Czy to najpiękniejszy zegarek na rynku? Testujemy Certinę DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds [RECENZJA]

Certina

Czy to najpiękniejszy zegarek na rynku? Testujemy Certinę DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds [RECENZJA]

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

09 lipca 2024

Lato dało mi niepowtarzalną okazję do przetestowania zegarka Certina DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds. Model  bardzo szybko skradł moje serce, nie tylko ze względu na jego praktyczność, ale i niezaprzeczalny styl, który dodaje luksusu każdej stylizacji. W tej recenzji szczegółowo opiszę, dlaczego Certina DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds wyznacza nowe standardy w kategorii damskich zegarków. 

 
 

Moje pierwsze wrażenia z Certiną DS Action Lady Powermatic 80

Gdy otrzymujemy zegarek do recenzji, często nie wiemy, co zastaniemy w pudełku. Kiedy po raz pierwszy otworzyłam pudełko tej Certiny, jej piękno momentalnie mnie urzekło. Na samym początku moją uwagę przyciągnęła perłowa tarcza, która zachwycała niebanalnymi odcieniami zieleni, fioletu i niebieskiego. Te mieniące się kolory dają efekt, który nieustannie przyciąga wzrok. Tarcza jest dodatkowo ozdobiona ośmioma diamentami, co w połączeniu z jasną obudową tworzy zachwycający kontrast.

 
 

Ustawienie daty i godziny - zakręcana koronka moim faworytem

Ustawianie zegarka Certina DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds okazało się niezwykle proste, co jest dużą zaletą, szczególnie gdy często podróżujemy lub zmieniamy strefy czasowe. Zakręcana koronka, oprócz tego, że zwiększa bezpieczeństwo zegarka przed wodą i kurzem, jest także niezwykle wygodna w użyciu. Ustawienie dokładnej daty i godziny zajęło mi dosłownie chwilę. Koronka obraca się płynnie i precyzyjnie, co pozwala na szybkie i bezproblemowe dokonanie potrzebnych korekt. Ta funkcja sprawia, że zegarek jest nie tylko piękny i funkcjonalny, ale również przyjazny w codziennym użytkowaniu.

 
 

Kunszt materiałowy i design, który przyciąga wzrok

Elegancja zegarka Certina DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds manifestuje się nie tylko poprzez jego funkcjonalność, ale przede wszystkim przez starannie dobrane materiały i szczegółowość wykonania. Obudowa zegarka, stworzona z polerowanej stali szlachetnej, zapewnia trwałość oraz gustowny wygląd. Design zegarka łączy w sobie elementy klasyczne i nowoczesne, z eleganckimi liniami, które podkreślają jego charakter. Złote elementy, takie jak koronka czy centralne ogniwa bransolety, wykonane metodą PVD, wnoszą ciepły akcent, doskonale komponujący się z chłodnym odcieniem stali. 

 
 

System Double Security: Synonim wytrzymałości i niezawodności w zegarkach Certina

System Double Security (DS), który znajdziemy w zegarku Certina DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds, to znak rozpoznawczy marki, gwarantujący wyjątkową wytrzymałość na wstrząsy oraz doskonałe uszczelnienie. Dzięki temu, zegarek oferuje imponującą wodoszczelność do 200 metrów. Nie bałam się nosić go podczas ulewnego deszczu, czy mycia rąk. Teoretycznie można byłoby w nim nawet pływać. System DS nie tylko chroni mechanizm przed wodą, ale także zabezpiecza go przed pyłem, brudem i drobnymi uszkodzeniami, które mogą wynikać z codziennego użytkowania. To połączenie funkcjonalności i ochrony sprawia, że Certina DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds jest  trwałym i niezawodnym zegarkiem na lata.

 
 

Mechanizm Powermatic 80 w pełnej krasie

Mechanizm Powermatic 80, który napędza zegarek Certina DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds, jest prawdziwym dziełem sztuki zegarmistrzowskiej. Zapewnia on niezwykłą rezerwę chodu do 80 godzin, co oznacza, że zegarek może pracować prawie cztery dni bez ponownego nakręcania. Dodatkowo, Certina wzbogaciła ten model o przeszklony dekiel, który pozwala użytkownikom podziwiać skomplikowany mechanizm. 

 
 

Certina DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds - podsumowanie i cena

Certina DS Action Lady Powermatic 80 Diamonds to zegarek, który doskonale współgra z różnorodnymi stylizacjami, od codziennych po wyjątkowe okazje. Dzięki swojej uniwersalności, elegancji i wytrzymałości, jest idealnym wyborem dla każdej kobiety, która ceni sobie piękno, jak i trwałość swoich akcesoriów. W cenie 4 400,00 zł otrzymujemy nie tylko doskonale wykonany, przepiękny zegarek z diamentami, ale i niezniszczalny produkt, który posłuży przez dekady. W Zegarowni.pl można zakupić go w wygodnych ratach 0% poprzez PayU lub w Credit Agricole, co sprawia, że luksus staje się bardziej dostępny. Bez wątpienia, jest to inwestycja, którą każda koneserka wyrafinowanych i jakościowych rzeczy powinna rozważyć.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.