Doxa Sub - rusz na podwodną przygodę z wyjątkowym zegarkiem diver

Doxa Sub

Doxa Sub - rusz na podwodną przygodę z wyjątkowym zegarkiem diver

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

27 kwietnia 2022

Poznaj siostrzaną markę szwajcarskiej Doxy - Doxa SUB! To modele, które przeniosą Cię do świata podwodnych przygód, stworzone z myślą o profesjonalistach. Dziś trochę więcej o budowie, specyfikacji i funkcjonalności tych dopracowanych w każdym calu zegarków nurkowych, które zadbają o Twoje bezpieczeństwo pod wodą.

 

Zegarki Doxa SUB - odkryj bogactwo podwodnego świata

Doxa SUB to siostrzana marka znanego szwajcarskiego producenta, powstała w odpowiedzi na potrzeby profesjonalnych nurków oraz pasjonatów dyscypliny. Osoby uprawiające ten sport schodzą pod wodę na duże głębokości, potrzebują więc sprzętu, który sprosta ich wymaganiom i zapewni bezpieczne warunki pod powierzchnią.

 

Oferta zegarków Doxa SUB została podzielona na kilka kolekcji, które różnią się przede wszystkim poziomem wodoszczelności, ale także designem czy kolorystyką. Mimo podziału na serie całość jest spójna, widać, że zegarki powstały w ramach jednej marki. Wszystkie modele łączy wysoka jakość wykonania oraz funkcje, które przydadzą się podczas uprawiania sportów wodnych. Prześledźmy zatem niektóre serie.

 

Zegarki Doxa SUB 200 - funkcjonalność w parze z doskonałym designem

Jedną z najbardziej podstawowych serii producenta jest kolekcja Doxa SUB 200. Po raz pierwszy została zaprezentowana na targach w Bazylei w 2019 roku. Wyróżnia ją, jak wskazuje nazwa, 200 metrów wodoszczelności. Do innych, przydatnych dla nurków wodnych udogodnień należą obrotowy bezel ze skalą minutową, który pozwoli zmierzyć czas spędzony pod wodą, a także powłoka Super-LumiNova, która sprawia, że godzina jest możliwa do odczytania nawet w ciemności. Wieńcząca stalowe bransolety i kauczukowe paski klamra umożliwia ich przedłużenie, dzięki czemu mogą być zakładane na piankę do nurkowania. Zakręcane koronka i dekiel to dodatkowe uszczelnienie koperty.

 

Zegarek męski Doxa SUB 200

 

Tarczę przed uszkodzeniem zabezpiecza twarde szkło szafirowe z antyrefleksem, a do wykonania koperty użyto wysokiej jakości stali szlachetnej 316L. Szwajcarski mechanizm automatyczny o 38-godzinnej rezerwie chodu zapewnia dokładne działanie całości. Umieszczone na sprzączce i koronce logo podkreśla ekskluzywny charakter tych zegarków.

 

Zegarki Doxa SUB 600T, czyli reinterpretacja kultowego modelu z lat 80.

W 2021 roku Doxa SUB postanowiła przypomnieć swoim klientom o kultowym modelu z lat 80. XX wieku. Wynikiem tej reinterpretacji jest nielimitowana kolekcja SUB 600T. Nowa wersja dostępna jest w kilku wariantach - z pierścieniem ze stali lub ceramicznym w kolorze czarnym, w 6 intensywnych kolorach, w wersji na stalowej bransolecie lub kauczukowym pasku FKM. W sumie daje to aż 24 kombinacje, jest więc z czego wybierać!

 

Zegarek męski Doxa SUB 600T

 

Seria 600T utrzymana jest w stylistyce pierwowzoru sprzed 40 lat. Wodoszczelność wynosi tu aż 600 metrów, model sprawdzi się dla najbardziej wymagających profesjonalistów. Umieszczona na wysokości godziny czwartej koronka zapewnia wygodę, ponieważ nie wpija się w nadgarstek. Do wykonania koperty użyto stali szlachetnej 316L, a zabezpieczenie tarczy stanowi szkło szafirowe. Cyferblat otacza obrotowy bezel z podwójnym oznaczeniem (minuty i stopy), wszystkie elementy niezbędne do odczytania czasu pod wodą pokryte są powłoką Super-LumiNova. Godziny 3, 6, 9 i 12 zostały wyróżnione znacznikami „Zęba Rekina”. Rozkładana klamra pozwala przedłużyć model, tak, by można było założyć zegarek na skafander nurkowy. Dodatkowym udogodnieniem jest datownik dni miesiąca. Całość do działania napędza mechanizm automatyczny Swiss Made.

 

Zanurz się w morską toń z zegarkami Doxa SUB 1500T

Koperta w kształcie poduszki, wykonana ze stali szlachetnej 316L, aż 1500 metrów wodoszczelności, obracający się w jedną stronę bezel z oznaczeniami czasu (skala minutowa) i głębokości (stopy) czy zawór helowy. Poznajcie zegarki Doxa SUB 1500T.

 

Zegarek męski Doxa SUB 1500T

 

Kolekcja Doxa SUB 1500T to nawiązanie do SUB 300T Conquistador, zegarka z 1968 r. z zaworem uwalniania helu, który był pierwszym ogólnodostępnym na rynku modelem do nurkowania. Następca tego kultowego modelu ma wskazówki i indeksy pokryte powłoką Super-LumiNova, charakterystyczną kopertę przypominającą kształtem beczułkę oraz klamrę, dzięki której możemy zwiększyć rozmiar zegarka i założyć go na kombinezon do nurkowania. Do wyboru są wersje na kauczukowym pasku oraz bransolecie ze stali szlachetnej. Tarczę z datownikiem dni miesiąca zabezpiecza szkło szafirowe z antyrefleksem. Szczelność obudowy ulepszają zakręcane koronka i dekiel. Mechanizm automatyczny z 42-godzinną rezerwą chodu może się poszczycić oznaczeniem Swiss Made, które świadczy o wysokiej precyzji działania.

 

Sprawdź, co kryją morskie głębiny z zegarkami Doxa SUB

Zrodzony w latach 60. ubiegłego wieku projekt stworzenia szeroko dostępnych zegarków nurkowych zakończył się sukcesem i otworzył drzwi przed kolejnymi pomysłami. Tworzony we współpracy z wynalazcą akwalungu i zawodowymi nurkami pierwszy diver Doxy stał się modelem kultowym, którym projektanci inspirują się po dziś dzień. Wynik tych nawiązań możemy podziwiać w zegarkach Doxa SUB. Przekonaj się sam, do czego są zdolne te niesamowite divery!


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.