Doxa GrandeMetre Skeleton Titanium Limited Edition D210BBK - dla wymagających mężczyzn

Doxa

Doxa GrandeMetre Skeleton Titanium Limited Edition D210BBK - dla wymagających mężczyzn

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

13 marca 2019

Model GrandeMetre Skeleton Titanium Limited Edition D210BBK to ściśle limitowany, męski zegarek szwajcarskiej manufaktury Doxa. Imponuje on nie tylko swoją wyszukaną i zwracającą na siebie uwagę stylistyką, ale również rozbudowaną funkcjonalnością oraz precyzją, jaką zapewnia napędzany za pomocą ruchów nadgarstka mechanizm automatyczny.

 

Zegarki Doxa – owoc 120 letniej tradycji

Doxa to szwajcarska manufaktura o ponad 120 letniej tradycji zegarmistrzowskiej. Przedsiębiorstwo założone zostało w 1889 roku przez George'a Ducommuna. W pierwszych latach swojej działalności marka była ściśle związana z branżą motoryzacyjną, co zaowocowało umieszczeniem zegarków sygnowanych jej logiem w legendarnym aucie Bugatti 35. Największy rozwój marki Doxa przypada na lata 60-te ubiegłego wieku, kiedy to zaczęła ona produkować specjalistyczne zegarki do nurkowania. Innowacyjne rozwiązania, takie jak pozwalająca na odczyt danych pod wodą pomarańczowa tarcza, czy zapobiegający dekompresji, obracany w jednym kierunku pierścień, przyniosły jej wielki sukces i docenianą na całym świecie renomę.

 

zegarek męski Doxa Grandemetre Skeleton Titanium Limited Edition D210BBK na ręce

 

Zegarek Doxa D210BBK – dbałość o każdy szczegół

Doxa GrandeMetre Skeleton Titanium Limited Edition D210BBK to zegarek, który imponuje swoją dopracowaną w każdym szczególe jakością wykonania. Do wykonania jego koperty, którą zawieszono na zapewniającym komfort użytkowania, czarnym pasku ze skóry naturalnej, wykorzystano tytan. Cechami charakterystycznymi tego materiału jest niska waga, dzięki której zegarek nie krępuje ruchów podczas aktywności oraz niska zawartość niklu, przez co idealnie trafi on w gust każdej osoby podatnej na alergie i uczulenia. Na korpusie umieszczono wykonany z 18 karatowego złota bezel oraz koronkę z czarnego onyksu, które dodają całości niezwykłego uroku. Model wyposażono w przezroczysty, dokręcany dekielek.

 
zegarek męski Doxa Grandemetre Skeleton Titanium Limited Edition D210BBK na ręce
 

Zegarek Doxa Grandemetre Skeleton Titanium - synonim słowa precyzja

Zegarek Doxa D210BBK wyposażony został w napędzany poprzez ruchy nadgarstka mechanizm automatyczny ETA, którego pracę obserwować można poprzez transparentny cyferblat. O jego precyzji świadczy prestiżowy certyfikat COSC, nadawany wyłącznie aparatom typu chronometr. Stosowane one były jako wyposażenie statku i wykorzystywano je do określenia długości geograficznej za pomocą porównania dokładnego czasu z miejsca wyjazdu do astronomicznie określonego czasu, odpowiadającemu umiejscowieniu statku. Z biegiem czasu, mechanizmy tego typu zaczęły być stosowane w zegarkach przenośnych, a ich precyzja określana jest m.in. poprzez nadawany przez szwajcarską organizację certyfikat COSC. Całość przykryto za pomocą szkiełka szafirowego, które posiada 9 na 10 punktów w oceniającej twardość materiału Skali Mohsa i w praktyce może być zarysowane wyłącznie za pomocą diamentu.

 

zegarek męski Doxa Grandemetre Skeleton Titanium Limited Edition D210BBK tarcza

 

Doxa GrandeMetre Skeleton Titanium Limited Edition D210BBK to propozycja niezwykłego zegarka, dedykowanego wszystkim wymagającym mężczyznom. Klasyczna stylistyka połączona została z futurystycznym, transparentnym cyferblatem typu skeleton, dzięki czemu model idealnie wpasuje się do każdego rodzaju stylizacji. Dzięki niesłychanie precyzyjnemu, napędzanemu poprzez ruchy nadgarstka mechanizmowi automatycznemu ETA, model nie wymaga dodatkowego nakręcania za pomocą koronki lub regularnych wizyt u zegarmistrza w celu wymiany baterii. Dopracowana w każdym szczególe jakość wykonania sprawia, że zegarek trafi idealnie w gust każdego konesera.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.