Davosa – nowoczesność w duchu tradycji

Davosa

Davosa – nowoczesność w duchu tradycji

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

23 sierpnia 2022

Zegarki ze szwajcarskim rodowodem stały się synonimem precyzji i niezawodności. Jedną z takich marek jest Davosa. Umiejętnie łączy tradycyjną sztukę zegarmistrzowską z nowoczesnym, wysublimowanym designem. Davosa to również idealny przykład marki, która po kryzysie, odrodziła się niczym feniks z popiołów!

 

zegarek męski davosa

 

Zegarki Davosa – tradycja i nowoczesność

Historia i początki marki Davosa nierozerwalnie związane są z rodziną Hasler. Pierwsze zegarki kieszonkowe zaczęto produkować w 1861 roku. Firmę rozwinął syn Abla Frederica, niejaki Paul. To właśnie za jego sprawą utworzono manufakturę, produkującą zegarki pod marką Hasler. Trudne czasy, kryzys, a nawet zapaść na rynku, nadeszła w latach siedemdziesiątych wraz z rozwojem mechanizmów kwarcowych. Zaprzestano produkcji zegarków Hasler aż do lat dziewięćdziesiątych. Z pomocą przyszedł niemiecki dystrybutor Bohle GmbHZ. Zakład Heslerów odżył i zaczął produkcję pod nowym szyldem. Tak narodziła się marka Davosa. Tradycja, sprawdzone, niezawodne mechanizmy oraz nietuzinkowy, nowoczesny design sprawiły, że zegarki Davosa zyskały przychylność klientów, jak i środowiska branżowego.

 

davosa zegarek męski

 

Cele Davosa – niepowtarzalność, niezawodność, wytrzymałość

Portfolio marki Davosa jest bardzo rozbudowane. Projektanci dbają by każdy model, był na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Z jednej strony znajdziemy klasyczne, eleganckie modele. Kolekcja Classic, Titanium Chronograph czy Trialmaster przypadnie do gustu koneserom klasycznych zegarków. Drugie oblicze marki to zegarki do zadań specjalnych, które poddawane są najróżniejszym testom. Model Argonautic GMT w 2014 roku został wysłany w stratosferę wraz z Felixem Baumgartnerem. Oboje szczęśliwie wrócili na ziemię. Zegarki Davosa równie dobrze czują się w powietrzu co i pod wodą. Zegarek Argonautic Lumis Chronograph jest wiernym towarzyszem Nika Lindera, sportowca, nurka, który ma za sobą ekstremalnie niebezpieczne wyczyny. Oczywiście marka Davosa nie zapomina o Paniach. Zegarki damskie z kolekcji Ladies Grande Diva, to małe dzieła sztuki. Zdobią i olśniewają niczym najdroższa biżuteria. Wnętrze kobiecych zegarków jest równie piękne. Mechanizmy najwyższej jakości są gwarancją niezawodności i wizytówką marki. Wielbicielki diamentów spojrzą przychylnym okiem w stronę kolekcji Newton Lady Diamond Automatic. Zostały one osadzone wokół tarczy. Wygląda to niezwykle szykownie.

 

zegarek damski davosa

 

Zegarki Davosa – stworzone z pasji

Pasja, tradycja, doskonałość. Zegarki Davosa tworzone są z pasji, w duchu tradycji z myślą o doskonałości. Godna uwagi jest seria Ternos Professional TT GMT. Są to modele, które w 100% spełnią wymagania doświadczonego nurka, jak i pasjonaty podwodnych przygód. Wodoszczelność oceniona w klasie 200 metrów gwarantuje ochronę mechanizmu podczas pływania, jak i nurkowania, nawet na dużych głębokościach. Design tego modelu jest na tyle uniwersalny, że pasuje równie dobrze do garnituru, jak i do pianki nurka. Interesująca jest też kolekcja Amaranto. Klasyczne, eleganckie modele na skórzanych paskach. Wyposażono je w mechanizm kwarcowy oraz szlachetne szkiełko szafirowe. W ramach kolekcji ten sam zegarek jest w wersji damskiej, jak i męskiej. Jest to wspaniały pomysł na prezent na przykład z okazji rocznicy ślubu.

 

zegarek meski davosa na bransolecie

 

Davosa – szwajcarska tradycja zamknięta w zegarku

Jest cała rzesza osób doceniających szwajcarskie zegarki. Davosa nie ogranicza się tylko do zegarków automatycznych, wśród szerokiej gamy produktów, znajdziemy również zegarki z mechanizmem kwarcowym, zasilanym baterią. Jedna rzecz jest niezmienna, mianowicie jakość. Projektanci marki Davosa zwracają uwagę, by każdy mechanizm w każdym zegarku był idealnie osadzony. Kupując zegarek damski czy też męski z logiem Davosa, zyskujemy ładny, nowoczesny a przede wszystkim trwały przedmiot. A ty masz już swój zegarek Davosa?


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.