Czy w Bałtyku pływają delfiny? Tak, ale pod warunkiem, że masz zegarek Błonie!

Błonie

Czy w Bałtyku pływają delfiny? Tak, ale pod warunkiem, że masz zegarek Błonie!

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

18 maja 2023

Czy w Bałtyku można spotkać delfiny? Odpowiem przewrotnie — tak, jeśli wejdziesz do wody, mając na nadgarstku zegarek z kolekcji Błonie Delfin! Jeśli chodzi o prawdziwe — zdarza się je ujrzeć w rodzimym morzu, ale wciąż jest to rzadkość. Zapraszam na prezentację jednej z najbardziej letnich kolekcji od polskiego producenta.

 
 

Zegarki Błonie Delfin — spójrzmy na detale

Tym, co zwraca uwagę w pierwszej kolejności, gdy spojrzymy na zegarki Błonie Delfin, jest fakt, że wszystkie są umocowane na parcianych paskach z materiału tekstylnego NATO. Do wyboru mamy warianty: granatowy, czarny, złoty oraz w podłużne, czerwono-granatowo-szare pasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zegarki z tej linii idealnie sprawdzą się w letnich miesiącach — zapewniają komfort użytkowania i są łatwe do wyczyszczenia.

 

Zegarek Błonie Delfin

 

Fakturowana tarcza przywodzi na myśl morskie fale, a wrażenie to podtrzymuje wizerunek tytułowego delfina, umieszczony na wysokości godziny szóstej. Indeksy liniowe robią wyjątek dla arabskich wskaźników oznaczających godziny dwunastą oraz szóstą. Pokrywa je, podobnie jak wskazówki, powłoka luminescencyjna, która zapewnia wygodny odczyt w ciemności. Cyferblat zabezpiecza podwójnie wypukłe szkło mineralne.

 

Licząca 42 mm koperta została we wszystkich wersjach wykonana z wysokiej jakości stali szlachetnej. Jest okrągła i smukła, a od spodu zamyka ją dekiel ozdobiony postacią delfina. W środku znajduje się japoński mechanizm kwarcowy Miyota 2035. Zasila go bateria, której żywotność liczy około 3 lat. Wodoszczelność licząca 50 metrów zapewnia odporność na większe zachlapania.

 

Zegarek Błonie Delfin

 

Zegarek w stylu retro diverów, czyli czym inspirowany jest model Błonie Delfin

Fabryka Błonie rozpoczęła produkcję zegarków naręcznych już w drugiej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Mimo że nie potrwała ona długo, zdążyła zaowocować w modele, które są kultowe do dziś i stanowią inspirację dla współczesnych twórców reaktywowanej w 2014 roku marki.

 

Nie inaczej było w przypadku Delfina. Jego powstanie to wynik inspiracji dwudziestowiecznym pierwowzorem. Jak pisze producent, projekt nawiązuje stylem do retro diverów, ale ma też wiele cech typowych tylko dla zegarków Błonie. Bezpośrednim odniesieniem jest na przykład kształt wskazówek godzinowej i minutowej oraz układ i kształt ręcznie nakładanych indeksów.

 

Zegarek Błonie Delfin

 

Chroń Bałtyk wraz z marką Błonie

Błonie to pasja do klasycznego rzemiosła, tradycyjnego zegarmistrzostwa z wieloletnią tradycją. Ale to nie wszystko. Marka pragnie także być nośnikiem polskiego dziedzictwa i historii, której częścią jest, nie da się zaprzeczyć, Morze Bałtyckie. Stąd decyzja o wsparciu Fundacji MARE, która zajmuje się działaniem na rzecz ochrony polskiego morza. Każdy sprzedany egzemplarz Błonie Delfin to 100 zł przekazane na realizację celów statutowych organizacji. Razem możemy zrobić coś dobrego dla morza!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.