Astrologiczne nowinki ze świata biżuterii i zegarków

Rozmaitości

Astrologiczne nowinki ze świata biżuterii i zegarków

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

24 stycznia 2023

To, co nieznane i odległe jest najbardziej inspirujące. Dlatego dla wielu projektantów źródłem natchnienia stała się astronomia, jak i astrologia. Przedstawimy wam kilka nieziemsko interesujących modeli zegarków, jak i biżuterii. Zabierzemy Was w podróż prosto do gwiazd!

 

Balticus – zegarki prosto z gwiazd

Czym są meteory? To jasne ślady na niebie, które potocznie nazywane są spadającymi gwiazdami. Wzbudzają w ludziach wiele emocji i ekscytacji. Sporo osób przypisuje im magiczne właściwości, wierząc, że spełniają życzenia. Gdy taka gwiazda przetrwa długą podróż na ziemie, przybiera postać ciała stałego. Od tej pory nazywamy ją meteorytem. Marka Balticus daje nam możliwość posiadania na własność kawałka meteorytu. Wszystko za sprawą kolekcji Gwiezdny Pył Meteoryt. Tarcze zegarków wykonano z tego niezwykłego materiału. Zyskały wyjątkową szarą barwę, jak i nietuzinkową fakturę. Projektanci w tym przypadku nie tylko zainspirowali się astronomią, oni wprost wykorzystali materiał pochodzący z przestrzeni kosmicznej. Czy może być coś bardziej niezwykłego, od zegarka z kawałkiem pozaziemskiego materiału?

 

Balticus Gwiezdny Pyl Meteoryt

 

Podróż na księżyc wraz z marką Schaumburg

Księżyc, luna lub srebrny glob to kilka nazw tego samego ciała niebieskiego. Znajduje się on 384 400 kilometrów od Ziemi i stanowi jej naturalnego satelitę. Wierzenia ludowe przypisują mu magiczną moc. Religie plemienne uznawały bóstwa lunarne za stworzycieli świata. Jedną z nich jest bogini Attaentsic u Irokezów. Eskimosi składali hołd bóstwu naczelnemu, którego nazywano Alignak. Księżyc to jedyne ciało niebieskie, na którym stanęła ludzka stopa, a doszło do tego w 1969 roku – dokonali tego amerykanie podczas misji Apollo 11, Neil Amstrong oraz Edwin „Buzz” Aldrin. Księżyc ciekawił i inspirował od zawsze. Najlepszym tego przykładem są zegarki marki Schaumburg z kolekcji Moon. Tarcze zdobi wizerunek księżyca. Modele wyposażono w niezwykle precyzyjny wskaźnik faz księżyca, maksymalny błąd we wskazaniach wynosi dobę na 122,5 roku. Zegarki Schaumburg charakteryzuje niebanalny design i doskonała precyzja.

 

Schaumburg Moon Meteorite sch-mnme

 

Czerp wiedzę z faz Księżyca

Księżyc po słońcu jest najjaśniejszym i najlepiej widzianym, ciałem niebieskim. Powszechnie wiadomo, że nie emituje on własnego światła, tylko odbija promienie słoneczne. Poprzez oświetlanie księżyca pod różnym kątem, powstają fazy księżyca. Wyróżniamy cztery: Nów, Pierwsza Kwadra Księżyca, Pełnia Księżyca i Ostatnia Kwadra Księżyca. Powszechnie wiadomo, że księżyc ma znamienny wpływ na oceany, wzrost warzyw czy owoców. Cykl księżycowy wskazuje najlepszą porę na siew, jak i zbiór plonów. Sporo osób zastanawia się, jaki wpływ ma księżyc na zachowanie ludzi i czy je w jakikolwiek sposób determinuje? Co prawda nie ma żadnych naukowych dowodów na taką zależność. Wiele osób zauważa jednak spadek jakości snu w trakcie pełni, jak i rozdrażnienie. Pewnie jesteście ciekawi, co łączy księżyc z zegarkami? Odpowiedź jest bardzo prosta: wskaźnik faz księżyca. Jest to mały otwór, przypominający księżyc w nowiu (rogal). Znajduje się on zarówno w męskich, jak i damskich zegarkach. Wśród marek, które często wyposażają swoje zegarki, w tę funkcję są: Zeppelin, Adriatica, Herbelin, jak i Meister Singer.

 

zegarek damski z fazami ksiezyca Adriatica Moon Phase

 

Zodiakalny kalejdoskop wraz z marką Timex

Astrologie praktykowano już w starożytności. Jest to swego rodzaju wróżbiarstwo i polega na odczytywaniu przyszłości ludzi oraz wydarzeń na podstawie położenia ciał niebieskich. Wyróżniamy 12 znaków zodiaku. Każdy z nich odwzorowuje rozwój człowieka oraz zmiany, jakie w nim zachodzą. Koło zodiaku dzielimy na dwie części. Do pierwszej północnej przynależą Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew i Panna. W ich władaniu jest niebo, jak i wiosna oraz lato. Znaki te charakteryzuje przyziemność. Jest dla nich ważne to, co jest obecnie. Stawiają na rozwój w sferze zawodowej i intelektualnej.

 

Półkulę południową reprezentują: Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik oraz Ryby. Osoby spod tych znaków charakteryzuję oddanie sferze duchowej. Cechuje je głębia, jak i wrażliwość, są stworzone do wyższych celów. Stawiają one głównie na rozwój wewnętrzny. Marka Timex przemyciła inspirację astrologią w kolekcji damskiej Celestial. Granatowe tarcze pokryte brokatem przypominają niebo, a indeksom nadano kształt gwiazd. Po prawej stronie umieszczono wizerunek księżyca. Cała magia zegarka polega na wykorzystanym w nim podświetleniu Indiglo, dzięki któremu indeksy przybierają kształt znaków zodiaku!

 

Timex Celestial tw2v493000

 

Biżuteria z gwiazdą dla gwiazdy

Astronomiczne inspiracje odnajdziemy również w biżuterii. Jednym z ulubionych motywów projektantów są gwiazdy. Naukowo gwiazdy to olbrzymie kule gorącego gazu, w skład którego wchodzi głównie wodór i hel. My z ziemi postrzegamy je jako piękne połyskujące punkty. Wierzenia ludowe przypisują im właściwości ochronne. Symbolizują również prawdę, nadzieję czy też szczęście. Jesteśmy przekonani, że urocze kolczyki z kolekcji Sadie marki Fossil, przyniosą wiele pomyślności. Motyw księżyca jest po sercu jednym z najbardziej pożądanych i lubianych. Tajemnica i blask Luny odwzorowany w damskiej biżuterii przyciąga ludzkie spojrzenia. Nas zauroczył kaskadowy naszyjnik Sentimental od marki Emporio Armani. Składa się on z dwóch połączonych ze sobą łańcuszków oraz zawieszek. Pierwszej nadano kształt gwiazdy, drugiej księżyca. Całość prezentuje się elegancko i dziewczęco zarazem.

 

naszyjnik damski kaskadowy Emporio Armani

 

Zainspiruj się astrologią i astronomią

Inspiracji i natchnienia można szukać wszędzie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć dookoła. Astronomia, jak i astrologia od zawsze towarzyszyły ludziom. Wierzono w jej symbolikę, jak i wpływ na ludzkie losy. Biżuteria oraz zegarki opatrzone tymi motywami nie tylko zdobią, ale przyciągają pozytywną energię. A ciebie co bardziej przyciąga astronomia i podróż na księżyc? Czy wiara w przyszłość zaklętą w horoskopie astrologicznym?


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.