organizacje międzynarodowe jak na przykład WWF, która zajmuje się ekologią, ochroną środowiska naturalnego oraz walką z jego degradacją.

Jednak czy tym organizacjom ktoś pomaga? Oczywiście, że tak - wiele marek również związanych z zegarkami - i to nie tylko w sposób finansowy, ale też jednocześnie edukują społeczeństwo na temat flory i fauny naszej Matki-Ziemi. Warto więc - jeśli masz zamiar nabyć nowy zegarek, a jednocześnie chcesz być eko i zrobić coś dobrego - zastanowić się nad kupnem zegarka z przesłaniem, który realnie pomoże chronić środowisko, a do tego będzie użyteczny.

Plantwear drewniane zegarki Urban dąb

Przedstawiamy Tobie kilka marek i kolekcji, obok których nie można przejść obojętnie, a które sprawią, że staniesz się jednym z promotorów ekologicznego podejścia do życia.

Marka Bering pomaga ratować polarne niedźwiedzie

Pierwszą marką, która pomaga chronić środowisko jest marka Bering, która współpracuje z organizacją Polar Bears International zajmującą się ochroną środowiska Arktyki. Fundacja głównie walczy, by ratować zagrożone wyginięciem niedźwiedzie polarne, które są nieodłącznym elementem tamtejszego zimnego krajobrazu.

Dlaczego akurat marka Bering? Ponieważ czerpie ona inspiracje do tworzenia nowych modeli z ascetycznych i bezkresnych lodowych przestrzeni Arktyki. By ratować niedźwiedzie polarne i jak najdłużej zachować naturalne piękno zimowej krainy, firma Bering co roku wypuszcza na rynek zegarki ze specjalnej damskiej kolekcji Charity. Marka ze sprzedaży każdego modelu przekazuje 15 dolarów na fundację Polar Bear International. Dlatego jeśli lubicie luksusowe i subtelne zegarki o łagodnych liniach i kształtach, proponujemy Wam wyjątkowe zegarki na przykład Bering Classic Diamond Charity 13326, czy Bering Ceramic Charity 11429. Oba w różnym stylu, ale za to robią wrażenie, a przede wszystkim pomagają.

Zegarek damski Bering Charity lifestyle

Chroń Oceany wraz z Seiko i Oris

Będąc przy ochronie fauny i flory naszej planety - również tej znajdującej się w oceanach, warto zwrócić uwagę na ofertę marek Seiko i Oris.

“Czy wiedzieliście, że 94% życia na Ziemi odbywa się właśnie w głębinach morskich? Do tego ludzie jak dotąd poznali około 5% geografii podwodnego świata.”

Dużo, czy mało według Ciebie? To teraz pomyśl, że do tej znacznej większości trudno jest się dostać człowiekowi. Jest to prawdziwy podwodny świat, do którego nie mamy wstępu. Pewnie powiesz, że mamy poznane chociaż te 5%. Tylko co z tego, jeśli te pare procentów jest już prawie całkowicie zanieczyszczone. Dlatego wyżej wspomniane marki chcą pomóc działać.

"Save the Ocean"

Marka Seiko wypuściła na rynek specjalną kolekcję “Save the Ocean”. Część dochodów ze sprzedaży tych zegarków firma przekaże na organizację Fabien Cousteau Ocean Learning Center.

Więcej o Fabien Cousteau Ocean Learning Center

Fabien Cousteau Ocean Learning Center zajmuje się ochroną wód i oceanów na świecie, a także podnosi świadomość i uczy ludzi, w jaki sposób chronić wodne środowisko, jak dbać o zagrożone siedliska stworzeń morskich. Nic dziwnego, że Seiko postępuje zgodnie z zasadą i słowami Jacquesa-Yvesa Cousteeau’a:

“People protect what they love, they love what they understand and they understand what they are taught.”

Dlatego warto zainwestować w jeden z zegarków Seiko: SRPE09K1, SSC701P1, SRPD11K1, i właśnie w taki łatwy, przyjemny i pożyteczny sposób pomóc podwodnemu światu.

Zegarki męski Seiko Save the Ocean lifestyle

Oczyść z nami Oceany

Z kolei marka Oris, by działać na rzecz ochrony wodnego środowiska, wypuściła na rynek dwa limitowane zegarki. Pierwszy z nich Oris Aquis Clean Ocean 01 733 7732 4185-Set powstał w nakładzie 2000 sztuk. Oris, oprócz uświadamiania, również tworzy z ekologicznych materiałów. Zakręcany dekiel tego zawiera medalion wykonany z tworzywa PET uzyskanego z recyklingu. Model powstał we współpracy z organizacją Pacific Garbage Screening, która walczy z zanieczyszczeniami i odpadami w oceanach. Stowarzyszenie stworzyło specjalne urządzenie-platformę PGS umieszczoną na żyroskopach oceanicznych, filtrujące z wód tworzywa sztuczne i mikroplastik.

Zegarek Oris rekiny woda lifestyle

Ratuj wymierające gatunki

Kolejnym zegarkiem marki, który powstał w nawiązaniu do ochrony wodnego środowiska, jest zegarek Oris Aquis Hammerhead Automatic Limited Edition 01 752 7733 4183-Set RS. Jego nakład wynosi również 2000 modeli i powstał we współpracy z organizacją non-profit Pelagios Kakunjá zajmującą się ochroną rekinów.

Sama nazwa zegarka nawiązuje do zagrożonego wyginięciem rekina głowomłota. Nic dziwnego, bo, jak mówi Sylvia Earle:

“We need to respect the oceans and take care of them as if our lives depended on it. Because they do."

Bądź ekologiczny z marką Timberland

Oprócz podejmowanych działań na rzecz ochrony środowiska różne marki zegarków tworzą swoje produkty z ekologicznych materiałów. Taką marką, która podąża w stronę zielonych technologii jest marka Timberland, która swoje produkty tworzy z PET - czyli ze 100% przetworzonych plastikowych butelek oraz z naturalnej, ekologicznej skóry. Jedną z takich kolekcji jest Marblehead, do której paski do zegarków tworzone są właśnie z ekologicznej skóry. Zegarki te będą świetnym wyborem dla osób, które cenią sobie dbanie o środowisko.

Zegarek Timberland Eko PET lifestyle

Małe zmiany wprowadzone teraz mają wielki wpływ na przyszłość. Pomóż nam chronić naszą planetę. Zrób mały krok, wybierając zegarki, które przyczyniają się do dbania o nasz dom. Nie bądź obojętny.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.