Czy zegarek dla leworęcznych istnieje?

Porady

Czy zegarek dla leworęcznych istnieje?

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

01 lipca 2020

Zegarek dla leworęcznych jeszcze niedawno wydawał się śmiesznostką i raczej ciekawostką niż czymś oczywistym. Na szczęście zmiany w tej materii przyszły już jakiś czas temu a rynek zegarków dla osób posługujących się lewą ręką poszerzył się i wzbogacił o piękne modele.

Kto nosi zegarek na prawej ręce?

Noszenie zegarka na prawej ręce jest oczywiste dla osób z wiodącą lewą ręką. W końcu osoba praworęczna też nie byłaby zachwycona, gdyby pasek z klamerką regularnie odciskał jej się na nadgarstku podczas np. pisania długopisem przez dłuższy czas czy też zahaczając nim o wszystko podczas czynności wykonywanych prawą ręką. Z podobnych pobudek powstały również właśnie długopisy dla leworęcznych, profilowane ołówki dla dzieci uczących się pisać lewą ręką czy też niektóre przedmioty codziennego użytku.

Kto z leworęcznych osób koniecznie musi nosić zegarek na ręce prawej? Żołnierze oraz wojskowi, którzy aktywnie używają ręki wiodącej, zaś przedstawiciele mniej dynamicznych zawodów spokojnie mogą nosić swój dodatek na tym nadgarstku, na którym im wygodniej.

Czy istnieje zegarek dla leworęcznych?

Oczywiście, że tak! Czym taki zegarek się charakteryzuje? Otóż pierwszą zasadniczą różnicą jest koronka po lewej stronie, analogicznie, zegarek dla praworęcznych swoją koronkę ma po stronie prawej.

Leworęczność

Zegarek dla leworęcznych w stylu retro

Doskonałym przykładem może zegarka dla leworęcznych może być Casio VINTAGE Maxi Premium A1000MPG-9EF, który prezentuje się świetnie w starym dobrym stylu. Model ten wyróżnia się przede wszystkim różowozłotą kopertą o prostokątnym kształcie, w której umieszczono elektroniczny wyświetlacz. Kopertę wykonano z mocnego tworzywa, stylizując ją na lata ‘80-90’, kiedy szał zegarkowy był największy. Stalowa bransoleta mesh w kolorze różowego złota z pewnością przypadnie do gustu paniom ceniącym sobie wygodę noszenia. Jak widać, najważniejsze przyciski funkcyjne znajdują się po lewej stronie koperty, co ułatwi leworęcznym operowanie opcjami bez problemu z zasłanianiem sobie ekranu zegarka Casio. Urządzenie działa w oparciu o mechanizm kwarcowy, zasilany baterią. To także opcja, którą bezpiecznie może wypróbować osoba, która jeszcze nigdy nie nosiła zegarka na prawym nadgarstku - zegarek jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Casio VINTAGE Maxi Premium A1000MPG-9EF

Sportowa bestia dla leworęcznych

Zegarek sportowy musi mieć szybko dostępne, wygodne przyciski funkcyjne, dlatego u osób leworęcznych doskonale sprawdzi się zegarek G-Shock Q-Squad GPS Solar GBD-H1000-8 zasilany solarnie. Wygląd, jak na G-Shocka przystało, masywny, mocny i budzący zaufanie, że przy pierwszym upadku lub przypadkowym uderzeniu nie skończy w drzazgach. Koperta z kompozytu (żywica syntetyczna) podwieszona została na gumowym pasku, zaś wyświetlacz z podświetleniem LED osłonięto elastycznym szkiełkiem mineralnym. Zegarek ma wiele opcji: bluetooth, stoper, alarm, GPS, czas 24h, system wstrząsoodporny, ciśnieniomierz, kompas, akcelerometr oraz wiele innych, które uradują każdego aktywnego fana sportu. Przyciski funkcyjne umiejscowione są tak, by być przystępne dla leworęcznych. Wodoszczelność 200m pozwala na nurkowanie z akwalungiem na niewielkie głębokości.

Smartwatch rozwiązaniem idealnym dla leworęcznych

Smartwatche to pozycje idealne dla osób leworęcznych, w głównej mierze dlatego, że przyciski funkcyjne nie odgrywają w nich bardzo dużej roli, za to dotykowy ekran pozwala na wygodne manewrowanie i ustawianie zegarka podle siebie. Suunto 7 Sandstone Rosegold SS050381000 to wielofunkcyjne, potężne narzędzie ułatwiające życie każdego dnia, nie tylko w trakcie sportowych dokonań, ale i także poza nimi. Kopertę wykonano z niezwykle trwałego kompozytu, a dotykowy wyświetlacz przykryto bardzo odpornym na wszelkie czynniki szkiełkiem Gorilla Glass, które bardzo często używane są w telefonach komórkowych. Smartwatch posiada ogrom funkcji sportowych - dzienniki aktywności, tryby sportowe, mapy popularności dla aktywności outdoor, pomiar tętna z nadgarstka, GPS, łączność z Endomondo, Stravą i podobnymi oraz wiele innych. Na co dzień nieocenione są powiadomienia z telefonu i social mediów, sterowanie muzyką czy możliwość płatności NFC z Google Pay. Jak widać, leworęczna osoba również może korzystać ze wszystkich świetnych udogodnień, bez rezygnowania z własnej wygody.

Suunto 7 Sandstone

Dla wymagających, którzy cenią niestandardowość

CT Scuderia Corsa Classic Chronograph CWEJ001 na pewno zaciekawi i przyciągnie wzrok każdego, kto na nią tylko zerknie. To zegarek, który mogą nosić zarówno praworęczni, jak i ci, których wiodąca ręka jest lewa. Na kopercie ze stali szlachetnej znajdują się przyciski funkcyjne (koronka i przyciski chronografu) w wyjątkowym miejscu - na górze, na godzinie dwunastej, a nie, jak to się przyjęło, na trzeciej lub dziewiątej. To powrót do bardzo starej estetyki tworzenia zegarków. Tym niemniej Corsa Classic Chronograph to rarytas. Stylizowaną białą tarczę umieszczono pod szkiełkiem szafirowym, odpornym na rysy. Urządzenie zamyka od spodu zakręcany dekiel, co wzmacnia ochronę zegarka przed zalaniem - jego wodoszczelność to 100m. Zegarek zawieszono na niezwykle eleganckim i jednocześnie ciekawym pasku ze skóry w czarnym kolorze, ze zdobieniem w postaci dziurek.

CT Scuderia Corsa

Gdzie kupić zegarek dla leworęcznych?

W Zegarowni znajdziesz wiele modeli zegarków, które zachwycą osoby leworęczne, chcące nosić swój dodatek na prawym nadgarstku. Dzisiaj bycie leworęcznym to nie wstyd ani problem - świat się zmienia i wychodzi ludziom naprzeciw. Warto poszukać swojego wymarzonego modelu właśnie u nas.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.