Oś czasu historii
firmy Suunto

Firma Suunto została założona w Finlandii ponad 80 lat temu, kiedy słynny biegacz na orientację i miłośnik sportów outdoorowych, Tuomas Vohlonen, wynalazł metodę masowej produkcji kompasów wypełnionych płynem.

Od tej pory firma pozostaje czołowym innowatorem w branży produkowanych ręcznie zegarków sportowych, przyrządów i komputerów nurkowych, które są testowane w najsurowszych warunkach na całym świecie. Ludzie od niepamiętnych czasów badają nowe terytoria. Zmieniły się tylko narzędzia, które im w tym towarzyszą.

Słowo "Suunto" pochodzi od fińskiego słowa oznaczającego "kierunek". Wymawiamy je "Sun-to".

 • 1936

  1936 Tuomas Vohlonen wynalazcy, opracował i opatentował metodę produkcji kompasu wypełnionego płynem, dzięki czemu igła stała się o wiele stabilniejsza, a odczyty łatwiejsze i dokładniejsze.

 • 1965

  1965 Firma Suunto wprowadza na rynek SK-4, pierwszy na świecie kompas nurkowy. Powstaje marka Suunto Diving!

 • 1998

  1998 Suunto Vector to pierwszy outdoorowy komputer naręczny. Wyjątkowe cechy oraz kultowa wręcz konstrukcja zegarka Vector sprawiły, że stał się on jednym z najlepiej sprzedających się produktów firmy Suunto.

 • 2012

  2012 Najwyższej jakości zegarek outdoorowo - treningowy Suunto Ambit, łączący niezrównane możliwości odbiornika GPS z funkcjami monitorującymi parametry ciała oraz z eleganckim wyglądem, otrzymuje doskonałe recenzje od niezależnych autorytetów na całym świecie.

 • 2016

  2016 Rozwiązanie Suunto Spartan obejmuje zegarki GPS linii Suunto Spartan i odnowiony serwis Suunto Movescount. Oferują precyzyjne sportowe dane i wskazówki treningowe.